Jump to content
IGNORED

balkan i drugi svetovi


shimpr

Recommended Posts

  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    34

  • Dr Arslanagić

    29

  • sherman

    27

  • Bir Adim Öte

    25

Dobro bre, oće li neko da pomene Nenada Jovanovića? :sleep:

 

ok, pošto ste amateri™ da kažem da je Nenad Jovanović kralj samopovređivanja, transa... ono kad si pijan da se ne osećaš više, da si tri put pretrnuo od alkhola, kad grizeš staklo, gasiš pljuge, sečeš nožem - čist goa psihodelik trens narodne muzike

 

https://www.youtube.com/watch?v=-87TaihCA9M

 

https://www.youtube.com/watch?v=2sC58-NKnX4

Link to comment

Jebite se, ceo dan guglam tekstove, zaboravilo se i ono što se znalo, a ne ide na prazno a za alkohol je rano.

Elem, kad smo kod Sinana, jedna aktuelna tema, poznati i priznati matorac i klinka koja ga juri.

No to nije Sinan, ili je i to Sinan.

 

 

Lepa do bola

Ovaj tekst je pregledan 147 518 puta

Boze, kako godine lete
Boze, juce bila si dete
danas, mlada, prelepa zena
za ljubav rodjena

Boze, ti mene zoves na pice
nemoj, bicu ti bolno otkrice
nemoj, ne trazi ljubav od mene
ja nisam sreca za zene

Ref.
Do zore rade klubovi
drze ih moji drugovi
na racun moga imena
sva su ti vrata otvorena

Do zore rade klubovi
idi, zavedi pola grada
a ja cu biti covek iz senke
koji te cuva jer jos si mlada
i lepa do bola, lepa do bola

Boze, sve ovo tesko mi pada
Boze, ipak si previse mlada
veruj, nije mi lako ni malo
bas zato sto mi je stalo

Boze, u oku suza ti blista
idi, u dusi ostani cista
idi, ja nisam dobar ni sebi
srecu ti doneo ne bi

 

 

Link to comment

sad moraš da daš neki primer, dosta je široko to.

osim postpanka koji mi je stara ljubav koje se ponekad setim, dosta lo-fi pop melodija (Ariel Pink), pesme na ivici ironije ali sa velikom ljubavlju prema istoriji popularne muzike, ludilo Johna Mausa, opskurniji hipsteraj iz vremena dok sam još skidala albume - Part Time, pa onda neki malo normalniji izvođači poput Wild Nothing,  volela bih da slušam rani elektro, tehno i hip hop ali ne znam ništa o tome, italo disko takođe. I Omar Souleyman, jer sam ga slušala na nekom hipsterskom festivalu. ovo sam sve slušala recimo 2011. godine, a od tada jedva da sam nešto novo ubacila. ukratko, malo ironije i pozeraja mi ne smeta, ako stoji Pesma iza toga.

 

neću više da trolujem, mislim da je lepše čitati ispovesti koje čitamo od jutros, sviđa mi se kako je krenulo.

Link to comment

Jebite se, ceo dan guglam tekstove, zaboravilo se i ono što se znalo, a ne ide na prazno a za alkohol je rano.

Elem, kad smo kod Sinana, jedna aktuelna tema, poznati i priznati matorac i klinka koja ga juri.

No to nije Sinan, ili je i to Sinan.

 

 

Lepa do bola

Ovaj tekst je pregledan 147 518 puta

Boze, kako godine lete

Boze, juce bila si dete

danas, mlada, prelepa zena

za ljubav rodjena

 

Boze, ti mene zoves na pice

nemoj, bicu ti bolno otkrice

nemoj, ne trazi ljubav od mene

ja nisam sreca za zene

 

Ref.

Do zore rade klubovi

drze ih moji drugovi

na racun moga imena

sva su ti vrata otvorena

 

Do zore rade klubovi

idi, zavedi pola grada

a ja cu biti covek iz senke

koji te cuva jer jos si mlada

i lepa do bola, lepa do bola

 

Boze, sve ovo tesko mi pada

Boze, ipak si previse mlada

veruj, nije mi lako ni malo

bas zato sto mi je stalo

 

Boze, u oku suza ti blista

idi, u dusi ostani cista

idi, ja nisam dobar ni sebi

srecu ti doneo ne bi

 

 

 

 

... juče bila si dete, aranžman, brate, juro trens burazeru

Link to comment

i Seka i ideološki i politički sukobi su integrisani u knjigu. No tu nam se već putevi razilaze oko nekih pitanja...

 

e, lepo, ajd sad ako imaš volje reci, ko što vasa reče "svojim rečima" šta ti se sviđa, a šta ne u onom tekstu o Seki što si okačio, tj slažeš li se sa svime ili imaš zamerke :)

Link to comment

 ja nikada necu uklopiti u ovdasnji mentalitet. Da me ne shvatite pogresno, sve je to kvalitetna muzika i izvedba ali ne postoji ta kolicina alkohola i droge koja mene moze da natera da se uzivim u tako teske emocije, niti bih pozelela da mogu.

+1

 

 

 pa zato nemam razumevanja za grupno padanje u sevdah u stimulisanom stanju

 

tj imam razmevanja u smislu ako, neka, samo ne razumem ljude, a ne verujem da mogu da shvatim 

+1

 

 naravno jedan normalan kratak period u pubertetu/adolescenciji, kad su svi narodnjaci bili bljak i bilo  ultra je bitno ko šta sluša.

+1

Link to comment

jebote, ja sam potpuno u cudu. sad sam na preskok slusao ovo sto kacite, meni ovo sve uzas. mali mrav je, ako mene pitate, za sinana mocart i betoven zajedno. a mali mrav je u moje vreme bio zestoka sprdnja. 

 

valjda nisam nikad nista od ovog slusao dovoljno da se naviknem i da pocne da mi prija. nisam kuci a kako vec dovoljno dugo ne zivim u nasim krajevima, ne nalecem ni usput. po ovom pitanju sam kao ljudi koji ne jedu crevca, kavurme, skembice, gade im se - a gurmani prste lizu. mozda svasta propustam ali cenim da ima dovoljno muzike koja me emotivno rajca da ne moram da se navikavam. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...