Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Jebes mi sve i ja samojim english as a second language bih bolje pisala dijaloge 

 

Nek mi neko objasni sta sad

Spoiler

Nivi sad 2032 godina sto je kreirala? Kako moze ako je sada ubijena, ne moze da mrda timeline u budućnost. Ispada da i zivot koji zivi sa bratom, kevom je igrica.

 

 

Onda muceni sherif kao tele po 15x. Aman! Ko da ne prate sta su pre snimali 

Edited by mustang
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, mustang said:

Jebes mi sve i ja samojim english as a second language bih bolje pisala dijaloge 

 

Nek mi neko objasni sta sad

  Hide contents

Nivi sad 2032 godina sto je kreirala? Kako moze ako je sada ubijena, ne moze da mrda timeline u budućnost. Ispada da i zivot koji zivi sa bratom, kevom je igrica.

 

 

Onda muceni sherif kao tele po 15x. Aman! Ko da ne prate sta su pre snimali 

Kao što rekoh na prethodnoj strani, teško sranje. 

  • +1 1
Link to comment
On 2.12.2022. at 17:33, mustang said:

Jebes mi sve i ja samojim english as a second language bih bolje pisala dijaloge 

 

Nek mi neko objasni sta sad

  Hide contents

Nivi sad 2032 godina sto je kreirala? Kako moze ako je sada ubijena, ne moze da mrda timeline u budućnost. Ispada da i zivot koji zivi sa bratom, kevom je igrica.

 

 

Onda muceni sherif kao tele po 15x. Aman! Ko da ne prate sta su pre snimali 

 

Ma kršina, ne vredi objašnjavati, ali ajde:

 

- Bogatuni iz budućnosti su izmislili putovanje kroz vreme, ali ne mogu ništa u svom tajmlajnu da promene - kad god nešto urade, kreira se novi tajmlajn, novi "stub" u kom su stvari drugačije. 

- Aelita Battle Angel je nekakav revolucionar, pokrala im je sav research data i poslala ih u prošlost because... reasons.

- Flynn Battle Angel je gamergirl koju iz nekog razloga zovu u budućnost da im pilotira robote. Zašto bi im baš ona bila potrebna, boga pitaj.

- Ispostavilo se da su oni kradeni podaci ubudženi baš Flynn u mozak/DNA/štagod. Zato zla ćelava doktorica želi da je ubije.

- Ćelava odluči da izmeni prošlost i ubrza smak sveta u tom stubu, jer je to najlakši način da se doaka jednoj bespomoćnoj devojčici.

- Flynn to provali i odluči da počini suicide by sniper, u nadi da će to sprečiti Ćelavu Doktoricu da ubrza smak sveta, jer kao, ne mora ako je ova već mrtva.

- To samoubistvo je nekako projektuje u budućnost - magično, neobjašnjivo, čak nije ni peripheral koristila, dakle metak iz snajpera joj je poslužio kao vremeplov!

- Sad će u budućnosti, uz pomoć Matore Policajke, da izmeni već izmenjenu prošlost, da se obrati samoj sebi od pre četiri godine i objasni joj šta će se desiti, da projektuje njoj u glavu ukradene podatke. To treba da kreira novi tajmlajn, tj. novi stub, tj. drugu sezonu.

 

Dakle, krš.

 

Ipak ću uzeti da pročitam knjigu kad budem imao vremena - nema šanse da je Gibson pisao te najdebilnije aspekte zapleta.

 

  • +1 1
Link to comment
On 3.12.2022. at 17:50, Weenie Pooh said:

 

Ma kršina, ne vredi objašnjavati, ali ajde:

 

- To samoubistvo je nekako projektuje u budućnost - magično, neobjašnjivo, čak nije ni peripheral koristila, dakle metak iz snajpera joj je poslužio kao vremeplov!

 

 

Dakle, krš.

 

Ipak ću uzeti da pročitam knjigu kad budem imao vremena - nema šanse da je Gibson pisao te najdebilnije aspekte zapleta.

