Jump to content
IGNORED

Presuda Urošu Mišiću


Bane5

Recommended Posts

...nažalost...:(Tj. šteta je što uopšte takvi likovi idu pred sud. Sa njima se treba kao u Narodnoj Republici Kini. "Dana tog i tog Narodna Republika Kina se razračunava sa tim i tim", porodica da kupi metak, a nakon likvidacije da snosi sve troškove sahrane i sahrana ide na posebnom delu groblja.
što bi rekao drug Uki: "Potpis"...
Link to comment
  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bane5

    55

  • Kudravi Gaucos

    39

  • harper

    30

  • radisa

    25

ma da, prvo ga je lazovic osudio za ubistvo sa nekakvim obrazlozenjem, a onda je na ponovljenom sudjenju lazovic doneo oslobadjajucu presudu, a u obrazlozenju je onda relativizirao sve sto je pisao u prvoj presudi. sve i da nije imao nameru (u sta sumnjam kada je AD u pitanju) cudno je.

Edited by Bane5
Link to comment
Iskreno, voleo bih da se ova presuda obori, pa da u ponovnom procesu tupson dobije koju godinu manje, uz bolje advokate i malo više sopstvene pameti na suđenju. Mislim da će ga 10 godina potpuno upropastiti, a to nije svrha sankcije. Ovako, on će se u život vratiti sa 29, i jedino što će znati je da u svetu pristojnih i poštenih ljudi nema šta da traži.
Samo uzmi u obzir da svrha kazne nije vezana samo za specijalnu (pojedinacnu) prevenciju, tj. sprecavanje ucinioca da ponovo ucini neko krivicno delo, vec ima i tu funkciju generalne prevencije, tj. neku drustvenu ulogu i uticaj. Dakle, kada se sudi huliganu u drzavi kojoj borba protiv huliganizma treba kao 'lebac, onda ce sudija i to uzeti u obzir pri izricanju sankcije.Barem je tako u teoriji.Sto se tice presude Andriji Draskovicu, meni taj slucaj lici na klasicnu korupciju i kriminalnu drzavu. Ako se dobro secam, postoji nalaz da je ubijenom pucao u potiljak iz neposredne blizine, a oslobodjen je po osnovu samoodbrane. U tom slucaju sudija nema vezane ruke vec mora da reaguje.
Link to comment
bane, kako isti sudija može da ponovo vodi proces za isto delo, oboreno na višem sudu? jesi li siguran da je dotični ponovo vodio suđenje?
Drugostepeni moze da vrati predmet prvostepenom na ponovno sudjenje, ali da li je bilo tako u ovom slucaju ja ne znam.
Link to comment
bane, kako isti sudija može da ponovo vodi proces za isto delo, oboreno na višem sudu? jesi li siguran da je dotični ponovo vodio suđenje?
Nisam bane, ali sam malo pretražio, i stvarno, isti sudija je doneo dve različite presude... Malo čudno, zaista... Edited by radisa
Link to comment
Nisam bane, ali sam malo pretražio, i stvarno, isti sudija je doneo dve različite presude... Malo čudno, zaista...
To je normalna stvar. Npr. u postupku po zalbi zalilac iznese nove cinjenice ili ukaze na neke greske u prvostepenom postupku i tada sudija u drugom stepenu vraca predmet prvostepenom sudu da ga ovaj ponovo razmotri :wacko:
Link to comment

mislim da je nebitno i previse otislo u off ova prica oko sudije lazovica.ipak da dodam jos i ovo da je andrija draskovic u toj prvoj presudi (iako je covek sa debilim dosijeom) kod lazovica imao olaksavajucih okolnosti (lazovic naglasio u obrazlozenju presude) i da ga je za ubistvo plecica osudio na 7 godina ako se ne varam (dva metka mu je ispalio ovaj u ledja od kojih je jedan zavrsio u glavi sto lici na klasicnu overu iako svedoci to negiraju), a onda ga je oslobodio u sledecem sudjenju. mladjem punoletniku bez dosijea pri pokusaju ubistva, lazovic bez ikakvih olaksavajucih okolnosti dosudjuje 10 godina. uros je kaznjen zasluzeno i tu nema spora i ne zelim da to dovodim u pitanje, ali da je cudno, cudno je.

Edited by Bane5
Link to comment
To je normalna stvar. Npr. u postupku po zalbi zalilac iznese nove cinjenice ili ukaze na neke greske u prvostepenom postupku i tada sudija u drugom stepenu vraca predmet prvostepenom sudu da ga ovaj ponovo razmotri :wacko:
Ma da, ali pročitaj obrazloženja u linkovima... Gotovo su indentična, ali u jednom slučaju je bilo dovoljno samo za olakšavajuće okolnosti, a na ponovljenom suđenju je to isto bilo dovoljno za oslobađanje...Inače, stoji da to uopšte nema veze sa Mišićem i da je totalna budalaština to spominjati, jer ako je i pogrešio (bio ucenjen od DB-a, države, žestokih momaka sa BG asfalta?) kod Draškovića, kod Mišića ne mora pogrešiti... Edited by radisa
Link to comment

hvala na ovom pojašnjenju.Razumem ja da drugostepeni sud vrati predmet prvostepenom sudu, no ne ide mi u glavu kako je moguće da se vrati istom sudiji. Zašto? Je li on jedini sudija u tom sudu?što se tiče "funkcije generalne prevencije, tj. neku drustvene uloge i uticaja", mislim da je to loše. MIslim da nije dobro da Mišić najebe dvostruko zbog toga što je huliganizam društveni problem.Ali, dobro. Osnova u zakonu za ovakvu presudu zaista postoji.

