Jump to content
IGNORED

Majstori fotografije


Mr.Smith

Recommended Posts

Dobro, šalim se malo, ne treba odmah skakati za vrat. Palo mi je na pamet da postavim Palmera nakon što sam se setio The Genius Of Photography i onog kratkog segmenta o njujorškim (mada je očigledno jedan čovek u pitanju) policijskim fotografima i fotografijama mesta zločina s početka prošlog veka. I ono je :blink: , ali me mrzi sad da guglam.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Daleko sam od poludelog za oštrinom i pikselima - volim zrno, ali kad se neko baš trudi da mu fotke ispadnu što tehnički jadnije, to mi je malo bezveze... To na stranu, fotkama nemam šta zameriti.

Link to comment

Ja na ovim fotkama bas nista ne vidim, odnosno ne vidim im u njima nista dobro. Meni ovo deluje kao pokusaj da se losom tehnickom izvedbom zamaskira krajnje banalan i nezanimljiv sadrzaj i kadriranje na nivou prosecnih turistickih fotografija. Mislim da tip jednostavno nije shvataio poentu onoga sto se obicno zove lo=fi fotografija - a to je svesno odricanje od tehnicke perfektonosti da bi se istakli ostali kvaliteti fotografije.

Link to comment
Ja na ovim fotkama bas nista ne vidim, odnosno ne vidim im u njima nista dobro. Meni ovo deluje kao pokusaj da se losom tehnickom izvedbom zamaskira krajnje banalan i nezanimljiv sadrzaj i kadriranje na nivou prosecnih turistickih fotografija. Mislim da tip jednostavno nije shvataio poentu onoga sto se obicno zove lo=fi fotografija - a to je svesno odricanje od tehnicke perfektonosti da bi se istakli ostali kvaliteti fotografije.
Uglavnom se slazem (zato sam i napisao da nije bas majstor fotografije) sem sa ovim u boldu: svaki je sadrzaj u sustini banalan ako se tako predstavi. Kao dokumentaristika, meni se svidelo bas to nepretenciozno kadriranje i upadljiv nedostatak poente. Ne znam jesi li pogledao ceo blog, ali u ... hm ... kukolju ima dosta zita.Ne znam, meni ova lakoca i svezina u izrazu prijaju. Btw, mreza je puna snapshotova i turistickih pristupa (facebook, na primer) ovo je ipak miljama daleko od toga.@zorglub: slazem se i sa tobom, mada racunam da je ovako atmosfericnije. Edited by CowBoy
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...