Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

10 hours ago, Slavke1976 said:

Ja kupio na KP Yamaha CDX580 za 30evra. Prezadovoljan, odlicno ocuvan, i taman mi se uklapa uz Yamaha pojacalo. Iste su boje.

Izgleda da je tajna te Yamahe 580 (kao i naslednik 590, pa i 593 kod kojeg je promenjen model Sonyjevog transporta) ugrađeni Yamahin DAC. Moj je prijatelj ima još od sredine devedestih, a pre dve godine bila je kod mene na kratko i malo je reći koliko sam bio iznenađen koliko dobro svira. Sa druge strane, primerak koji ima moj prijatelj već godinama unazad ima problema sa transportom, pa mora da ga menja malte ne svake godine. Izgleda da je tu problem kvaliteta ovih zamenskih kineskih transporta.

Edited by Ras
Link to comment
3 hours ago, Ras said:

Izgleda da je tajna te Yamahe 580 (kao i naslednik 590, pa i 593 kod kojeg je promenjen model Sonyjevog transporta) ugrađeni Yamahin DAC. Moj je prijatelj ima još od sredine devedestih, a pre dve godine bila je kod mene na kratko i malo je reći koliko sam bio iznenađen koliko dobro svira. Sa druge strane, primerak koji ima moj prijatelj već godinama unazad ima problema sa transportom, pa mora da ga menja malte ne svake godine. Izgleda da je tu problem kvaliteta ovih zamenskih kineskih transporta.

Ne znam , ova je kod mene oko godinu dana i jos nikakvih problema nisam imao iako je polovana. Mozda nije slucaj sa svakim primerkom. Ja sam prezadovoljan. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, braca said:

šta će vam to

 

Jako retko (sa samog medija) slušam CD, a isto važi i za vinil, ali volim da ih imam - uglavnom kao način podrške artistima, ili kao relikviju kad su u pitanju "ikone" (Bowie, Beatles, John Coltrane, i sl.)

  • +1 1
Link to comment

Molim vas, dajte neku preporuku za pristupačan mrežni plejer za (ne previše zahtevno) strimovanje muzike. 

 

Vredi li ovaj Yamahin WXAD-10: https://shop.4audio.rs/shop/yamaha-wxad-10/

 

Dopada mi se njegova jednostavnost, pa bih ga uzeo. Samo me malo brine funkcionalnost te Music Cast aplikacije, dosta su podeljena mišljenja o njoj, naleteo sam u review-ovima na neke duboko razočarane kupce. 

 

 

 

Link to comment
5 hours ago, Willow said:

Molim vas, dajte neku preporuku za pristupačan mrežni plejer za (ne previše zahtevno) strimovanje muzike. 

 

Sonos, kažu da ni Ikea Symfonisk (koji je Sonos-kompatibilan) nije uopšte loš. Reklamira se da je 99 eura (ne znam tačnu cenu).

Link to comment

Ja imam već nekih 13 godina Onkyo DX-7555 i prezadovoljan sam... Potražio sam ga nakon ovog Stereophile review-a i oduševio se koliko muzike za (relativno) malo para:

https://www.stereophile.com/cdplayers/108onk/index.html


Imao i sreće da naletim na skoro nov uređaj, praktično mint. Od tada se koristi relativno redovno, i još nije zaštucao za sve ove godine.

Koristi Wolfson Microelectronics WMA8740 24-bit/192kHz DAC, možda će i to nekome značiti.

Na KP se prodaje jedan u srebrnoj boji, u ovom oglasu je poskup jer je u kompletu sa pojačalom (isto Onkyo), ali verujem da bi ga prodavac dao i odvojeno: https://www.kupujemprodajem.com/audio/cd-plejeri/onkyo-dx-7555-cd-plejer/oglas/113706803

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Indy said:

 

Sonos, kažu da ni Ikea Symfonisk (koji je Sonos-kompatibilan) nije uopšte loš. Reklamira se da je 99 eura (ne znam tačnu cenu).

Symfonisk jeste Sonos uređaj upakovan u Ikea dizajn, ali je aktivni bežični zvučnik i nije ono što @Willow traži. Inače mislim da su (Symfonisk) odlični proizvodi za ono za šta su namenjeni.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...