Link to comment
Razumem ja da drugostepeni sud vrati predmet prvostepenom sudu, no ne ide mi u glavu kako je moguće da se vrati istom sudiji. Zašto? Je li on jedini sudija u tom sudu?
Fora je u tome da je on najbolje upoznat sa tim predmetom i da bi bilo potpuno neefikasno da se taj predmet sada upucuje drugom sudiji, a i nema razloga. Naravno, polazi se od toga da je greska( ako se radi o gresci), zbog koje se postupak vraca prvostepenom sudu, napravljena iz objektivnih razloga, a ne zato sto je sudija namerno hteo da zajebe jednu stranku. Ako neko sumnja da ga sudija, dozvolicete, namerno zajebava, onda moze da trazi izuzece. Pored toga, moguce je i da sud u drugom stepenu sam donese odluku.
što se tiče "funkcije generalne prevencije, tj. neku drustvene uloge i uticaja", mislim da je to loše. MIslim da nije dobro da Mišić najebe dvostruko zbog toga što je huliganizam društveni problem.
Sto se ovoga tice, to se prvenstveno odnosi na zakonodavca koji propisuje kazne. Medjutim, moguce je da se i sam sudija vodio tom nekom drustvenom koristi pri donosenju presude. To izgleda glupo kada imamo samo jednog procesuiranog, ali ne bi izgledalo glupo kada bi se drzava efikasno borila protiv huligana i okoncala na stotine ovakvih slucajeva.
Link to comment

Den Tana rekao da su mu trojica navijaca upala u kancelariju pre meca, pretili i razbili saksiju, kada je on odbio da prihvati zahtev sa majicama. Takodje tvrdi da odluka o majicama nije doneta od strane bilo koga iz kluba, ili strucnog staba i ne moze da se nacudi, kako su igraci (i trener) rekli suprotno.

Link to comment
Den Tana rekao da su mu trojica navijaca upala u kancelariju pre meca, pretili i razbili saksiju, kada je on odbio da prihvati zahtev sa majicama.
to ko skec montipajtonovaca, kad mafiozi dolaze da reketiraju kasarnu...:lol:
Link to comment

Evo cele vesti...

VD predsednika FK Crvena zvezda Dobrivoje Tanasijević kaže da je zbog pretnji navijača dopustio igračima da na teren izađu u majicama „Pravda za Uroša“."Trojica navijača su mi ušla u kancelariju, a kada sam ih upozorio da je tako nešto protivno svim fudbalskim propisima, oni su mi pretili, razbili mi saksiju sa cvećem. Rekli su da ih je baš briga za propise, da treba da platimo kaznu ako je bude. Rekli su da će da zapale stadion", rekao je Tanasijević posle sednice Upravnog odbora kluba".Upitan da li se plaši za svoju bezbednost, Tanasijević je rekao:"Imam 73 godine, dva-tri puta sam mogao da poginem, ali se ne plašim nikoga, pa ni smrti", naveo je on.Tanasijević je apelovao da se policiji i sudskim organima omogući da rade svoj posao."Čestitam policiji i sudovima na istrazi. Nadam se da će biti korektni i verujem u njihovu dobru nameru".Sportski direktor Zvezde Ilija Ivić već je, prema rečima Tanasijevića, dobio poziv da se u četvrtak javi policiji, mada se ne zna da li je to zbog incidenta na utakmici sa Jagodinom.Tanasijević je rekao da odluku o nošenju majici nije odobrio niko iz uprave, stručnog štaba ili finansijera kluba i da je šokiran izjavama igrača koji su govorili suprotno."Trener Janeski je ovde tek deset dana, on ni ne zna ko je ko... Imali smo i obezbeđenje, ali sam bio šokiran kada sam navijače video na vratima svoje kancelarije. Utvrdićemo situaciju i ispitati odgovornost", objasnio je Den Tana.zvanični sajtzvanični sajtTanasijević je podsetio da je Zvezda ove sezone već imala problema sa navijačima."Udarali su igrače, lupali kola, ali ovo je katastrofalna glupost navijača, a najveću štetu imaće sam Uroš Mišić i njegovi drugari uhapšeni u sudu".Upitan da li se plaši kazni, Tanasijević je rekao: "Neka svako radi svoj posao".Prvi čovek Zvezde je rekao da niko iz uprave još nije razgovrao sa fudbalerima o događanjima u subotu.Tanasijević je večeras potvrdio i da je račun Zvezde blokiran, jer jedan italijanski i francuski klub nisu isplatili ugovorene sume novca, ali je naveo da situacija nije alarmantna.Zvezda bi zbog dešavanja na subotnjem meču sa Jagodinom mogla da dobije novčanu kaznu, ali i da igra pred praznim stadionom, a igračima preti suspenzija.Fudbaleri Zvezde su na utakmici sa Jagodinom nosili majice sa natpisom "Pravda za Uroša", u znak solidarnosti sa navijačem "crveno-belih" Urošem Mišićem, koji je osuđen na 10 godina zatvora zbog pokušaja ubistva pripadnika Žandarmerije Nebojše Trajkovića na meču sa kulskim Hajdukom u decembru 2007.Na utakmici sa Jagodinom navijači Zvezde doneli su transparent na kojem je bila napisana preteća poruka sudiji koji je doneo presudu za Mišića, zbog čega je javno tužilaštvo pokrenulo istragu.

Interesantno kako se Tana setio posle 2 dana da su mu neki pretili... Što nije odmah prijavio ? I niko ništa ne zna, dok se tužilac nije setio da priupita ?I znači u CZ se ulazi kao u samoposlugu ? Ko hoće da uđe, dođe, malo, prošeta, razbije saksiju, ostavi majce... Možda nešto i pokupi... Ma, koga oni lažu... Edited by radisa
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...