Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

2100 dinara za 0,33? Nije loše...držaću se Badvajzera od 70 za 0,5.

 

Ovde u Beču je 1,2 evra, jedno od skupljih standardnih piva u konzervi. Treba da pevamo što kod nas može da se kupi za male pare, drastično je promenilo pivsku priču kod nas, sad za male pare može da se kupi normalno pivo, košta k'o Jelen, Lav, ne kapiram zašto ta govna iko više kupuje.

 

edit: u stvari znam, ta hemija veoma brzo udara u glavu, neki ljudi piju pivo samo zbog toga.

Edited by Anonymous
Link to comment

Prepuno je aroma. Na primer, mogao bih barem 5 aroma nedvosmisleno da osetim (vanila, burbon, sherry, cokolada...). Mnogo vise nego kod najlepsih vina koje sam probao. Da ne zalazimo u raspravu o ukusima, my/your cup of tea i slicno....

 

 

Samo se ti drzi piva sinak, na sveopstu rados'...... :kralj:

Link to comment

Ideja masovne proizvodnje je da se sto jeftiniji proizvod (stedi se na sastojcima, tj. kvalitetu) proda za sto vece pare, sto vecem broju ljudi. Zato se reklamama ciljaju odredjene kategorije, kao sto su zene.

 

Kroz istoriju su se pravila i pila naizmenicno slabija i jaca piva, iz raznih razloga. Ono sto uglavnom gledamo su industrijska piva koja su kao takva pocela da se prave nakon prohibicije u Americi. Male pivare nisu opstale, samo najveci, koji su mogli da se presaltaju na industriju hrane. Nakon prohibicije im je samo ostalo da preuzmu tudj deo trzista. Kukuruzom i pirincem se ukus i kvalitet stanjio, a pivo se priblizilo zenama, mladima...

 

a opste je poznato da su zene oduvek bile glavne musterije pivskih kompanija. 

Link to comment

Pa ovo su sokovi (i to ne bezalkoholni). Pretpostavljam da su i sve one reklame gde se batice kuckaju casama, cerekaju, prskaju pivom i ostalim tecnostima takodje namenjene zenama. Pod sve one mislim na 99% reklama za pivo. Stvar je vrlo prosta: zeleti da se bude strucnjak, autenticni poznavalac i junak, neko ko je otkrio sveti gral i ko s podsmehom posmatra ostale ovce, jednom recju tatamata je u zapadnoj kulturi cisto muska stvar.

 

edit: Dva tipa podelila flasicu od 0,33, a treci se ogrebao za gutljaj. Osim ako niste mladji od 11 godina, umirem od blama na daljinu. Mogao bi forum da organizuje blind testing za ove s razvijenim nepcima. Malo Brewdoga od 2100 dinara, malo ostalih skupih flasica, malo Kabineta, malo Meraka. Pa da vidimo.

Edited by Venom
Link to comment

 Mogao bi forum da organizuje blind testing za ove s razvijenim nepcima. Malo Brewdoga od 2100 dinara, malo ostalih skupih flasica, malo Kabineta, malo Meraka. Pa da vidimo.

 

:thumbup:

 

to bi moglo i za vina takodje :lolol:

Link to comment

a taj brewdog od 2100 kad prespete u 3 čašice, jel ih onda vrtite zamišljeno i njuškate i klimate glavom?

 

i jel se to pije iz čaše na nožicu ili one obične pivske. pitam zbog vrćenja, za drugara.

Link to comment

 

edit: Dva tipa podelila flasicu od 0,33, a treci se ogrebao za gutljaj. Osim ako niste mladji od 11 godina, umirem od blama na daljinu. Mogao bi forum da organizuje blind testing za ove s razvijenim nepcima. Malo Brewdoga od 2100 dinara, malo ostalih skupih flasica, malo Kabineta, malo Meraka. Pa da vidimo.

 

ne razumem šta je čudno. hteli ljudi da probaju, a nisu hteli da plate tu suludu cenu.

da je dečko napisao da su kupili po flajku, onda bi ih prozivali kako su debili što kupuju ta preskupa piva.

Link to comment

to je drugo, taj deo nisam komentarisao :D

 

nisam pio pivo od 2100 rsd, ali u suštini i ne znam kada je počelo ovo takmičenje pivo vs vino i aromametrija™

Edited by Lezilebovich
Link to comment

yolo, pre X stranica si sasvim gotivno pisao o pivu i pozivao druge da probaju pa da ti potvrde X ili Y u vezi nekih nedoumica, čemu sad ovo™?

 

ako je zbog hajpa, svakog hajpa tri dana dosta a ako je zato što su novi na forumu pa kao takvi žele odma da nametnu neki autoritet™ a ti im tradicionalno spremaš toplog zegu - reci. odma idem do gepeka, sve mi tamo! :thumbsup:

Link to comment

Ah, ne nego se oseti miris pokošene trave u prolećno jutro gde je prošao dabar, malo prducnuo i pošto je sinoć grickao plemenito drvo, osećaj piljevine koja se pomešana sa metanom iz dabrovog mjehura, širi nepcima sa blagim ukusom vanile i kedrovine a boje mahagonije i ostala trućanja koja možeš da pročitaš ili čuješ od velikih poznavalaca vina...oh, kakva sofisticirana nepca...blago vama...

Link to comment

a nedvosmisleno™ 5 aroma, jel ima to na jeftinijim pivima ili mora 2100 flasica?

 

Mislim da su forumasi zasluzili neki malo konstruktivniji post, ili da bar odgovara temi.

 

Ili bar podeli sa nama sta volis. Zasto uopste pijes pivo. Koje to vino je ostavilo utisak na tebe. Da li postoji forum o vinu, mozda imas jos srodnih dusa.

 

A da odgovorim i na pitanje. Ljudi su spominjali Zebrew. Nisam stigao da probam, planulo je. Ja sam Landrace spominjao. To je u rangu 150 din. Skupo? Jedno od poslednjih skuvanih tura mi je Weizen. Ispao je fantasticno. Kosta ispod 30 dinara za pola litre. Svaki od pomenutih puca od ukusa. 

 

Tesko je kad te navuku na kukuruz...

 

Divna je ta vinska alhemija, ali kao inzenjeru i kuvaru mi je draze da ne zavisim od poplava, suse, parazita, leptirova....

 

Sa pivom je definitivno teze nekog prevariti. Zna se sta koliko vredi. 

 

O ceni alhemije vina treba vec malo podrobnije raspraviti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...