Jump to content
IGNORED

Panini albumi


Recommended Posts

sad ima neko duljanje, pokazo mi ovaj moj klinac.

igra se tako što ispaljuju sličice sa dlana, kao čvrge kad se udaraju, i ko duljne dalje uzima karte.

 

to u moje vreme nije bilo.

mislim da to i sad igraju samo ovi što numeju da tapkaju.

Link to comment

Tape je bilo glavno, a par-nepar se nikada nije primio u mom drustvu.

I ja uzeh album, a zena mi uvali jos 4 neka Goolmania albuma koje su dobili valjda preko neke stampe i u njima ima po jedna gratis kesica, blagi boze kakav cemer.

Link to comment

Uzmi sa rezervom, ali mislim da je razlika samo u tome sto slicice imaju sjajnu (zlatnu) ivicu.

 

Jednom sam se menjao sa nekim Bosancem preko Spletkomata, on meni poslao sjajne, ja njemu bele, isti brojevi, iste slicice, samo ta pozadina. Smejali se obojica.

Link to comment
2 hours ago, Svarog said:

sad ima neko duljanje, pokazo mi ovaj moj klinac.

igra se tako što ispaljuju sličice sa dlana, kao čvrge kad se udaraju, i ko duljne dalje uzima karte.

 

to u moje vreme nije bilo.

mislim da to i sad igraju samo ovi što numeju da tapkaju.

 

1 hour ago, Ros said:

mi smo igrali bacanje slicica. stavi se slika na sliku, baci na zid i ako padnu obe slike onda bacac osvaja, ako obe pozadine onda onaj drugi

 

Ja oduvek znam za kombinaciju ova 2. Prvo se baca u daljinu pa ko je najbliži zidu pokupi sve sličice, šibne ih o plafon i kaže slika ili broj. Kad padnu dole pokupi šta je kako sletelo. Da nije bilo toga teško da bih popunio '92. :D

Link to comment

Kod mene tapke bile slabo popularne. Igralo smo samo "pola celo". Jedan drzi slicicu na vrhu prstiju drugi kaze pola ili celo i udara. Pola je naravno ako se razlicito okrenu, a celo isto.

 

I bilo je jos neka igra. A to me sad kopka koja je, da razmišljam koga iz osnovne da cimam i pitam...

Link to comment
15 hours ago, Renegade said:

 

 

Ja oduvek znam za kombinaciju ova 2. Prvo se baca u daljinu pa ko je najbliži zidu pokupi sve sličice, šibne ih o plafon i kaže slika ili broj. Kad padnu dole pokupi šta je kako sletelo. Da nije bilo toga teško da bih popunio '92. :D

 

Višeboj :lol:

Link to comment
30 minutes ago, Timmy said:

Kod mene tapke bile slabo popularne. Igralo smo samo "pola celo". Jedan drzi slicicu na vrhu prstiju drugi kaze pola ili celo i udara. Pola je naravno ako se razlicito okrenu, a celo isto.

 

I bilo je jos neka igra. A to me sad kopka koja je, da razmišljam koga iz osnovne da cimam i pitam...

 

Tapke, pola cijelo i šulje.

 

Potonja je nama bilja omiljena i igrala se u ulazu zgrade na stepenicama. Guras slicice sto jace sa vrha stepenica i cilj ti je da preklopis drugu. Nakupi se i po 50 slicica dok neko sve ne pokupi sto je do tad baceno. Ili se neko zezne slabo gurne (zaljepi mu se slicica za prste) i padne mu slicica na prvu stepenicu ispod, onda ovaj drugi ima zicer. Igrali smo istu igru gdje su se slicice morale gurati samo na prvu stepenicu ispod, ali tu je cilj da ne dotaknes drugu slicicu i isto se nakupi slicica i ako dotaknes slicicu ili ti slicica ode na drugu stepenicu sve gubis.

Edited by MiddleClass
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...