Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Just now, Hermetico said:

Ali oni jesu deca. 15 je dete. Ne znam, jel ja bagujem pa mislim da je to odrastao čovek:? A ako jeste odrastao - dajte mu slobodu odlučivanja po modelu odrasle osobe. pa šta ispadne. Ili ćemo da tata/mama imaju prava, a potomak odgovornost? Hajde da odlučimo model, pa kako nam bude. Ostalo sve smrdi na 'brigo moja pređi na drugoga'. Ajmo jedan, neki princip. Nije lako, ali je jedino smisleno.

 

naravno

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, mackenzie said:

Rezime. Ovo je sve rezultat visedecenijske upodreba bensedina i slicnih sranja. Evo podaci prije 10 godina. Jednom je moralo puci.

 

I za najmanji stres u Srbiji je običaj da se popije po jedan lek za smirenje. Takvim tempom broj onih koji koriste te tablete iz godine u godinu raste. Pre 10 godina konzumiralo se sedam tableta po stanovniku da bi do 2012. taj broj skočio na 20 do 30 tableta po osobi. Procene su da takozvane anksiolitike kod nas koristi svaka druga osoba, a prošle godine je na recept izdato oko sedam miliona takvih kutija.

Prema podacima RFZO tokom 2012. godine izdato je o trošku fonda 6.932.840 pakovanja anksiolitika, u koje spadaju „bromazepam“, „dijazepam“, „lorazepam“, „ksalol“, „sedabenz“, „zaksol“, dok je godinu dana ranije na recept izdato 9.437.778 kutija ovih lekova.

 

Ovo je posledica, ne uzrok. I zalosno je jer pokazuje koliko nam pati narod.

  • +1 2
Link to comment

Da vam ja nešto kažem al da se ne ljutite - da ovaj bilmez nije pobio ovu nesrećnu decu, i da se saznalo da ga ćale vodi u streljanu, potpuno bi se druga pesma pevala. 

Jedan deo bi onanisao na Srbstvo i spremte se spremte, drugi deo bi objašnjavao kako je to kul i progresivno™, verovatno bi čak iznašao ugao kako je u biti dobro da se deca upoznaju sa oružjem, ili bi se pozivao na Ameriku kako svaka kuća treba da ima oružje, pogotovo u Srbiji. 

Ostao bi mali procenat onih koji bi upozoravali na ovo, ali bi ih obe gore pomenute grupe mazale govnima, svaka iz svog razloga. 

 

I to vam je sve što treba da znate o današnjem svetu. 

  • +1 8
Link to comment
Just now, steins said:

Ostao bi mali procenat onih koji bi upozoravali na ovo, ali bi ih obe gore pomenute grupe mazale govnima, svaka iz svog razloga. 

 

I to vam je sve što treba da znate o današnjem svetu. 


Pa naravno, gde da nauci da puca kad se danas ne ide u vojsku :fantom:

Link to comment
7 minutes ago, mackenzie said:

Rezime. Ovo je sve rezultat visedecenijske upodreba bensedina i slicnih sranja. Evo podaci prije 10 godina. Jednom je moralo puci.

 

Upotreba bensedina i ostalih sranja je valjda posledica a ne uzrok. Ne uzimaju ljudi bendze i ksalole zato sto vole ukus kad tabletica krcne ispod zuba nego najverovatnije da bi sprecili prevremeni odlazak u vecna lovista, izazvanog recimo mozdanim udarom kad otvore vesti i vide masovno ubistvo u osnovnoj skoli, sto oopet nije uzrok nego posledica.

  • +1 6
Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Lovac iz sporta je najobicniji ubica. Oni imaju odgovornost prema oruzju jer znaju kakve posledice mogu da nastanu od njegove zloupotrebe ali ni trunku odgovornosti prema mentalnom zdravlju nema osoba koja vodi dete da gleda kako iz zabave uzima zivot drugom zivom bicu. Lov treba zakonom zabraniti za laike, samo da ostane grupa profesionalnih lovaca/lovocuvara koja bi se brinula o incidentnim sutuacijama sa divljim zivotinjama i to je sve. Ljude koji love iz zabave treba slati na psihijatrijsko posmatranje.

Bukvalno, da postoji ekipa poput vatrogasne službe za specifične slučajeve.

