Jump to content
IGNORED

Majstori fotografije


Mr.Smith

Recommended Posts

Stavljano je to vec ovde cini mi se.btw. mislim da je zena amaterka samo po tome sto od fotografije nije zaradjivala. Po svemu ostalom je profi.
Nije mi jasno sta zelis da kazes. Profi je ako od fotografije zaradjujes, amaterski je ako ne zaradjujes (ili ako ti to nije glavni izvor prihoda). Nema to nikakve veze sa kvalitetom. Cinjenica je da su u proseku amateri (znaci oni koji se bave forografijom iz ljubavi, ne oni koji sklocaju iz drugih razloga) kvalitetniji od profesionalaca. Profesionalci po pravili imaju veca postignuca verovatno zato sto najtalentovaniji amateri u nekom trenutku predju u profesionalce.
Link to comment
Nije mi jasno sta zelis da kazes. Profi je ako od fotografije zaradjujes, amaterski je ako ne zaradjujes (ili ako ti to nije glavni izvor prihoda). Nema to nikakve veze sa kvalitetom. Cinjenica je da su u proseku amateri (znaci oni koji se bave forografijom iz ljubavi, ne oni koji sklocaju iz drugih razloga) kvalitetniji od profesionalaca.
Nespretno sam se izrazio, u pravu si.Hteo sam da kazem da je po poznavanju zanata kao profesionalac - nositi u to vreme sa sobom analogni aparat i pucati onakve snimke nije naivna umetnost. Prirodni talenat, stob' se reklo.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Jedan od mojih najomiljenijih klasika fotografije - Bill Brandt - je trenutno izlozen u MoMI (pise NYT - dobar tekst + ima galeriju fotki).

His pictures can be so dark that it takes a while to know what’s what*, and they tend toward stillness. (He worked for the most part with a Rolleiflex box camera on a tripod.) More than a visual style, his photographs have a kind of atmosphere, an emotional depth, a sense of human vulnerability that extends even to the city views and landscapes, and that expands in several directions as you study the pictures.
Skroz i moj dozivljaj (originalne fotke sam video pre 10-tak godina na izlozbi ovde doli).*Ah, ima li sta bolje?
Link to comment

Ovu fotografiju nisam video, a vec neko vreme razmisljam da skupim fotografije G. O'Keeffe (portrete i aktove). Moja omiljena (Arnold Newman):georgia-o--keefe-in-1968--19172-20101225-1201.jpg

Edited by Aion
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Nije ni cudo kad ima i fotografija najvecih opstepriznatih majstora fotografije.Mada ima i odlicnih fotografija ljudi za koje nikad nisam cuo. Hvala za link.

Edited by Aion
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...