Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

On 4/14/2018 at 12:26, ultra plasticni said:

7. Bas, bas sure.

booooh i sedmu su razbili :Hail: ko piše drugu sezonu? Stephen ili Donald? ili obojica? mnoooogoooo dobro

@Terror: jbte smak sveta će se desiti Sludgeu i meni se dopala ista stvar :lol:

neču da čitam njegov spojler al kad Toni zamera za cgi, za koje me realno boli patka, ja bih da zamerim za ne baš tako dobar prikaz samih likova i njihovih međusobnih odnosa. nekako su taj deo kreatori nekonzistentno i čudno realizovali.
 

Edited by maheem
Link to comment
5 minutes ago, maheem said:


neču da čitam njegov spojler al kad Toni zamera za cgi, za koje mi realno boli patka, ja bih da zamerim za ne baš tako dobar prikaz samih likova i njihovih međusobnih odnosa. nekako su taj deo kreatori nekonzistentno i čudno realizovali.
 

to je i meni bilo jako čudno, ali su na kraju tj pre kraja i to razrešili na maestralan način

 

 

 

u one dve genijalne scene krozijera sa godsirom i pogotovu onaj dijalog krozijera sa ficdžejmsom

 


:Hail:
 

 

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

ma nije samo cgi, sam dizajn mi je slab, imas mogucnost da bukvalno bilo sta da napravis, a ti uradis medjeda sa glavom bosanca.

meni vizuelan momenat bitan u seriji, sta cu kad sam seljan.

Link to comment

a jes smešan stvor al ovde mi nije bitan. čak bi bilo bolje da se i ne pojavljuje uopšte. dovoljno bi bilo da viču: "NIJE MEDVED!!!" i da diskutuju o tome

Edited by maheem
Link to comment
1 hour ago, maheem said:


@Terror: jbte smak sveta će se desiti Sludgeu i meni se dopala ista stvar :lol:
 

 

Ih, pa ne verujem da je prvi put :D 

 

Ako otvoris taj spojler videces da se prakticno slazemo i oko zamerke. Bice skoro propast sveta. 

 

7 minutes ago, ToniAdams said:

ma nije samo cgi, sam dizajn mi je slab, imas mogucnost da bukvalno bilo sta da napravis, a ti uradis medjeda sa glavom bosanca.

meni vizuelan momenat bitan u seriji, sta cu kad sam seljan.

 

2 minutes ago, maheem said:

a jes smešan stvor al ovde mi nije bitan. čak bi bilo bolje da se i ne pojavljuje uopšte. dovoljno bi bilo da viču: "NIJE MEDVED!!!" i da diskutuju o tome

 

Slazem se s obojicom :D S jedne strane cgi meda jeste los i bolje bi bilo da ga nisu ni prikazivali (ili makar ne ovoliko koliko jesu), mada i mene realno zabole za cgi. Opet, serija je vizuelno sasvim kul, osim stvorenja jelte. Sto rece neko, GoT da se postidi one njihove zime. 

 

S druge strane, nesto mislim, mozda i nije losa fora sto je stvorenje u sustini malo veci medved. Moglo je cak da bude i obican medved, bez fantasticnih elementa. To sto je povezano sa lady silence dovoljan je fantasy. 

Link to comment
10 hours ago, Sludge Factory said:

.Zavrsio i ja Terroraru sinoc. Dobro bilo. 

 

Ipak, mislim da ce se Adams obradovati i da serija ne dostize izuzetnost™. A moram biti nadzak i reci da me je malo smorila

 

  Hide contents

 iznenadna ljubav Krozijera i Ficdzejmsa 

 

 

bilo je očigledno da ficdžejms zavidi krozijeru na ponašanju i dopuštenju da bude iskren, na onome što on nikada nije mogao sebi da priušti. ficdžejms jeste lažnjak ali ne i pacer pa je zapravo svojom pravom ličnošću zavredeo krozijerove simpatije. sasvim logičan sled događaja za razvoj njihovog prijateljstva.


hiki je možda najrazvijeniji lik, pored krozijera naravno, ali i interesantniji od njega. muči me pitanje: zašto je mr hiki koji nije mr hiki došao na brod? zbog nečega na samom brodu ili je jednostavno pobegao od ubistva dečaka hikija ili nečeg sličnog.
ostala mi je još jedna epizoda da pogledam, deveta je bila odlična.

Link to comment

Sitna zamerka za Terror.

 

Pri sunčanim scenama na tlu, nekako mi je Sunce "visoko" za artičke prilike u kasno proleće ili rano leto, bez obzira što je Sunce tada tamo u najvišoj tačci. Nekako mi upadljiv taj ugao Sunca, vidi se po čoveku kad stoji i po njegovoj senci.

Link to comment

Realno je u pravu, ali nema serije u kojoj osvetljenje nije apsolutni prioriter u odnosu na realizam. Sećam se npr nekih Walking Dead epizoda u kojima se noću kao šunjaju oko nekakvog kampa u šumi, sa svih strana ih neobjašnjivo obasjali reflektori, a ovi ih ipak ne primećuju :D Mora publika da vidi šta se dešava, jbg.

Link to comment

Otupela, ne može se više hejtovati bez hemijskih pomagala.

 

OK mi je Terror za sada, negde sam na pola. Čekam da se do kraja ispostavi da je ovaj Hickey ne samo Irac i peder nego još i potajni mudžahedin.

Link to comment
13 hours ago, maheem said:

 

  Hide contents

bilo je očigledno da ficdžejms zavidi krozijeru na ponašanju i dopuštenju da bude iskren, na onome što on nikada nije mogao sebi da priušti. ficdžejms jeste lažnjak ali ne i pacer pa je zapravo svojom pravom ličnošću zavredeo krozijerove simpatije. sasvim logičan sled događaja za razvoj njihovog prijateljstva.


hiki je možda najrazvijeniji lik, pored krozijera naravno, ali i interesantniji od njega. muči me pitanje: zašto je mr hiki koji nije mr hiki došao na brod? zbog nečega na samom brodu ili je jednostavno pobegao od ubistva dečaka hikija ili nečeg sličnog.
ostala mi je još jedna epizoda da pogledam, deveta je bila odlična.

Spoiler

 

Pa da, kao sto rekoh, nagovesteno je sve to kroz epizode, ali se ipak, za moj ukus, promena desila prenaglo i prebrzo (u dramskom smislu, ne u smislu vremena u realnosti serije). I, takodje za moj ukus, previse su zasecerili njihov odnos nakon toga, ali oprostivo je. Zanimljiva je Ficdzejmsova promena, posebno sto je usledila nakon sto je, igrom slucaja i Krozijerovom odlukom da se baci u hladnu curku™, postao prakticni komandant na oba broda, glavni rukovodeci. 

 

Slazem se da je Hiki najrazradjeniji lik, voleo bih samo da je njegov odnos sa ostalim mornarima (kad ih organizuje i posebno nakon sto izvrse pobunu i odmetnu se) dodatno i dublje prikazan. Prelako i prebrzo mu veruju i slepo ga prate. 

 

Sve to se naravno da objasniti situacijom u kojoj se nalaze i ljudskom pirodom koja se na ovaj ili onaj nacin ispoljava u ekstremnim okolnostima (pri tom, cak i da zanemarimo zimu i zarobljenost u ledenoj pustinji, sam dug boravak na brodu i ostvorenom moru je tezak). Ne znam, mozda mi je falilo da osetim jos malo tog bezizlaza. 

 

 

Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...