Jump to content
Кристофер Лумумбо

vize, vize, vize, ze, ze, ze...

Recommended Posts

Tresko

Brže u Srbiji. U konzulatu ti treba sigurno dve nedelje.

I*m with the pilots

i'wtp,

odstampacu email od malezijaca. valjda nece traziti sertifikovan prevod. :fantom:

koliko dugo treba da se izvadi novi pasos? jel brze u konzulatu ili u srbiji?

Okej, cisto da se ne iznenadis.

Nista ne ide brze preko konzulata, citiram sluzbenika :lol:

jms_uk

IME, ako imas arapske ili izraelske pecate, to je dovoljan izgovor za zamenu (ako pasos nije skroz popunjen) ;)

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Parsons

Brže u Srbiji. U konzulatu ti treba sigurno dve nedelje.

60 dana od podnosenja zahteva u konzulatu u stutgartu. nista, moracu poslovno u srbiju po novi pasos :fantom:

hvala svima btw

I*m with the pilots

Kako rastumaciti ovo pitanje u prijavi za australijsku vizu, ako je neko skoro popunjavao?

Non-accompanying members of the family unit
Does the applicant have any members of their family unit not travelling to Australia who are not Australian citizens or Australian permanent residents?

- sta je tacno family unit? jesmo li to nas dvoje ili se misli na roditelje?

- da li pitanje znaci, imam li clana porodice koji ne putuje za Australiju, koji nije drzavljanin Australije? dafak? :wacko:

Uzgred, nasnimljena poruka kada se pozove konzulat daje odgovor da se za sva pitanja oko vize pozove taj i taj broj, koji je iz Velike Britanije. :ph34r:

beta kentauri

.

Edited by beta kentauri

jms_uk

Ja bih rekao da se odnosi na supruznike i decu.

Bacicu pogled detaljno na kompu malo kasnije.

ETA: nadjoh ovo

A person will be a MoFU of another person (the family head) if the person:

1. is a spouse or de facto partner of the family head
    or
  2. is a child or step child of the family head or of a spouse or de facto partner of the family head (other than a child or step child who is engaged to be married or has a spouse or de facto partner) and:
    1. has not turned 18
       or
    2. has turned 18, but has not turned 23, and is dependent on the family head or on the spouse or de facto partner of the family head
      or
    3. has turned 23 and is under paragraph 1.05A(1)(b) dependent on the family head or on the spouse or de facto partner of the family head

3. is a dependent child of a person who meets the conditions in paragraph 2.

Member of the Family Unit (MoFU)

Edited by jms_uk

jms_uk

Uzgred, nasnimljena poruka kada se pozove konzulat daje odgovor da se za sva pitanja oko vize pozove taj i taj broj, koji je iz Velike Britanije. :ph34r:

Pa ok, jeftinije nego zvati Oz :D

Fala!

Nema na cemu, ako hoces mogu da zovnem taj UK broj da se def proveri.

ajgor

Ima li nekog posebnog razloga za izraženo zanimanje hrvatskih i slovenačkih policajaca na graničnom prelazu Bregana/Obrežje da li građani Srbije koji putuju autobusom za Sloveniju imaju slovenačku boravišnu vizu ili ne? Hrvat je bio poprilično nadrndan kada ga se upitalo s čime to ima veze. Na prelazu sam bio u ponedeljak oko 3 ujutro, a uprkos gluvom dobu noći na slovenačkoj granici se napravio red od 6 autobusa. Srećom, nama bar nisu tražili da nosimo sav prtljag na skener, ali većini putnika u busevima ispred jesu. Takođe, od kada su se hrvatska i slovenačka policija od letos "razdružile" na ovom prelazu, pa svaka radi svoju detaljnu kontrolu, prelaz busom ne traje manje od sat i po, pa bus po pravilu kasni u Ljubljanu najmanje sat.

Đipalo Junuz

Za vlasnike SRB pasoša je potrebna tranzitna viza ako imaju connecting flights u SAD (za treću zemlju za koju ne treba viza) istog dana, sa 4-5 sati čekanja?

jms_uk
Za vlasnike SRB pasoša je potrebna tranzitna viza ako imaju connecting flights u SAD (za treću zemlju za koju ne treba viza) istog dana, sa 4-5 sati čekanja?

Da, odnosno B1/B2 viza, mislim da nema tranzitna kao takva (jer nema medjunarodnog tranzita bez ulaska u SAD).

Đipalo Junuz

Video sam da spominju neku ''C1 Transit Visa'', to je valjda to... Hvala, Đejmse.

jms_uk
Video sam da spominju neku ''C1 Transit Visa'', to je valjda to... Hvala, Đejmse.

Da, sad videh i ja - ali ne znam nikog da je vadio tu C1, uglavnom uzmu B.

Delija67

Jel vadio neko skoro vizu za Azerbejdzan? Koliko je komplikovano?