Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

33 minutes ago, Shan Jan said:

U mom slucaju je toga vise bilo u osnovnoj skoli, ali ja nisam iz BG-a. Posle sam isao u gimnaziju, to je vazilo za najfiniju srednju pa je bilo samo tuca, nista ozbiljnije. 

a da slazem se ferke nisu nista strasno,dok si jos ziv.

Link to comment
41 minutes ago, gospa buba said:

to su devojchice iz nize baletske.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 

Znam, saznala sam.....

Link to comment
2 minutes ago, Mel said:

 

Nema kajanja kad nema empatije.


Nema tu ni lecenja, kapiram, samo prenosim vest

Negde je bilo i da je prilikom hapsenja izgovorio - pucao sam jer sam psihopata :ph34r: 

Jebeni true crime materijal

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, Djuro said:


covece bozji, shvati vec jednom da ne moze biti odstupanja od principa subjektivne odgovornosti.

ne moze roditelj biti krivicno odgovoran za krivicna dela svog deteta.

 

(osim ako ga nije podstrekavao, planirao sa njim, dovezao, znao, mogao da zna itd)

 

 

Iskljucivo pravno gledano, koja krivicna dela se mogu pripisati ocu po nasem zakonu?

Kao nekog ko je svojim svesnim i nesvesnim cinjenjem stvorio preduslove da ovaj ucini to sto je ucinio?

Mora biti odgovoran sto je dozvolio da njegovo oruzje dodje u detetove ruke?

Takodje, podsticanje u ucenju rukovanja oruzjem. Kako zakon gleda na posledicu koju je proizvelo to njegovo delovanje? Da li pravi razliku izmedju oca ubice i oca nekog ko se zaustavi na vreme? I jedan i drugi svakako nose minimum odgovornosti jer stvaraju rizik. 

Link to comment
3 minutes ago, Leia said:


Nema tu ni lecenja, kapiram, samo prenosim vest

Negde je bilo i da je prilikom hapsenja izgovorio - pucao sam jer sam psihopata :ph34r: 

Jebeni true crime materijal

 

Takodje, proslo je nezapazeno, da je sinoc bio na zurci sa drogom.

Zurka sa drogom za decu od 13 i 14 godina... zato ja imam dilere ispred kuce, a kad je moj otac koji misli da je Tito jos ziv zvao policiju, samo ih obaveste da se malo sklone par dana i to je to. Dobro jos nije dosao komsija da nas isamara sto ga je prijavljivao.

Moramo mnogo da drogiramo ovu nasu decu za SNSov core biznis.

 

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
1 minute ago, MeanM@ said:

Iskljucivo pravno gledano, koja krivicna dela se mogu pripisati ocu po nasem zakonu?

Kao nekog ko je svojim svesnim i nesvesnim cinjenjem stvorio preduslove da ovaj ucini to sto je ucinio?

Mora biti odgovoran sto je dozvolio da njegovo oruzje dodje u detetove ruke?

Takodje, podsticanje u ucenju rukovanja oruzjem. Kako zakon gleda na posledicu koju je proizvelo to njegovo delovanje? Da li pravi razliku izmedju oca ubice i oca nekog ko se zaustavi na vreme? I jedan i drugi svakako nose minimum odgovornosti jer stvaraju rizik. 


Mozda ovo:

 

Zapuštanje i zlostavljanje maloletnog lica

Član 193

(1) Roditelj, usvojilac, staralac ili drugo lice koje grubim zanemarivanjem svoje dužnosti zbrinjavanja i vaspitavanja zapusti maloletno lice o kojem je dužno da se stara,
kazniće se zatvorom do tri godine.

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, MeanM@ said:

Mora biti odgovoran sto je dozvolio da njegovo oruzje dodje u detetove ruke?

na kzš su rekli da je otac držao oružje u sefu sa šifrom.

1 minute ago, Mel said:

 

Takodje, proslo je nezapazeno, da je sinoc bio na zurci sa drogom.

nisam to čula, ali imam teoriju da je neslućen broj nas stalno drogiran

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Halvard said:

Čitam sad komentare na Indexu. Osim standardnog naslađivanja što se to dogodilo u Srbiji (što ruku na srce nije dominantan narativ), zabrinjavajuće veliki broj ljudi pokazuje poprilično razumevanje za sirotu žrtvu zlostavljanja.

 

Počinjem da se plašim pomisli koliko oko nas ima ljudi koji idu okolo sa fantazijama da na sličan način naplate svoje frustracije.

 A šta misliš odakle je isplivalo svo ono zlo u ex-Yu devedesetih? Iz istih takvih iskompleksiranih psihopata.

  • +1 3
Link to comment
44 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Mogli bi da ga optuze za podstrekavanje ili pomaganje. Mada za to mora biti umisljaja, ne moze biti nehat

Sto ne moze biti nehat? U tome i jeste problem.

Da moze biti nehat zamislio bi se mentol pre neko pomisli da ga uci da puca i da mu pokazuje pistolj? 

Vidi, kao roditelj, susreo sam se jedno deset puta sa stavom roditelja da uci dete da se brani od nekog ko ga napadne. Da uzvrati, da se ne povlaci. Nece neko moje dete da dira.

Slusam i ne verujem. Da l tom mozgu padne na pamet da moze to njegovo dete da gurne nekog niz stepenice, da ovaj padne nezgodno...Ko god kriv bio i zapoceo. Da obelezi za ceo zivot dve porodice bez ikakvog razloga....Jok...bole ih uvo, vazno da se busamo ponosito u grudi kako nece niko na moje dete da udari.

A eno, taj sto ga majka ucila da ne ostaje duzan, glavni buli u razredu. Redovno, jednom nedeljno pravi problem u odeljenju. Dusica mamina svesna i ponosita.

 

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
34 minutes ago, Djuro said:


covece bozji, shvati vec jednom da ne moze biti odstupanja od principa subjektivne odgovornosti.

ne moze roditelj biti krivicno odgovoran za krivicna dela svog deteta.

 

(osim ako ga nije podstrekavao, planirao sa njim, dovezao, znao, mogao da zna itd)

 

Oružije mogu da koriste samo oni koji imaju dozvolu. Otac mu je omogućio da koristi oružije i organizovao mu je obuku. Smatraš da tim nije doprineo izvršenju zločina?

Po toj logici ne mogu odgovarati ni oni koji obučavaju teroriste. Otac mora da odgovara za ono što je počinio on. Lično mislim i da snosi odgovornost za ono što je dete uradilo.

 

Nepoštovanje subjektivne odgovornosti je kad Katai najebe zbog ženinog tvita. Ovaj 

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...