 

Ovo i dalje ne mogu da shvatim. Šta su mislili kad su pisali scenario, da niko neće obratiti pažnju na zaplet, ako ovu nelogičnost samo poture. Čemu onda periferal , ako samo metkom može da se stvori u bilo kojoj realnosti.

 

Krš.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

Ovo i dalje ne mogu da shvatim. Šta su mislili kad su pisali scenario, da niko neće obratiti pažnju na zaplet, ako ovu nelogičnost samo poture. Čemu onda periferal , ako samo metkom može da se stvori u bilo kojoj realnosti.

 

Krš.

 

+1

 

Evo ja sam pet minuta posle odgledane epizode smislio sebi head canon objašnjenje koje jeste glupavo, ali radi bolji posao od bukvalno ničega što nam je serija ponudila.

 

Pazsad: kad se poslednji put izlogovala iz budućnosti, uradili su neki tech mumbo-jumbo i umesto njene svesti nazad poslali onu primitivnu AI (koja inače šeta njeno robotsko telo po budućem Londonu dok ona nije tu). Ta AI je dobila instrukcije da prošeta po američkom pripizdincu dok ne popije metak u glavu, a praaava Flynn je ostala u robotskom telu, i eto.

 

Mnogo veći problem od te završne scene je osnovna premisa serije. Zašto uopšte prizivaju ljude iz prošlosti, čemu im oni služe, šta doprinose? Robotska tela evidentno može da vozi bilo ko, dakle šta će vam koji krasni vremeplov da bi pilotirali jebenog drona?!

 

Link to comment

Da li neko gleda orville? Nekim čudom Hulu im je dao brdo para za treću sezonu pošto su tamo prešli sa Foxa. Sada to nije neki scifi comedy flick kao što je bio već onako, jedan poprilično očigledan-da-ne-može-više star trek klon u kome neke epizode traju i po sat i po? :sad:

 

Samo, utiska sam da nema tu kvaliteta da se to izgura, površni i neubedljivi likovi pre svega. 

Link to comment
4 hours ago, Weenie Pooh said:

 

 

Mnogo veći problem od te završne scene je osnovna premisa serije. Zašto uopšte prizivaju ljude iz prošlosti, čemu im oni služe, šta doprinose? Robotska tela evidentno može da vozi bilo ko, dakle šta će vam koji krasni vremeplov da bi pilotirali jebenog drona?!

 

 

Valjda zato sto se taj katastrofa jackpot sto je prouzrokavala sranje dešava u vremenu ljudi iz prošlosti.  

 

 

 

@Mil@n gledaj, svidece ti se, posto meni nije :lolol:. Bacene pare 

Edited by mustang
  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, mustang said:

Valjda zato sto se taj katastrofa jackpot sto je prouzrokavala sranje dešava u vremenu ljudi iz prošlosti.  

 

Pa da, ali kakve veze ima ta katastrofa sa bilo čim?

 

Čovek iz budućnosti opušteno vozi robota u toj istoj budućnosti, koristi ga kao stunt double ili šta već, pegla se sa drugim robotima, i dobro, eto, nikom ništa.

 

Ali nije to dovoljno - ajde da izmislimo putovanje kroz vreme da bismo dozvali devojku iz prošlosti da radi to isto. Zašto? U čemu je prednost?

 

Zamisli kad bi danas neko izmislio putovanje kroz vreme i koristio ga da dovuče ljude iz 1922. godine da mu pilotiraju dronove. (Usput bi morao da im sve objasni kako moderna tehnologija funkcioniše.) Umesto da koristi ljude iz sadašnjosti da rade to neuporedivo lakše.

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ja sam razumela da dogadjaj u 2028 utice na buducnost i da u buducnosti ljudi hoce da promene to jer  AI dominira ljudskom vrstom. Zubov mi tu nije jasan (motiv) jer je on poslao onu plastiku na glavu sto stavljaju.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...