Jump to content
IGNORED

Majstori fotografije


Mr.Smith

Recommended Posts

  • 2 months later...

Dekorativne fotografije, da ne kažem kič.

 

 

Ontopic: RIP Rene Burri iz Magnuma.

 

PAR8679-940x612.jpeg

 

renc3a9-burri-ernesto-guevara-cuba-1963.renc3a9-burri-child-patrocc3adnio-brazil

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Baš sam to hteo da okačim.

 

Btw. bio sam na izložbi Vivian Maier. To je zanimljiv fenomen postao, skoro zaslužuje svoju temu (kad bi bilo interesovanja). Uglavnom, ima tu dobrih (čak i veoma dobrih) fotografija, međutim postavljaju se i neka pitanja. Kvalitet onog što je odabrano u kolekciju Maier/Maloof je veoma varijabilan, a to možda ima veze s tim što Maloof nije profesionalni kustos (nisam ni ja, dakako... ali, to nije poenta). Postavlja se (barem za mene) i pitanje hajpa, u ovo doba koje je okarakterisano marketingom van svih granica (ima normalan marketing, a ima i ono o čemu je pričao pok. Bill Hicks). Nalaženje Maierinih fotografija se poklopilo sa eksplozijom hipsterstva u fotografiji (hipstagram/instagram/lomography i tome sl u šta se "dnevnička" fotografija Maierove sa svojim srednjim formatom i istinskom - ne hipstagramiziranom - patinom i te kako dobro uklapa. Istina, nije slikala tanjire sa jelom, mada su primećeni rani radovi sa mačkama, hehe). Ovi kriticizmi uglavnom dolaze od Ted Forbesa, koga pratim na jutjubu, koga su inače mnogi omrzli zbog (vrlo odmerene i uglavnom usmerene na hype, a ne fotografkinju) kritike Maier-fenomena.

 

 

Kod hypea mislim da je ključno (to je samo moj osećaj) da dovoljno ljudi nije videlo dovoljno istinskih majstora fotografije (otuda i ovo u 2 posta iznad). Prema tome, na tome treba raditi i širiti što dalje i što više.

 

U tom smislu, Wynn Bullock.

 

child1_fullsize.jpg

 

Link to comment

Da, ta je baš dobra. Uopšte su joj selfi među boljima, nije za džabe majka selfija, haha.

 

Meni sama ideja "lovljenja" ovih situacija Rolefleksom lici na igru pokusaja i gresaka, pa tek poneki pogodak (treba prvo uloviti prizor pa za par sekundi izostriti, kadrirati, namestiti ekspoziciju i blendu)

 

Ovde na njenim rolnama sve sam pogodak. To se valjda zove prirodni talenat

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...