Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

To sto K.K. jos nema 14 godina ne znaci da nije odgovoran za svoj postupak.

 

odgovoran kao dete. odgovoran je roditelj, odgovorna skola, drustvo, drzava

bas kao sto je u firmi kriv radnik, a odgovoran, zajedno sa njim i direktor (netko dade primer razlucujuci krivicu i odgovornost).

spustiti granicu i oprati ruke, ne

neki drugi modus treba da se nadje

 

 

edit: kada se desi da 11 godisnjak napravi slicno, sta cemo onda, opet spustiti granicu

pravicemo se da su deca odrasla od rodjenja (karikiram)

Edited by cedo
  • +1 2
Link to comment

ali mozda je koriscenje pojma 'dijete', a ne 'tinejdzer' posljedica soka sto neko od svega 13 i po moze biti masovni ubica

 

evo ja sam sokirana npr

Edited by morgana
  • +1 6
Link to comment
7 minutes ago, Bright Billy said:

 

Neke skole su izgleda u strajku a neke nisu. Lepo su to smislili, bas onako uliva poverenje deci nakon svega...

Sad je nama stigla poruka od razredne da organizuju neku setnju podrske. Svi sem 1. i 2. razreda. Nema nastave sutra.

Nista oko toga gde setnja, kako setnja, ko seta. Tamo se trenutno ne zna ko gde udara. 

  • +1 1
Link to comment

Strajk je prilicno licimerje od strane prosvetnih radnika. Umesto da neko iz skolstva odgovara za "kriminalni nemar", sad ce da se kuka o bezbednosti nastavnika. Skola je po definiciji vaspitno-obrazovna ustanova, ovaj vaspitni deo se izgleda preskace.

 

Edit: Da ne misle ljudi da hejtujem pojedinacne prosvetne radnike- sistem je namesten naopako, sad snosimo posledice an svim nivoima

Edited by placenik
  • -1 2
Link to comment
4 minutes ago, MeanM@ said:

Sad je nama stigla poruka od razredne da organizuju neku setnju podrske. Svi sem 1. i 2. razreda. Nema nastave sutra.

Nista oko toga gde setnja, kako setnja, ko seta. Tamo se trenutno ne zna ko gde udara. 

 

Nas skolski sistem za pocetak treba da shvati da postoji zbog dece a ne zarad samog sebe, pa onda polako sve od pocetka...

  • +1 3
Link to comment
37 minutes ago, Bright Billy said:

 

Neke skole su izgleda u strajku a neke nisu. Lepo su to smislili, bas onako uliva poverenje deci nakon svega...

shkole su u shoku, ne u shtrajku, ljudi ne znaju shta da rade, ni u shkoli ni u drzavi. sa jedne strane imamo nas koji smo plebs i trazimo pomoc, sa druge strane imamo vrh drzavnog aparat koji ne zna kako da nas ovakve iskoristi za svoje potrebe (jer ludi smo brate, da se izrazim vrlo moderno, i na ivici smo na kojoj do sada nismo bili, i mozda nije sasvim jasno ni nama ni njima u shta mozemo da se izrodimo i sledeceg sata i sutra i sledeceg meseca. neka granica jeste predjena, svaki eksces ovog intenziteta je jedno jako seme buducnosti (neke buducnosti, ali jache od drugih). balerine i muzichare ce verovatno raspustiti, jer nije primereno igrati i pevati u ovom trenutku, chekamo da jave, danas su razgovarali 5 sati, kako je ko znao, ja mislim da je i to dobro, da i nastavnici i deca poshteno izgovore svoju muku, makar bili i matematichari i biolozi, jer ovo je kolektivni shok i kolektiv mora da trazi svoj put, ne moze da cheka odrede od 16 hiljada desantnih psihologa koji ce neshto da reshe. kako smo se starali o tome, tako cemo i da reshavamo. sami.

 

 

edip. ponavljam. ljudi se snalaze, ako niste zadovoljni kako se snalaze ili niste zadovoljni komunikacijom, idite tamo, trazite drugachije snalazenje i drugachiju komunikaciju. ponudite neshto drugo, ponudite saradnju, reshenja ionako nemamo, kao ni oni tamo. ja sam danas na grupu dobila napismeno shta je bilo u shkoli, shta se prichalo, spisak kretanja dece, ko je otishao da pali svece ko je otishao kuci. nemojte da trazite od ljudi ono shto ne moze da se dobije. ovo je mnogo veliki dogadjaj. ovo nije bilo nikad.

Edited by gospa buba
  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, MeanM@ said:

Sad je nama stigla poruka od razredne da organizuju neku setnju podrske. Svi sem 1. i 2. razreda. Nema nastave sutra.

Nista oko toga gde setnja, kako setnja, ko seta. Tamo se trenutno ne zna ko gde udara. 

 

Logicna posledica drzave koje bole kurac za bilo sta. Verovatno vajni ministar prosvete bi najradije rekao da prestanu da ga smaraju sa ovim i da ga puste da nastavi da krka prasetinu.

