Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

2 hours ago, darling said:

 

mene opasno pocinje da nervira samoizolacija. 

 

pise u jutarnjem da je samoizolacija izolacija osobe bez simptoma, a izolacija izolacija bolesnika. 

Link to comment

nema neki idealan termin za to. "samoizolacija" je sada više prilagođeno potrebi, a izgleda da izvorno znači izolacija (dakle bolesne osobe), u svojoj režiji, kod kuće. 

 

čini mi se da jedino amerikanci odranije imaju precizan termin za "samoizolaciju": shelter-in-place order (rogobatni američki legalese)

 

Shelter-in-Place-English-2.jpg?resize=72

 

Link to comment

 

20 hours ago, KNKNPNKN said:

meni izgleda da je "unutrasnjost" jedna od najstarijih politicki korektnih reci, da bi se izbegla rec provincija koja nekome mozda izgleda uvredljivo.....no, sto kazes, hejt je hejt, ne treba nam naucno obrazlozenje

Unutrašnjost je za provinciju isto što i Rom za Ciganina.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Više je pravopisni hejt:

LJ i NJ napisani u caps lock kao Nj i Lj.

 

OBAVEŠTENjE, 

VOJVODE ŠUPLjIKCA

PROJEKTOVANjE

 

Viđam to od skoro, najviše dve godine unazad, u dopisima, mejlovima, znači u poslovnoj prepisci od pojedinaca, ali mi juče ulete link na vest na sajtu nekih naših novina (sad ne mogu da nađem taj link).

 

Ne znam da li zvanični pravopis uopšte ima koju reč o tome, ali sigurna sam, milion posto! da do pre dve godine ovo nisam videla nigde, na knjizi, televiziji, novinama, pa ni internetu.

Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...