Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

ne puno zasad, al' se u tih, nekih 5 minuta tet-a-tet-a s oldmanom, tacno oseti neka snazna zanatska tenzija a.k.a. patkometrija, izmedju doticnih, a posto su obojica uvek 120% u karakteru. samo covek da ih zamisli u istoj sceni u nekoj pozorisnoj predstavi, a koja bi vrv izgledala identicno ovako zapisanoj.

Link to comment
9 hours ago, Blojler said:

A Spy Among Friends

miniserija, cold war, MI5 KGB itd, Gaj Pirs i Demijan Luis. Vrlo lepo. 

samo da elaboriram, prica je vrhunska, dijalozi radnja i izgradnja likova i price perfekcija. 

Gaj Pirs odlican kao i uvek kad mu scenario dozvoljava da izgradi sliku dok je Luis izvanredan i jako sveden lik - glumi jako rezervisanog coveka tako da je nekako minimalno odigrana uloga skoro pa neprimetna gestikulacija. 

Dijalog je za uzivanje posebno ljudima koji vole stari English posh speak, toliko postapalica i idioma - kao da gledas Yes Minister ili neku staru epizodu Cooke & Moore-a... 

Osim ovoga, fotografija - kadriranje i postavljanje negative space-a u story tellingu, igranje sa bojama, scenografijom i odecom i toliko sitnica na koje se mislilo samo govori o viziji i trudu da se napravi jedna odlicna serija. 

image.thumb.jpeg.5c692898fe9fe310ba060c3ca8c90b24.jpeg

image.thumb.jpeg.68122ef9ca3d8ab14dc668286d69bd9e.jpeg


image.thumb.jpeg.f7392c89d934f47df8657687969d107f.jpeg


Apsolutna preporuka - vrlo verovatno najbolja serija godine. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Conversations with friends

 

Zasluzuje vise od ocene na imdb, mada nista epohalno. Mislim da su malo fulali casting jer nema bas hemije izmedju glumaca.

 

Iz ove serije i Normal People deluje mi pogubljeno danasnja mladez i nespremna na all-in. Mada je mozda i zato sto je radjeno po romanima istog autora.

Link to comment

Slow horses zaista pitka. Ja inace ne mogu gledati 10 epizoda zaredom, dosadi brzo i onda mi smetaju praznine i isprazne tlapnje, ali ovo sam skoro u komadu pogledao prvu i ove dvije zasad. Druga super pocela, ima taj Smajli vajb sa Oldmanom, iako mi smetaju izlivi kretenizma njegovog tima. I Rade sasvim korektan, zasad. Sasvim se uklopa u atmosferu. Ovaj plavusan promasen kasting, kao blijeda krpa na setu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...