Jump to content
IGNORED

Reklame


Ulven

Recommended Posts

Ma kul to, nego koji je cilj? Da više ljudi dolazi na koncerte?U smislu, da ja proizvodim svoje samotopeće jestive providne tange od želea, cilj bi mi bio da ih što više ljudi kupi. Ako prodaja ide loše, kampanja koju sam izabrao je promašena.Što uostalom ti reče, treba da razlučimo da li se ovo radi za Kan ili za konkretnu korist.
Svi znaju za tvoje tange od zelea, ali ih nisu svi nosili/probali. Nije lose da podsetis ljude s vremena na vreme: ako bi da radis na boljem brend imidzu, platis Nikolu Koju & Mirku Vasiljevic da ti reklamiraju tangice. Ako si pak takmac za Kan, onda posaljes kontigent u Etiopiju gladnoj deci i snimas ih kako jedu, ugasis kameru ako krenu nesrecna da povracaju, &napravis prenapucanu prezentacijuu kojoj laziras rezultate, posaljes u Kan, udjes na short list i eto ti bronzanog lavica.edit: za nepuna dva dana devedeset i devet hiljada pregleda. Pa ti vidi i razmisli o reklamiranju svog posla sa tangama Edited by CowBoy
Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    222

  • Ryan Franco

    129

  • morgana

    96

  • Frank Pembleton

    93

Ljudi diskutuju, pricaju o, razmenjuju misljenja, svadjaju se - ocigledno je da je stvar polarizovana. Ajde da je Vasa ocerupao pile ili da je neki tamo (ne secam se, neko napisao) pobio pola obdanista, to bi vec bila umetnost a ne advertajzing + bilo bi jednoglasno osudjeno.Ovde osuda/odusevljenjenisu jednoglasni, sto je dobro za viral™
ja sam uvek nekako mislila da polarizacija postoji oko jasne poruke. ja kažem "volim jagode" i onda se to nekom sviđa, a nekom ne.ovde jasne poruke nema, pa samim tim ne znam ni šta bi bio cilj. ja bar ne kapiram da li "hvala što ne dolazite" znači:a) (pokunjenim tonom) "bilo bi lepo kada biste tu i tamo došli da nas slušate" - što bi mi bilo okej, ali ne verujem da je slučaj jer su rasprodali sezonu; ilib) "duvajte ga selje" u fraku. ako je ovo drugo, onda je čisto proseravanje u pitanju. moš misliti Edited by Joshua
Link to comment
ja sam uvek nekako mislila da polarizacija postoji oko jasne poruke. ja kažem "volim jagode" i onda se to nekom sviđa, a nekom ne. moš misliti
Nije to polarizacija, to je zavrsena prica. Ja volim jagode ti ne volis, ajde da predjemo na drugu temu.
Link to comment
ja bar ne kapiram da li "hvala što ne dolazite" znači:a) (pokunjenim tonom) "bilo bi lepo kada biste tu i tamo došli da nas slušate" - što bi mi bilo okej, ali ne verujem da je slučaj jer su rasprodali sezonu; ilib) "duvajte ga selje" u fraku.
A moze i:
Kopi je prosvetljujuc u svakom smislu i namenjen je mnogo shiroj publici od one u strahinjica bana. Ja ga kapiram dvojako: moze i "hvala sto ne dolazite iz pogresnih pobuda" i "mogli bi ste da dodjete ako vam je do slusanja"
... gde je Strahinjica Bana samo lokacija za megafon. A cuje se (ocigledno) mnogo shire.Iskreno ne kapiram gde je ovde mesto za "uvredjene" jer ne vidim da je neko nekoga vredjao. Sedim sa drustvom u Smokvici, dodju neki shabani, lupkaju fudbalskom loptom, dodaju se njome, na kraju razvezu transparent: "hvala sto ne dolazite na stadion" ja kazem "molim lepo, hvala i vama sto ste me podsetili zasto ne dolazim na stadion" i tu se prica zavrsava.Ja ne vidim da su vredjali. Bice da je do oka posmatracha. Edited by CowBoy
Link to comment
A moze i:... gde je Strahinjica Bana samo lokacija za megafon. A cuje se (ocigledno) mnogo shire.Iskreno ne kapiram gde je ovde mesto za "uvredjene" jer ne vidim da je neko nekoga vredjao. Sedim sa drustvom u Smokvici, dodju neki shabani, lupkaju fudbalskom loptom, dodaju se njome, na kraju razvezu transparent: "hvala sto ne dolazite na stadion" ja kazem "molim lepo, hvala i vama sto ste me podsetili zasto ne dolazim na stadion" i tu se prica zavrsava.Ja ne vidim da su vredjali. Bice da je do oka posmatracha.
Nema ovde uvredjenih, a eto mora nesto da se kaze na ovu temu cisto reda radi.
Link to comment

nije da se meni čitav performans ne sviđa prvenstveno zbog eventualnog vređanja, već upravo zbog te nejasnoće, zbog toga što se ne zna ni šta su 'teli da kažu, pa svako može tumačiti kako hoće. nemam pojma, sve mi liči na one reklame što ti 30 sekundi vrte ko zna šta, pa na kraju ne znaš ni šta hoće da ti poruče. to je sve.

