Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Ima specijalizovanih firmi koje trguju/prave bolnicku opremu: kod njih mozes da nadjes slicnu do identicnu napravu.

A da ovo neko napravi, pa jos da na nesto lici, sumnjam da je u Srbiji moguce...

 

Naravno, pominjanje bolnice i bolnickog konteksta je potpuno nenamerno: nadam se da imas u vidu mogucnost izlezavanja, a ne - ne daj boze potrebu... :) 

Link to comment

Dada, izležavanje/pisanje za gospođu :)

 

'Ebemliga, meni laički izgleda prilično jednostavno da se izvare kvadratni profili, plus par rupa sa narezanim navojima za stezače/točkiće...

Možda @Блок_64 ima neku ideju?

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Nije stvar u ideji nego i izvedbi, a sve i da ista bude kako treba, u sta sumnjam, osim ako se bas ne ispruzis, ostace ti bitan problem zavrsne obrade: ne vidim ni jedno drugo resenje osim takozvane plastifikacije i to kvalitetne.

Ja bih ipak protrcao po ponudi bolnicara koje sam pomenuo: za relativno male pare naci ces ako ne identicnu napravu, ono napravu koja ce moci korektno da se dopunjava/dogradjuje.

Link to comment
16 minutes ago, namenski said:

Ja bih ipak protrcao po ponudi bolnicara koje sam pomenuo

Gledao sam te bolničke, hranilice ih zovu, ne sviđaju mi (joj) se, plus su sve koje sam video kao ove dole, imaju ovaj jedan centralni stub, ovo što sam turao gore lepše izgleda, stabilnije je i plus ima police...

EbO5x3D.png  images.jpg

Link to comment

Mozda da pitas ove jel mogu da naprave tako nesto?

 

https://www.kupujemprodajem.com/namestaj/Civiluci-i-cipelarnici/drvo-metal-namestaj-uredjenje-predsoblja/oglas/98765206

 

https://www.kupujemprodajem.com/namestaj/Civiluci-i-cipelarnici/izrada-namestaja-po-meri-drvo-metal-predsoblje/oglas/99842002

 

https://www.kupujemprodajem.com/namestaj/kuhinje/Sank-drvo-metal/oglas/99173485

 

Rade sve zivo u kombinaciji metal drvo, stolove, police itd. 

 

Ja gledam da kupim neki sto i da pravim police pa pratim oglase, sad ih bas dosta ima, industrijski dizajn i taj fazon.

 

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

imam u kući dvogled. sovjetski na njemu je jačina 8x30. kad gledam, ne vidim bog zna šta. 

šta znače ti brojevi? koje vrednosti bi bile primerene da mogu da dobacim do maljena i povlena (oko 30 km kroz vazduh). 

jednom sam imao dvogled, jak, ali sa plastikom umesto stakla. sočiva su se sjebala na polici iza zadnjeg sedišta auta. 

 

drugo. ovde na selu predivan mi je pogled i tamo daleko i tamo gore. razmišljao sam o 1 teleskopu. ne da tražimveneru i mars, dovoljno da jasno vidim šta se mrda na mesecu i avione preletače.

 

šta i gde pazariti?

Edited by djordje geprat
Link to comment
8 minutes ago, djordje geprat said:

imam u kući dvogled. sovjetski na njemu je jačina 8x30. kad gledam, ne vidim bog zna šta. 

šta znače ti brojevi? koje vrednosti bi bile primerene da mogu da dobacim do maljena i povlena (oko 30 km kroz vazduh). 

jednom sam imao dvogled, jak, ali sa plastikom umesto stakla. sočiva su se sjebala na polici iza zadnjeg sedišta auta. 

 

drugo. ovde na selu predivan mi je pogled i tamo daleko i tamo gore. razmišljao sam o 1 teleskopu. ne da tražimveneru i mars, dovoljno da jasno vidim šta se mrda na mesecu i avione preletače.

 

šta i gde pazariti?

prvi broj predstavlja uvećanje tj. koliko je predmet koji vidite kroz dvogled bliži( u slučaju vašeg dvogleda 8 puta), a drugi broj predstavlja prečnik prednjeg objektiva(što je veći veća je svetlosna moć tj slika je jasnija)

 

za nešto jače optike neophodan je stativ

 

 

lovačke radnje, kupujem-prodajem

Link to comment
18 minutes ago, djordje geprat said:

kad gledam, ne vidim bog zna šta

Pored KUMS-ove napomene: za gledanje durbinom potrebno je i malo prakse, najbolje eksprerimentisanja iz stolice, podesavanja okulara, posmatranja poznatih objekata i njihovo prepoznavanje.

I jos vaznije: ako nosis naocare sa dioptrijom, durbin ako je cemu mora na barem jednom okularu da ima 1 okretaljkutm za prilagodjavanje dioptriji korisnika.

Mozda bude i do toga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...