Jump to content
IGNORED

Majstori fotografije


Mr.Smith

Recommended Posts

Dal' sam negde na forumu video da se prica o nekom filmu koji se zove Cloud Atlas ili tako nekako, dal' sam nesto pobrkao, tek setih se jedne knjige, udzbenika, namenski radjenog u nevreme, 1917, za potrebe nemackog vazduhoplovstva, ali prepune opasnih fotografija, doduse nepoznatih autora:

 

Wolken-Im-Luftmer.jpg

 

wea0000670128.jpg

 

wea0000770129.jpg

 

wea0000570130.jpg

 

Neka extra visoka rezolucija je nekada mogla da se nadje na sajtu National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA...

Verovatno i jos po negde...

  • +1 2
Link to comment
  • 7 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Tema jes hevi ali Bertok kida. Beskrajno mi se dopao kad je bio ovde proveli smo neko vreme u bleji. Lud i nebezbedan, ali pun mudrosti i mračne duhovitosti. Ne znam da li ikad išta priča skroz ozbiljno.

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
Quote

BabelColour @StuartHumphryes


Tonight I have enhanced for you a beautiful autochrome taken 112 years ago by Thomas Sheilds Clark. A nun tends flowers at the photographer's summer house in Lenox, Massachusetts in 1910. It is an original colour photograph, not colourised.

 

110yearoldcolorphoto.jpg

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Letitzia Battaglia (1935-2022)

 

lb.jpg

 

Quote

Battaglia je snimila oko 600.000 slika dok je pokrivala teritoriju (Sicilije) za novine. Dokumentovala je žestoki unutrašnji rat mafije i njen napad na civilno društvo. Ponekad bi se našla na mestu četiri ili pet različitih ubistava u jednom danu. Battaglia i (Franco) Zecchin (njen životni partner) su proizveli mnogo kultnih slika koje predstavljaju Siciliju i mafiju u očima sveta. Svojom fotografijom je želela da razotkrije i osudi mafiju. Toliko je često fotografisala mrtve da je jednom rekla: „Odjednom, imala sam arhiv krvi.“ Svoje fotografije mrtvih je slikala crno-belo jer je verovala da to ubijenima ukazuje više poštovanja, i nudi im svoju tišinu.

 

lb1.jpg

 

lb2.jpg

 

lb3.jpg

 

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...