Jump to content
IGNORED

Masovno ubistvo u Mladenovcu, 4.5.2023


vojiste

Recommended Posts

1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

juče je uhapšen otac, inače aktivno vojno lice potpukovnik u arhivu generalštaba

 

Hoce li mu biti nesto? Retorichki pitam, ne mogu ni da zamislim da neko vojno lice visoko rangirano dobije recimo kaznu zatvora za to sto je kuci navukao tone oruzja.

Link to comment
13 minutes ago, Mos said:

To je signal na kome se temelji ceo sistem. Ako si povezan, agresivan, jak - neće ti ništa faliti. Ako si sam, pasivan, slab - najebaćeš na sve moguće načine sa objavljivanjem privatnih podataka do boje gaća koje nosiš. Zar ti nije bolje dan se pridružiš i budeš zaštićen? 
 

Come to the dark side, our judge will set you free. 

 

Ja se trenutno ne mogu sjetiti ni jednog primjera da su nekog pustili niz vodu ili odabrali za zrtveno janje. U stvari, mogu samo jednog, i taj je zaplivao u Dunavu, valjda. Ali to je krajnji slucaj. Znaci, niko nije zrtvovan, svi u najgoru ruku budu skrajnuti i postavljeni na drugu poziciju. Nemoguce da svi imaju toliko jak "karakter" i da se drze tako grcevito tamne strane.

Link to comment
1 minute ago, Mel said:

 

Hoce li mu biti nesto? Retorichki pitam, ne mogu ni da zamislim da neko vojno lice visoko rangirano dobije recimo kaznu zatvora za to sto je kuci navukao tone oruzja.

 

Ja cu se drzati svoje izjave i tvrdim da mu nece biti nista. Mozda ga samo "casno otpuste" i to je to. Nikakve teze sankcije.

  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, Mel said:

 

Hoce li mu biti nesto? Retorichki pitam, ne mogu ni da zamislim da neko vojno lice visoko rangirano dobije recimo kaznu zatvora za to sto je kuci navukao tone oruzja.

ne znam, niti piše u vesti zbog čega je priveden the otac

Link to comment
27 minutes ago, Indy said:

Ne znam kako pravni sistem u Srbiji funkcioniše, ali ovako... pa zar ovakvo pisanje medija, izjave zvaničnika (pa i policajaca, mislim na Ribnikar slučaj)... zar to ne vodi u mistrial? Ako takvo nešto u Srbiji postoji (a čudilo bi me da ne postoji, valjda nismo baš toliko van sveta.)

 

Ne može da se uklanja tabla dok se neko ne pronađe krivim (to kažem, premda da sam na licinom mestu, verovatno bih tablu zapalio sam.) Čisto onako "legalistički" me ovakve stvare čude, kao i puna imena osumnjičenih (valjda i pre nego što su zvanično osumnjičeni . a i onda imaju neku zaštitu, pa čak i kad su okrivljeni, sve dok nisu osuđeni), sve sa slikama, detaljima iz života i tome sl... (Ovo eksponiranje privatnosti se, naravno, odnosi i na žrtve/porodice žrtava.)

 

Baš bi me zanimao pravni komentar, @Hamlet Strašni itd?

Код нас суди судско веће а не класична порота. Нема то што се дешава у јавности могућност да на так начин утиче на суђење. Тај институт о коме говориш је из англосаксонског права. Нису свет само англосаксонске земље. 

 

Рушење претпоставке невиности, повреда права на приватност и слично могу се проблематизовати у посебном поступку грађанском а можда и кривичном. 
 

Што се тиче табле, то је ствар онога ко је таблу ставио да скине или остави. За исељење нема никаквог основа. 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

juče je uhapšen otac, inače aktivno vojno lice potpukovnik u arhivu generalštaba

znači Valk nas je tačno informisala...

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
23 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Нису свет само англосаксонске земље.

Fala bogu, to znam, ali za pravnu situaciju ne znam... zato i pitam.

Link to comment
11 minutes ago, Indy said:

Fala bogu, to znam, ali za pravnu situaciju ne znam... zato i pitam.

 

Pa kod nas se polazi od pretpostavke da i o činjenicama i o pravu odlučuju profesionalci kojima je to rutinski posao, te da samim tim nisu podložni uticajima javnog mnjenja, tj. informacijama koje dobiju iz medija, što u najvećem broju slučajeva jeste tačno - barem ja još nisam sreo sudiju na kojeg je nešto bitno uticalo nešto što piše u novinama, naročito ako se ima u vidu da novinari kod nas obično pišu besmislice, potpuno irelevantne za krivični postupak. Stoga je i prag tolerancije na ove stvari kod nas viši. U anglosaksonskim krivičnim sistemima često o činjenicama i krivici odlučuju potpuni laici koji su podložni manipulaciji i uticaju javnog mnjenja i medija, pa se zato tamo više pazi na to. 

  • +1 6
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, Mel said:

 

Hoce li mu biti nesto? Retorichki pitam, ne mogu ni da zamislim da neko vojno lice visoko rangirano dobije recimo kaznu zatvora za to sto je kuci navukao tone oruzja.

 

Novosti kažu da ga terete za nezakonito posedovanje i promet oružja i da su mu, kao i sinčiću, pronašli oružje na kilo u kući. To je ozbiljno krivično delo, jedino je pitanje da li ga sumnjiče i za ono oružje koje je pronadjeno kod sinčića (s tim da puška iz koje je pucao još uvek nije pronadjena) ili samo za ono koje su pronašli kod njega.

 

A pošto kažu da i SBPOK učestvuje u istrazi, možda se i ne izvuče tek tako. Pre ili kasnije će neko morati da plati, kako god da je povezan. Ljudi otkako je sveta i veka prinose žrtve kada pomisle da im bogovi okreću ledja, a opičene poglavice naročito.

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

ne znam, niti piše u vesti zbog čega je priveden the otac

 

priveden zbog reakcije roditelja ubijenih u mladenovcu (juce prenese netko da su trazili da se otac hapsii da se brise famiiija ubice sa ploce kod crkve)

ni zbog ceg drugog. 5 dana posle ubistva

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

zar nije bio neki info da je pucao iz m70 na kojoj su izbrisani brojevi?

 

ili su beše tu našli u šteku kod dede

 

Mislim da je ta iz šteka. Onu iz koje je pucao nisu još našli.

Link to comment

Pitanje za forumske pravnike, na osnovu čega mogu optužiti oca ove budale iz Mladenovca? Ne vidim koje krivično delo mu mogu prišiti, sem nezakonitog držanja oružja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...