Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

te cevčuge po uglovima služe da im se rupa ne uruši dok traje betoniranje
prema fotografiji izgleda kao da više nisu potrebne, ali ih još nisu izvadili

(građevinci će znati kako se to tačno zove)

Link to comment

Recimo da bi ih zvali razupirači ili čelična kontrikcija za razupiranje. Oni služe da razupru i pridrže stranice iskopa tj. šipove (da ne kažem ove verikalne betonske cevuljage). Potrebni su sve dok nešto drugo ne preuzme horizntalne sile pritiska zemlje. To drugo je npr ploča u nivou poda prizemlja ili pod najvišeg nivoa garaže. Ta betonska ploča može da primi jako veliku horizontalnu u silu u svojoj ravni i kad se ona izbetonira tada se ta konstrukcija demontira.

 

Znači nije ovo što kaže frile tačno, one tek sada preuzimaju opterećenje kako napreduje iskop. I najopterećenije su dok se ne izbetonira neka ploča podruma (osim najniže)

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment

hvala lepo,

po polozaju mi je delovalo kao nesto takvo, ali po obliku i ne, uvek sam se pitao da li je to trajni deo gradjevine i da li kroz cevi nesto prolazi

Link to comment
9 hours ago, yabadaba said:

Znači nije ovo što kaže frile tačno, one tek sada preuzimaju opterećenje kako napreduje iskop. I najopterećenije su dok se ne izbetonira neka ploča podruma (osim najniže)

 

aaa kapiram

Skoro su gradili neku zgradu u mom susedstvu pa sam gledao, i uklonili su te razupirače kada su izbetonirali "zid oko rupe" (ojačan gomilom šipova). Ali izmaklo mi je pažnji da su usput izbetonirali i ploču na podu koja je, kao što kažeš, presudna za preuzimanje horizontalne sile.

 

Slično kao kada sklapaš orman - ako sklopiš samo stranice, rizikuješ da se orman iskrivi. Tek kada mu uglaviš leđa, makar bila od lesonita, orman postaje stabilan.

Link to comment
  • 2 months later...

koji mi "tečni metal" preporučujete da zatvorim pukotinu na gornjoj strani rezervoara kod kosačice (aluminijum)? bizon ili nešto drugo. ima toga dosta na oglasima.

Link to comment
9 hours ago, morgana said:

Ima li neko preporuku za firmu za seljenje, treba mi kombi/manji kamion?

 

 

https://www.ats-selidbe.rs/

 

8 hours ago, djordje geprat said:

koji mi "tečni metal" preporučujete da zatvorim pukotinu na gornjoj strani rezervoara kod kosačice (aluminijum)? bizon ili nešto drugo. ima toga dosta na oglasima.

 

Bison

Link to comment
 
zapisano, hvala
I ja imao odlična iskustva sa njima.
Nisu najjeftiniji, ali imaju iskustvo i profi su...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Da li neko ima kontakt sa špediterskim kompanijama, sa potencijalnom kancelarijom na aerodromu ili blizu? U pitanju je paket koji je stigao preko UPS-a, ali oni ne rade špediciju za firme i moram da nađem rezervnu opciju. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...