Jump to content
IGNORED

balkan i drugi svetovi


shimpr

Recommended Posts

Dodaj tu i juznu Makedoniju, odatle je dosta preuzeto. Jeste to sve odlicno, muzikalno i pateticno u isto vreme. Ovaj Juzni vetar su genericki sintisajzeri i lose pevanje. Razumem da to nekoga radi, al poredjenje sa Nusratom, koji je bio vrhunski muzicar, nikako ne stoji. Poredjenje sa Van Morisonom je ok 

 

pomenuo sam Makedoniju u postu koji si citirao :fantom: a Južni vetar nigde, ne znam gde si ga iskopao

Link to comment
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    34

  • Dr Arslanagić

    29

  • sherman

    27

  • Bir Adim Öte

    25

 pomenuo sam Makedoniju u postu koji si citirao :fantom: a Južni vetar nigde, ne znam gde si ga iskopao

 

nije on na to mislio   ^_^

Edited by MancMellow
Link to comment

nusrata sam u prici o sinanu spomenuo zbog efekta na publiku, tj transa u kome se publika nalazi prilikom slusanja i jednog i drugog. ima tu jako puno slicnosti. plus i jedno i drugo zahteva specificne okolnosti za slusanje.

 

ne mora te sinan raditi, ne radi ni mene, ali konstatacija da sinan lose peva je veliki wtf momenat.

Link to comment

Bio na tzv festivalu (btw, nova proširena Podmornica je idealan prostor za deo onoga o čemu sad pričamo, neka avant narodnjačka svadba bi legla samo tako), mada sam i ranije slušao većinu tih stvari. Od onoga što bi trebalo da kači tematiku, Cyclist Conspiracy je zanimljiv pokušaj nepovratno ograničen obimom majstorluka i gruva koji su potrebni za tako ambicioznu stvar, a Lenhart je (premda mi je tu ranije bilo zanimljivih pokušaja i fora) jebo kevu onim hipsterskim miksom narodnjaka i buke, i to dosta dugo, bilo je neizdrživo.

 

edit: meni je Crno Dete kul, tu je Buki ex-Petrol i Kriške. Moussaka je projekat Pjera iz Threesome, kombinacija surfa i melosa, dobro i napaljeno zvuči al ja nisam ljubilac.

Edited by ljakse
Link to comment

Bio na tzv festivalu (btw, nova proširena Podmornica je idealan prostor za deo onoga o čemu sad pričamo, neka avant narodnjačka svadba bi legla samo tako), mada sam i ranije slušao većinu tih stvari. Od onoga što bi trebalo da kači tematiku, Cyclist Conspiracy je zanimljiv pokušaj nepovratno ograničen obimom majstorluka i gruva koji su potrebni za tako ambicioznu stvar, a Lenhart je (premda mi je tu ranije bilo zanimljivih pokušaja i fora) jebo kevu onim hipsterskim miksom narodnjaka i buke, i to dosta dugo, bilo je neizdrživo.

 

edit: meni je Crno Dete kul, tu je Buki ex-Petrol i Kriške. Moussaka je projekat Pjera iz Threesome, kombinacija surfa i melosa, dobro i napaljeno zvuči al ja nisam ljubilac.

+1

 

crno dete je super, i buki i brkić iz klopke (mogu u ovom kontekstu da se pomenu i melodije na poslednjem albumu klopke). surfa isto nisam ljubiteljka, a cyclist conspiracy ima tog juga i grčke ali lepo si rekao ograničenja koja su.

 

doduše ako sam dobro razumela jebanje majaka kod lenharta ti je u negativnom smislu? meni još nije dosadilo, premda sam počela da čekam hitove... bila je jedna nezaboravna žurka tako da lenhart ima dosta kredita kod mene. dobro je kod njega što ima duple narodnjake: naše i bliskoistočne + buku. jeste fakat malo hipsterski, ali mislim da smo svi odveć matori da bismo bili hipsteri.

Link to comment

Pa da, problem biciklista je identičan problemu bilo koga ko bi sad seo da pravi bend koji će da zvuči kao npr Fela Kuti. 

 

Lenhart je udavio, da, i prva asocijacija na to što je bilo mi je taj neohipst momenat loženja Cece i Seke po žurkama mladih levičara. Buka deo mi je uvek super, a ovi semplovi domaćih narodnjaka mi nemaju nikakav audio smisao, osim što nose tu negativnu konotaciju.

Link to comment

Da, sve govori da bi trebalo da me nervira, ali ipak su mi super i 1988 i Da me mučiš, na primer. + Zanimljivo je da Lenhartova publika nisu ni mladi levičari ni hipsteri. Mada ja generalno volim mnogu hipstersku muziku, šta da se radi.

Link to comment

Jao, ljudi, mnogo mi je bilo lepo da vas citam. :)

 

Neko je pomenuo da tesko da je moguce da neko slusa Sinana i Luisa, pa onda okrene turu Pink Flojda, Rammsteina i Led Zeppelina. Well, I'm your guy. :) Kao sto je ljakse napisao, u dusi sam muzicar i pogadja me sve sto ima melodiju ili ritam koji mi se dopada. Istina je da Sinana nikad ne slusam kad sam sam, vec je za to potreban odgovarajuci ambijent (koji je beowl :Hail: maestralno opisao, bas sam skoro imao takvu situaciju u Soko Banji).

 

Nemam omiljeni zanr, nemam omiljeni bend, nemam omiljeno kulturno nasledje, volim i sever, ali najvise volim jug (grcki i orijentalni melos, flamenko, fado, latinoamericku muziku, salsu, sambu...). Elem, od slusanja Sinana u odgovarajucem ambijentu (pozeljna je koja casa vina kao zagrevanje) dobijam ne samo muzicki, vec i kulturoloski uzitak, ako to tako mogu da nazovem.

 

I nije tacno da Sinan ne ume da peva - prosto ta muzika se tako peva. Da je drugacije ne bi bilo to.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...