Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

jel zna neko možda razlog zašto ovo NE radi na iPhone 4 ili da li postoji neka caka koju treba uraditi pre nego što proradi?http://www.amazon.co.uk/Foldable-Silicone-BLUETOOTH-WIRELESS-Blackberry/dp/B00510HM00/ref=pd_sim_sbs_computers_11

Link to comment

prilicno mi se usporio kompjuter. neki program za ciscenje, da brisem aplikacije, nesto trece? usporavao se postepeno. 2.53Ghz, mid-2010 MBP17. rano mu je za penziju, to sto meni treba od kompjutera ne zahteva neku ljutu masinu - cak ni igrice ili obradu fotografija ne praktikujem. nisam planirao da menjam makar jos 2 godinewin office osobito koci, pizdim dok radim budzet sa otvorenih 4-5 excl tablica. ludim generalno od budzeta, a jos kad me hardver zeza grrr

Link to comment
Office je generalno slinav i njanjav.
Yep, i još uvek 32-bitni, ja odustao od korišćenja Mac verzije skroz. Kad baš zatreba zbog kompatibilnosti, kresnem VirtualBox i Windows verziju.MBP mid-2010 je sasvim dobra mašina, trebalo bi da radi ko zmaj. Još ako ima prostora da se malo dopinguje memorijom...
Link to comment
MBP mid-2010 je sasvim dobra mašina, trebalo bi da radi ko zmaj. Još ako ima prostora da se malo dopinguje memorijom...
+1Moj 2.4ghz [15" prvi unibody iz 2008] sa 8gb RAMa sljaka bolje nego kad je bio nov [posto je imao manje memorije i stariji OS]koji OS X imas na njemu?
Link to comment

@jms: imam isti, samo sa 4GB RAMa, u sustini radi lepo, samo malo krene da stuca kad poteram sve zive servere i dev okruzenja koja imam na njemu, uz par browsera i mjuzu :D Koju verziju OSa drzis na njemu?

Link to comment
@jms: imam isti, samo sa 4GB RAMa, u sustini radi lepo, samo malo krene da stuca kad poteram sve zive servere i dev okruzenja koja imam na njemu, uz par browsera i mjuzu :D Koju verziju OSa drzis na njemu?
10.8.3
Link to comment

tnxskinuo onyx, uradio cleaning.kada sam presao na utilities prilikom analize mi trazili "to repair hd", kad sam to probao disc utiliti porucuje da se disk ne moze popraviti i da ga formatujem. jeste mi vise puta padao kompjuter (jednom sa 3m, malo se i rasklimao), mozda je ostecen fizicki disk, mozda je neto drugo. u svakom slucaju, danas idem na put i ne mogu da se bavim formatiranjem. kada se vratim uradim back-up pa cu formatirati.posle onyx cleaninga ce mozda raditi bolje (na prvi klik se tako cini). danas cu u vozu morati da odradim taj jenbeni budzet, pa cu da vidim kako fercera kada mu pootvaram vise aplikacija ukljucujuci te slinave i njanjave

Link to comment

to vec zvuci zajebato...moguc failing HD...skoro sam imao problem sporoce na iMac-u koji je isto neko 2010..jel mu treba dugo da se ugasi? .ja bi mu uradio verify disk u disk utilitiju, pa onda repair disk ako je potrebno tj ako nesto nadje da je problem.

Link to comment

Zar ne postoji na Macu nešto kao HD Sentinel za PC, koji ti kaže koliko ti je zdrav HDD, koliko je puta pokrenut, monitoringuje temperature, da li ima bad blockove, da li je problem u ovome ili onome...? To bi mu pomoglo da reši dileme...Hard+Disk+Sentinel+Professional.jpg

Link to comment
10.8.3
Au bokte, i ne trokira ti komp nimalo? Ja sam ostao na originalnom 10.5, dogurao upgrade do kraja, ali nisam prelazio dalje. Tj. pokusao sam jednom, ali mi se komp maltene raspao, sve usporilo, neke najobicnije animacije nije mogao da istera, pa sam se vratio na Leoparda.Sad me u sustini najvise zajebavaju Chrome i Ffx obavestenjima da ne mogu vise da ih updateujem jer ne pruzaju podrsku za moju verziju OSa, i Flash player koji ne radi uopste u Chromeu.
Link to comment
Au bokte, i ne trokira ti komp nimalo? Ja sam ostao na originalnom 10.5, dogurao upgrade do kraja, ali nisam prelazio dalje. Tj. pokusao sam jednom, ali mi se komp maltene raspao, sve usporilo, neke najobicnije animacije nije mogao da istera, pa sam se vratio na Leoparda.Sad me u sustini najvise zajebavaju Chrome i Ffx obavestenjima da ne mogu vise da ih updateujem jer ne pruzaju podrsku za moju verziju OSa, i Flash player koji ne radi uopste u Chromeu.
Ne, bas super radi [pu, pu, da ga ne ureknem].Snow leopard je isto bio OK [a i sad je minimum za razne aplikacije, npr poslednji iTunes i dr.].Lion je malo zezao, ali zato Mountain Lion ga je [opet] preporodio.Ne znam kakve su cene RAM-a tu, ali ja sam 8GB platio manje nego kad sam kupovao 4GB [kad je kupljen, imao je samo 2GB].
Link to comment
to vec zvuci zajebato...moguc failing HD...skoro sam imao problem sporoce na iMac-u koji je isto neko 2010..jel mu treba dugo da se ugasi? .ja bi mu uradio verify disk u disk utilitiju, pa onda repair disk ako je potrebno tj ako nesto nadje da je problem.
treba mu vecnost da se ugasi.trenutno sam u sangaju na sajmu, imam 5 vecih problema od HD failure (stiglo 5 tehnologa iz moskovske centrale, sve zene, ko da sam doveo na ekskurziju obdaniste - jedna hoce da piski, druga da jede, trecoj hladno, jos kad bi ruskinje makar pricale engleski. o situacijama kada crvcnu malo kinesku rakijestinu necu ni da pisem ovde, to samo na laugh topic ). elem, resavam HD sledece nedelje po povratku, za sada fercera, imam back up ako vrisne
Link to comment
to vec zvuci zajebato...moguc failing HD...skoro sam imao problem sporoce na iMac-u koji je isto neko 2010..jel mu treba dugo da se ugasi? .ja bi mu uradio verify disk u disk utilitiju, pa onda repair disk ako je potrebno tj ako nesto nadje da je problem.
treba mu vecnost da se ugasi.trenutno sam u sangaju na sajmu, imam 5 vecih problema od HD failure (stiglo 5 tehnologa iz moskovske centrale, sve zene, ko da sam doveo na ekskurziju obdaniste - jedna hoce da piski, druga da jede, trecoj hladno, jos kad bi ruskinje makar pricale engleski. o situacijama kada crvcnu malo kinesku rakijestinu necu ni da pisem ovde, to samo na laugh topic ). elem, resavam HD sledece nedelje po povratku, za sada fercera, imam back up ako vrisne
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...