Jump to content
IGNORED

Problem sa klimom


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Imate neki predlog za majstora za servis klime? Onaj redovni godisnji, ciscenje i sl. Treba mi i u stanu i u firmi. Koliko kosta to sad, nisam dve godine cistio, zaboravio sam i ko mi je dolazio..

Link to comment

Osim ako nisi pogrebnik pa da ih iznajmljuješ u letnjem periodu, meni nemaju mnogo smisla.

 

Imaju crevo koje odvodi vruć vazduh i koje moraš da sprovedeš negde napolju, kroz odškrinut prozor ili tako nekako.

Uzeo sam standardnu,a za ovu pokretnu sam se raspitivao pre godinu dana i dobio slicne odgovore :)

Link to comment
  • 1 month later...

Da li crevo za odvod kondenzata koje visi sa spoljne jedinice ima još neku funkciju osim usmeravanja kapanja?

 

Džukela mi je iščupala to crevo pre par godina, ali koliko vidim ono je samo bilo pričvršćeno za donji deo kućišta spoljen jedinice, nigde unutra.

Uključio sam klimu i sada kondenzat kaplje kroz otvor gde je bilo crevo (što je OK jer kaplje u dvorište, nikom na glavu).

Link to comment

Pa to, evo, kondenzat se ne odvodi, nego kaplje direkno kroz rupu sa spoljne jedinice na zemlju, dakle, ne bi trebalo da odsustvo creva pravi ikakav problem?

Link to comment

Pa to, nemas nikakav problem za rad klime, kondenzat je napustio klimu sad dal odmah ili nakon par metara zbog creva, nema nikakve veze.

Inace to crevo za odvod kondezata zna da napravi problem zimi, kada je niska temperatura i kada se kondezat u tom crevu zamrzne pa sav led dodje do spoljne jedinice

Link to comment
  • 8 months later...

Cao drustvo

 

Treba da kupim nekakvu klimu za stan velicine 40 kvadrata. Budzet je 300 Evra. Ima li kakvih saveta?

 

pogledaj papire i trazi sto manje bucnu. mene moja virlpul iz tog cenovnog ranga izludjuje bukom. virlpul, dakle, izbegavaj u sirokom luku. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...