 

 

  • +1 5
Link to comment
14 minutes ago, mackenzie said:

Rezime. Ovo je sve rezultat visedecenijske upodreba bensedina i slicnih sranja. Evo podaci prije 10 godina. Jednom je moralo puci.

 

I za najmanji stres u Srbiji je običaj da se popije po jedan lek za smirenje. Takvim tempom broj onih koji koriste te tablete iz godine u godinu raste. Pre 10 godina konzumiralo se sedam tableta po stanovniku da bi do 2012. taj broj skočio na 20 do 30 tableta po osobi. Procene su da takozvane anksiolitike kod nas koristi svaka druga osoba, a prošle godine je na recept izdato oko sedam miliona takvih kutija.

Prema podacima RFZO tokom 2012. godine izdato je o trošku fonda 6.932.840 pakovanja anksiolitika, u koje spadaju „bromazepam“, „dijazepam“, „lorazepam“, „ksalol“, „sedabenz“, „zaksol“, dok je godinu dana ranije na recept izdato 9.437.778 kutija ovih lekova.

 


Kakva bi tek prica bila da idu bez recepta, kao sto su decenijama i isli 
 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

Lovac iz sporta je najobicniji ubica. Oni imaju odgovornost prema oruzju jer znaju kakve posledice mogu da nastanu od njegove zloupotrebe ali ni trunku odgovornosti prema mentalnom zdravlju nema osoba koja vodi dete da gleda kako iz zabave uzima zivot drugom zivom bicu. Lov treba zakonom zabraniti za laike, samo da ostane grupa profesionalnih lovaca/lovocuvara koja bi se brinula o incidentnim situacijama sa divljim zivotinjama i to je sve. Ljude koji love iz zabave treba slati na psihijatrijsko posmatranje.

Ovo.

Racionalizacija te bolesne zelje coveka da iz zabave i uzbudjenja ubija drugo zivo bice.

Na jedan nacin, drugi nacin, da satera u cosak da bi lakse upucao...Bolest po default-u. 

Nije to za hranu, nije to instinkt ka prezivljavanju, to je hir i zabava. To je bolest, jbt.

  • +1 8
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Dečak Kosta K. (13) koji je ubio devet i ranio sedam osoba, nije mogao za tri puta u streljani da stekne iskustvo da sa takvom preciznošću, kao što je počinjeno, ubije svoje drugare, rekla je za Tanjug oružarka Ana Simonović.

 

 

Kako je precizirala Simonović, koja inače ima sertifikate o rukovanju gotovo svim vrstama vatrenog oružja, dečak jeste bio uvežban ali ne u streljani, već je aktivno trenirao „Airsoft“, koje je vojno-taktička simulacija, i to je iskoristio u svrhe ovog zločina.

 

Objasnila je da je Kostu K. na treninge „Airsofta“ dovodio otac i to su zajedno trenirali, što je kako je navela „antistres igra današnjice“ i nema limit u godinama kao ni „paintbol“.

Vazi da je isto i da nije pucao iz pravog pistolja.

  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, harper said:

 

Lovac iz sporta je najobicniji ubica. Oni imaju odgovornost prema oruzju jer znaju kakve posledice mogu da nastanu od njegove zloupotrebe ali ni trunku odgovornosti prema mentalnom zdravlju nema osoba koja vodi dete da gleda kako iz zabave uzima zivot drugom zivom bicu. Lov treba zakonom zabraniti za laike, samo da ostane grupa profesionalnih lovaca/lovocuvara koja bi se brinula o incidentnim sutuacijama sa divljim zivotinjama i to je sve. Ljude koji love iz zabave treba slati na psihijatrijsko posmatranje.

E, da je srece i da se mi pitamo. Penila sam i ja tako bezbroj puta. Vise mi to i ne pominju.

Kada sam rekla odgovorni ljudi, mislila sam na odgovorni u smislu cuvanja oruzja. Daleko od toga da je nesto dobro u tome. 

Potpuno se slazem i za psihijatra i za zabranu zakonom.

  • +1 1
Link to comment

Ja isto ne volim lov i ne vidim mu 'sportski' smisao, ali imas ribolovce, to je vec jedan nivo, pa onda taj sportski lov. Rekla sam vec da dosta moje rodbine lovi, moj deda je lovio pokojni nije bio nikakav psihopata svakako.

imamo jako puno oruzja unaokolo i verov jedini razlog sto nema i vise ovako necega je sto nije bio obicaj...

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...