Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Ako ne besumnost mislis to sto nema ventilator, to jeste prednost, mada u poredjenju sa racunarima koje koristim na poslu i kuci i nije veliki iskorak jer su oba tiha. Ali, kao sto rekoh, nisam koristio nista zahtjevno dosad da bi to doslo do izrazaja (brzina ili grijanje).

 

Sto se tice ekrana primjetio sam da je veoma dobar napolju i manje reflektivan, ali i da se ponekad "zbuni" kad se promjeni nivo svjetlosti (kad ga unesem u kucu, ili ako se upali svjetlo u prostoriji) i ostane zatamnjen, pa ga moram rucno podesavati. No, mozda je i do settinga, kroz koje jos nisam putpuno proucio.

 

Zaboravio sam napomenuti da je testatura odlicna, ako ne i najbolja koju sam dosad na laptovima koristio i generalno je zasad hardver odlican. Jedini izuzetak je jedan od srafova na donjoj strani. Kao da nije uvrnut do kraja, pa malo strci i osjeti se kad oslonim racunar na dlanove/uhvatim odozdo. Sve ostalo je odlicno zasad.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...

Moj stari (late 2013) MacBookPro ide uskoro u penziju drugi život, recikliraću ga već nekom u familiji... Još uvek savršeno radi, ali ispala mi prilika na poslu, kovid, ovo-ono, jel može umesto veće povišice u kešu za ovu godinu da ta povišica bude malo manja, a razlika u materijalu... Može :D

 

Elem, naručili mi danas novi MBP M1, pa sad polako sredjujem moj brlog na disku dok ne stigne i spremam se... utisci uskoro, treba da stigne sredinom aprila valjda. 

 

Da se osvrnem na oval stari, kao što rekoh radi ko zmaj evo već osma godina, jeste malo ugruvan, ali fenomenalan je i dalje. Nedostajaće mi magsafe, ali preboleću... 

 

  • +1 1
Link to comment

Srecno!

 

Da li da ti kazem da se uskoro ocekuju novi Mx MBP-ovi od 16" :tongue:

 

ETA: imas li Big Sur na ovom starom? Ja sam jos na Mojave na mom.

Edited by jms_uk
Link to comment

Ja imam MacBook Pro mid 2012, kupljen 2014. Ispadao je više puta, dva puta sam ga zatekao tako da je izgledao kao šator. Trackpad uglavnom funkcioniše iako sam ga obrisao nekom hemijom:isuse:, baterija već skoro dve godine pokazuje "replace soon". Pojačao sam ga na 16GB, ubacio SSD i još uvek veze ko Singerica. High Sierra.

Link to comment

Samo povremeno skeniram Malwarebytesom, na Bleeping computeru sam našao Mac Rogue Remover i Knock Knock pa sam hteo da ih isprobam...i ništa nisu našli.

  • Hvala 1
Link to comment

Finder mi ne cita eksterni HD kako treba - neke foldere "vidi" kako treba, neke uopste ne, tako da mi ni integralno, ni parcijalno kopiranje nije opcija.

Trazio sam po interwebsima, ali bez uspjeha: ima li neki elegantan nacin da se Windows FileHistory backup prebaci na Mac?

 

 

Link to comment

Ima ovde nesto o tome: https://www.howtogeek.com/243744/how-to-restore-files-from-a-windows-backup-on-a-mac/

 

Ako ti to ne pomogne, ono sto bih ja licno uradio, restore-ovao bih File History na Windows PC-u (samo privremeno) a onda bih prosto prekopirao te fajlove prostim copy-jem na HDD (iz C:\Users\<username> foldera, jer tu je sve sto je bitno). Taj "copy" bi Mac trebalo da cita bez problema... (posle taj privremeni restore na Windowsu moze da se ocisti sa Reset this PC, ako dalje nije potreban).

  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, Indy said:

Ima ovde nesto o tome: https://www.howtogeek.com/243744/how-to-restore-files-from-a-windows-backup-on-a-mac/

 

Ako ti to ne pomogne, ono sto bih ja licno uradio, restore-ovao bih File History na Windows PC-u (samo privremeno) a onda bih prosto prekopirao te fajlove prostim copy-jem na HDD (iz C:\Users\<username> foldera, jer tu je sve sto je bitno). Taj "copy" bi Mac trebalo da cita bez problema... (posle taj privremeni restore na Windowsu moze da se ocisti sa Reset this PC, ako dalje nije potreban).

Hvala ti, ali taj link mi ne pomaze. Problem je i u tome sto mi je PC neupotrebljiv (nece Windows da boot-uje). Da mi je PC ispravan, onda bi mi i prosti Migratotion Assistant odradio posao.

 

U medjuvremenu sam vazne fajlove prebacio na firmin PC, pa onda privremeno na OneDrive, posto mi Mac ne cita ni jedan od eksternih HD. Doduse, sad dok ovo tipkam, palo mi je na pamet da probam flash drive.

Link to comment

Koliko razumem na eksternom hardu mu je bekap (File History) pa neće moći da ga formatira bez gubitka... svega.

 

Još malo sam šnjurao po netu (nisu mi Mac specijalnost) i ne vidim neku pomoć sem da se koristi Windows za restore (a posle je lako prebaciti fajlove.) Ako taj PC nije skroz crkao (hardverski) može se na njega instalirati taze Windows 10, pa u okviru njega restore-ovati File History...

  • Hvala 1
Link to comment
posto mi Mac ne cita ni jedan od eksternih HD. Doduse, sad dok ovo tipkam, palo mi je na pamet da probam flash drive.

Kako su ti formatirani ti externi diskovi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...