Jump to content
IGNORED

Najbolje preporuke


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ovaj sam video jutros pronašao, a fragmente sam čuo juče popodne na Radiju Beograd 2:

 

 

Video, jednako kao i nekoliko komentara na YT mogu poslužiti kao još jedan niz argumenata u prilog preporuke za čitanje Dina Bucatija.

Sa Tatarskom pustinjom susreo sam se sredinom devedesetih, zahvaljujući izdanju Beopolisa (1996) i od tada je smatram jednom od najdražih, ili najboljih knjiga koje sam pročitao. Ranije sam ostavljao i link ka kompletnom filmu, ali je moguće ispario. Umesto toga, trejler:

 

 

Ostaju preporuke i za druge Bucatijeve knjige, zbirke priča (Prodavnica tajni) i roman Jedna ljubav i Tajnu stare šume, koja je možda preskočena u gornjem videu (Solaris, NS je imao izdanje 1995. godine, a blic pretraga po netu ukazuje na nešto svežije hrvatsko).

Link to comment

bacatija pamtim po jednom ne baš prijatnom događaju.

krajem devedesetih osoba sa kojom sam tada bila u vezi mi je preporučila da pročitam "prodavnicu tajni".

zbirka priča među kojima mi je posebno bila zanimljiva prilično bizarna priča "grbe na podu" u kojoj u kući u kojoj se pojave grbe na podu ubrzo neko umre.

nakon nekog vremena, prolazeći kroz stan osobe koja je knjigu preporučila naletim na grbu na parketu i sapletem se. nešto se dogodilo sa parketom i on se podigao načinivši grbu idealnu za saplitanje. meni tada spontano iz usta izleti "bucati" na zaprepašćenje druge strane.

da mi je palo na pamet da je u pitanju izuzetno sujeverna osoba verovatno bih prećutala. onako, reč po reč, pade ozbiljna svađa.

ubrzo puče ljubav a ja od tada ne čitam bucatija.

 

Link to comment
9 minutes ago, beta kentauri said:

bacatija pamtim po jednom ne baš prijatnom događaju.

krajem devedesetih osoba sa kojom sam tada bila u vezi mi je preporučila da pročitam "prodavnicu tajni".

zbirka priča među kojima mi je posebno bila zanimljiva prilično bizarna priča "grbe na podu" u kojoj u kući u kojoj se pojave grbe na podu ubrzo neko umre.

nakon nekog vremena, prolazeći kroz stan osobe koja je knjigu preporučila naletim na grbu na parketu i sapletem se. nešto se dogodilo sa parketom i on se podigao načinivši grbu idealnu za saplitanje. meni tada spontano iz usta izleti "bucati" na zaprepašćenje druge strane.

da mi je palo na pamet da je u pitanju izuzetno sujeverna osoba verovatno bih prećutala. onako, reč po reč, pade ozbiljna svađa.

ubrzo puče ljubav a ja od tada ne čitam bucatija.

 

Ovo Vudi Alen jos nije snimio :D

Link to comment
1 hour ago, beta kentauri said:

bacatija pamtim po jednom ne baš prijatnom događaju.

krajem devedesetih osoba sa kojom sam tada bila u vezi mi je preporučila da pročitam "prodavnicu tajni".

zbirka priča među kojima mi je posebno bila zanimljiva prilično bizarna priča "grbe na podu" u kojoj u kući u kojoj se pojave grbe na podu ubrzo neko umre.

nakon nekog vremena, prolazeći kroz stan osobe koja je knjigu preporučila naletim na grbu na parketu i sapletem se. nešto se dogodilo sa parketom i on se podigao načinivši grbu idealnu za saplitanje. meni tada spontano iz usta izleti "bucati" na zaprepašćenje druge strane.

da mi je palo na pamet da je u pitanju izuzetno sujeverna osoba verovatno bih prećutala. onako, reč po reč, pade ozbiljna svađa.

ubrzo puče ljubav a ja od tada ne čitam bucatija.

 

 

Mogla si možda i drugačiju pouku da izvučeš, da čitaš Bucatija, a da se ne saplićeš?

Je l živa?

 

Link to comment
1 hour ago, Ras said:

 

Mogla si možda i drugačiju pouku da izvučeš, da čitaš Bucatija, a da se ne saplićeš?

Je l živa?

 

misliš živ? živ je.

Link to comment

A jel zna neko da li je na nekom od srpskohrvatskih jezika prevedno od Dina Bucatija njegovo izvestavanje sa 32. Gira koje je objavljivao u Corriere della Sera posle rata?

Link to comment
3 hours ago, beta kentauri said:

misliš živ? živ je.

 

"osoba" :)

 

2 hours ago, ultra plasticni said:

A jel zna neko da li je na nekom od srpskohrvatskih jezika prevedno od Dina Bucatija njegovo izvestavanje sa 32. Gira koje je objavljivao u Corriere della Sera posle rata?

 

Zašto nam je ovo važno? Je l to postoji negde u formi posebne knjige?

Link to comment

Postoji kao knjiga eseja Glasovi s tribina svuda oko Etne i Ni Kopi ni Bartali nisu se zaustavili u Eboliju, pa sam pitao jel zna neko da li ima prevoda na nas jezik

Link to comment
  • 2 months later...
34 minutes ago, Skyhighatrist said:

Podsetio me Adams nekidan na

 

CY9T5Qg.png

 

iliti "Jedan voz za dve bitange".

Mnogo sam voleo ovaj film kad sam bio klinja, i dalje je odličan, dva majstora Ernest i Lee :thumbsup:

Jeste.

I uvek me podseti na 1 skoro zaboravljenog majstora od koga su prepisali materijal za film:

london-skitnice.jpg

 

london-skitnice2.jpg/

 

Doduse, treba biti oprezan sa s/h izdanjima, ima ih tusta i tma jos od pre WW2, radjene su razne kompilacije, vredi se pomuciti i oko Londona na engleskom.

Link to comment

Posle iks godina, ponovo se na srpskom mogu nabaviti izuzetne antropološke studije Dezmonda Morisa. Obnovljeno je Posmatranje ljudi (najpre poznato kao Manwatching, pa je posle promenjeno u PC varijantu Peoplewatching), kao i Gola žena iz 2004, koja, čini mi se, nije do sada obljavljivana kod nas. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...