Link to comment
nije da se meni čitav performans ne sviđa prvenstveno zbog eventualnog vređanja, već upravo zbog te nejasnoće, zbog toga što se ne zna ni šta su 'teli da kažu, pa svako može tumačiti kako hoće. nemam pojma, sve mi liči na one reklame što ti 30 sekundi vrte ko zna šta, pa na kraju ne znaš ni šta hoće da ti poruče. to je sve.
zapamtila si da pocinje nova sezona BF, sta ces vise.
Link to comment

Ova mala akcija filharmonije ima svoj zaseban, prilično živ topik, a hajdžekovala je i ovaj. Sviđala se nekome ili ne, sa marketinške tačke gledišta je pun pogodak, pre svega zahvaljujući kontroverznom transparentu na kraju. Kudos! A sad, kako bi bilo da se pokupe svi postovi u vezi sa njom odavde i prebace na pomenuti zaseban topik, i ova tema se malo oslobodi za nešto drugo? Hvala lepo.

Link to comment
Svi znaju za tvoje tange od zelea, ali ih nisu svi nosili/probali. Nije lose da podsetis ljude s vremena na vreme: ako bi da radis na boljem brend imidzu, platis Nikolu Koju & Mirku Vasiljevic da ti reklamiraju tangice. Ako si pak takmac za Kan, onda posaljes kontigent u Etiopiju gladnoj deci i snimas ih kako jedu, ugasis kameru ako krenu nesrecna da povracaju, &napravis prenapucanu prezentacijuu kojoj laziras rezultate, posaljes u Kan, udjes na short list i eto ti bronzanog lavica.
I dalje mi nisi objasnio. Ja ne znam kako stoje BF iventi™ sa posećenošću, pošto ne pratim. Neko je na temi napisao da uglavnom nemaju problem, odn. da koncerti umeju da budu krcati VIP likovima šarperovske™ provenijencije. Ako je to tačno, ne vidim poentu kampanje. Osim ako ne ciljaju na popunu eventualnih par desetina praznih mesta ostatkom kadra iz SB, pošto se te dve populacije uglavnom preklapaju.
Sedim sa drustvom u Smokvici, dodju neki shabani, lupkaju fudbalskom loptom, dodaju se njome, na kraju razvezu transparent: "hvala sto ne dolazite na stadion" ja kazem "molim lepo, hvala i vama sto ste me podsetili zasto ne dolazim na stadion" i tu se prica zavrsava.
Pa eto, to mu dođe preslikana situacija. I ovde su došli neki drugi šabani, malo svirali, istakli transparent, a pride su popili i aplauz, i niko se nije uvredio. Je l bi ti aplaudirao ovim tvojim šabanima?
Link to comment
I dalje mi nisi objasnio. Ja ne znam kako stoje BF iventi™ sa posećenošću, pošto ne pratim. Neko je na temi napisao da uglavnom nemaju problem, odn. da koncerti umeju da budu krcati VIP likovima šarperovske™ provenijencije. Ako je to tačno, ne vidim poentu kampanje. Osim ako ne ciljaju na popunu eventualnih par desetina praznih mesta ostatkom kadra iz SB, pošto se te dve populacije uglavnom preklapaju.
Stvarno ne znam sta ti nije jasno. Pa svaku Steriju prate neki satro skandali, a ustvari je cilj da dobiju medijski deo kolaca.
Link to comment
Koje još nepoznanice imamo ovde? Cilj kampanje je koji?
Pa rekoh već, videćemo kakva će biti posećenost ove godine. Ja ovo kapiram kao promociju BFa koje za krajnji cilj ima povećanje publike. Ako se ispostavi da je ovaj slogan u svoj svojoj dvo-, tro- i ćetvorosmislenosti nešto što odbija ljude, onda ništa. Kampanja je propala i možemo da se složimo da je bila loša. Ako cilj nije prikupljanje novih gledalaca, (ili štaznam sponzora, partnera, muzičara) onda ni ja ne vidim poentu ovoga.Ja samo mislim da ima ihahaj puno likova u ovom gradu koji će na talasu ove priče koj se razvezla po internetu, rešiti da odu u BF. Sve i da je u pitanju eksplicitna kulturrasistička prozivka (a ne mora da znači da jeste). Zapravo ponajviše tada. Ja samo ovde ostavljam mogućnost da je neko namerno ubacio nejasan i bodljikav slogan da bi podigao prašinu. Može biti da grešim i da su samo hteli da ispadnu face (odnosno moroni) pred likovima iz SBa. Onda ovo svakako neću komentarisati kao neku reklamu već kao jeftino luđenje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...