  • +1 2
Link to comment

 

11 minutes ago, placenik said:

Strajk je prilicno licimerje od strane prosvetnih radnika. Umesto da neko iz skolstva odgovara za "kriminalni nemar", sad ce da se kuka o bezbednosti nastavnika. Skola je po definiciji vaspitno-obrazovna ustanova, ovaj vaspitni deo se izgleda preskace.


Ovaj zlocin nije nevaspitanje (!?) nego delo tinejdzera-sociopate, poremecenog od najmanjih predskolskih nogu.
U ovom uzrastu i za ovakav poremecaj nema tu sanse za neko "prevaspitanje" - cak i kad bi kod nas roditelji dozvoljavali ikom da im vaspitava dete (od kad su poceli sa snowflake generacijama, vaspitanje se tretira kao maltretiranje).

Edited by Lucia
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, cedo said:

 

Nismo mi gosti u svetu nase dece ako ispunjavamo poentu iz treceg pasusa.

 

Meni je neshvatljivo da se zeli sniziti granica odgovornosti sa 14 na 12 godina. To nije nista drugo do li skidanje odgovornosti sa sebe i nametanje odgovornosti deci. I zasto ? Da bi vise zaradili, da bi vise imali ? Zato sto kao roditelji i kao drustvo/drzava nismo u stanju da odgojimo zdrave osobe ? Treba da nas je sramota ako to dozvolimo.

 

Jednostavnije receno, mi upravljamo svetom koji je sustinski njihov na nas nacin koji ne zadovoljava standarde njihovog sveta. Ne razumemo nacin i brzinu kojom sazrevaju u tom svetu. Kasnimo za promenama a nemamo luksuz da kasnimo pa onda zurimo da ne zakasnimo i stoga nemamo vremena ni za sta, pa ni za svoju decu. Kako ce da odgoji zdravu osobu neko ko je bolestan a da svoje bolesti nije ni svestan?

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Rezime. Ovo je sve rezultat visedecenijske upodreba bensedina i slicnih sranja. Evo podaci prije 10 godina. Jednom je moralo puci.

 

I za najmanji stres u Srbiji je običaj da se popije po jedan lek za smirenje. Takvim tempom broj onih koji koriste te tablete iz godine u godinu raste. Pre 10 godina konzumiralo se sedam tableta po stanovniku da bi do 2012. taj broj skočio na 20 do 30 tableta po osobi. Procene su da takozvane anksiolitike kod nas koristi svaka druga osoba, a prošle godine je na recept izdato oko sedam miliona takvih kutija.

Prema podacima RFZO tokom 2012. godine izdato je o trošku fonda 6.932.840 pakovanja anksiolitika, u koje spadaju „bromazepam“, „dijazepam“, „lorazepam“, „ksalol“, „sedabenz“, „zaksol“, dok je godinu dana ranije na recept izdato 9.437.778 kutija ovih lekova.

 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
31 minutes ago, Shan Jan said:

Rekoh ja da ce ovo da bude poziv za druge tinejdzere koji se osecaju povredjeno da izadju i naprave neko sranje. Celokupno drustvo ovo mora najstroze da osudi i napravi zaokret. Sto se nece desiti a mi osim klinaca koji velicaju ovog ubicu imamo i gomilu onih koji ga zale i razumeju. Da ne pricam o tome da niko nije osudio velicanje nasilja u medijima. U prevodu ostajemo divlji zapad gde svako isteruje neku svoju pravdu. Covek je coveku vuk.

Zamislite da neko ubije ženu. Sutra neko počne da priča o tome da ga je ona verbalno zlostavljala. Šta biste mislili o njemu?

 

Ovaj je ubio osmoro dece i jednu odraslu osobu. Ovde se priča o tome da li je bilo verbalnog zlostavljanja, da li je bio odbačen, ili prihvaćen. Da li ste svesni koliko je to loše? 

Uvek će se neko osećati odbačenim, s razlogom, ili bez. 

 

 

  • +1 7
Link to comment

"Nije igrao igrice, nije bio zlostavljan. Bio je voljen, bile su zaljubljene devojčice u njega", vikala je žena.

 

"Sklonite to", rekla je misleći na transparent na kom je pisalo "Razgovarajte sa decom".

"On je bio jedno razmaženo, obesno, monstruozno dete! Moja ćerka mu je bila na spisku", dodala je ona.

ž

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=05&dd=04&nav_category=16&nav_id=2328052

Edited by steins
  • +1 2
Link to comment
26 minutes ago, morgana said:

ali mozda je koriscenje pojma 'dijete', a ne 'tinejdzer' posljedica soka sto neko od svega 13 i po moze biti masovni ubica

 

evo ja sam sokirana npr

Ali oni jesu deca. 15 je dete. Ne znam, jel ja bagujem pa mislim da je to odrastao čovek:? A ako jeste odrastao - dajte mu slobodu odlučivanja po modelu odrasle osobe. pa šta ispadne. Ili ćemo da tata/mama imaju prava, a potomak odgovornost? Hajde da odlučimo model, pa kako nam bude. Ostalo sve smrdi na 'brigo moja pređi na drugoga'. Ajmo jedan, neki princip. Nije lako, ali je jedino smisleno.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...