Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Oplakala sam snimak tog mališana dok svira svoju kompoziciju "Emocije". 

11 godina, umetnik, sitne građe... Taj je bio nečiji zlostavljač samo u poremećenom umu KK. 

  • +1 6
  • Tužno 5
Link to comment
39 minutes ago, dùda said:

ne verujem šta čitam.

ovaj dečak je sve samo ne običan  

 

ed.

uz ogradu da sam dobro shvatila napisano.

ako nisam, izvinjavam se

Običan mislim kao svaka druga osoba. Nije psihopata  u smislu dijagnoze ali u smislu dela jeste počinio odvratno delo. Isto kao sto su obični ljudi učestvovali u već pomenutim zlodelima

  • -1 1
Link to comment
6 minutes ago, Rowanoke said:

Običan mislim kao svaka druga osoba. Nije psihopata  u smislu dijagnoze ali u smislu dela jeste počinio odvratno delo. Isto kao sto su obični ljudi učestvovali u već pomenutim zlodelima

 

Znači, većina je neobična.

  • Haha 1
Link to comment
28 minutes ago, Shan Jan said:

Sad sam saznao da je ovaj mali klavijaturista koji je ubijen sin kolege iz prethodne firme sa kojim sam radio dve godine. Kolega covek na mestu, da ga na leba mazes. Stalno je pricao o takmicenjima na koja ide mali. To im je bilo jedino dete.

Sutra je sahrana.

 

Nikad nisam bio ovako besan.

Islo je nas nekoliko u cetvrtak da ih poseti. Ako jednom budem u stanju mozda cu nesto napisati.

Edited by gsb
  • Tužno 17
Link to comment
17 minutes ago, Niveamen said:

Ovoliko besa citam svaki dan,a sutra? Hocemo li sutra videti bar malo tog besa na ulicama? 

Kod mene je kako dani odmici bes sve jaci i jaci 

  • +1 6
Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Prva mogućnost je dalja hospitalizacija, za to je potrebna saglasnost roditelja. Ako roditelji ne daju saglasnost, organ starateljstva može pokrenuti postupak za donošenje privremene mere o lišenju roditeljskog prava i postaviti detetu privremenog staratelja. Druga mogućnost koja je moguća jeste da ga puste i da se smesti u instituciju za decu sa poremećajima u ponašanju, to je dom za vaspitanje dece u Knjaževcu. I za to je potrebna saglasnost roditelja, ako je oni ne daju, onda opet ide postupak za donošenje mere o lišenju roditeljskog prava. Treća mogućnost, lekarska ekipa može da kaže da nije potrebno lečenje i dečak se vraća u svoju porodicu. Onda je organ starateljstva dužan da sastavi detaljan plan podrške roditelja u podizanju deteta", ispričao je gostujući na RTS specijalista za socijalno pravo Dragan Vulević.

 

Moze sve i bez saglasnosti roditelja, saglasnost roditelji daju za dobrovoljno upućivanje. Za upucivanje bez saglasnosti ne treba ničiji pristanak, u tome je i smisao celog postupka. 

Link to comment
1 hour ago, Taihoskopija said:

Inače izbegavam da naglašavam oprečnost struka/laička mišljenja u net diskusijama, posebno je ovo mesto prilično super i svi imamo legitimne stavove i često laici budu genijalni i donesu svežinu i rastegnu perspektivu  i njnj,  ali žena je psiholog i upućivanje da pogleda jutjub kanale da bi se obavestila o srži svoje struke smatram prilično suvišnim. 

jedan od razloga zasto se uvek trudim da decu upoznam i sa metodologijom naucnog istrazivanja i osnovnim logickim greskama.

 

mi definitivno ne mozemo znati da li je decak psihopata dok se ne izvrse opsezna ispitivanja i vestacenja. verovatno da nikada necemo sa sigurnoscu znati. pojmovi u (para)psihopatologiji su takodje konstrukti koji se uvek "pune" znacenjem, u skladu sa novim naucnim saznanjima, ali i drustvenim okolnostima i kontekstom. kada se tako difuzan pojam ukrsti sa moguce protivurecnim individualnim podacima, uvek se zadrzi mogucnost da se i dijagnoza i tretman tokom vremena menjaju. 

nijedna studija ne moze da nam kaze da li je u bilo kom konkretnom slucaju prisutna suicidalna komponenta; nema konsenzusa urezanog u kamenu o tome koliki je procenat masovnih ubica koji  imaju sucidalne misli - niti ga moze biti.

korelacija nije kauzalitet.

 

i na kraju, brejvik je dokazano imao suicidalne misli, sto ga ne cini "obicnim" covekom niti cini laksim da empatiju prebacimo sa njegovih zrtava na njega samog.

 

 

  • +1 7
Link to comment
2 hours ago, Svemir Zeka said:

Ovde je slučaj običnog dečaka koje su društvene okolnosti naterale.

Izvinjavam se ali na osnovu kojih informacija se donosi ovaj zakljucak?

 

Ima ovde nekoliko ljudi koji su prilicno blizu ove price, informacije su cist horor.

Link to comment
Quote

Od sutra možete predati nelegalno oružje policiji: Bez posledica i obaveze dokazivanja porekla

 
Ministarstvo unutrašnjih poslova pozvalo je građane koji poseduju neregistrovano oružje da ga od sutra, 8. maja do 8. juna predaju najbližoj policijskoj stanici. 

 

Link to comment
2 hours ago, Lancia said:

Ovo je jedan od najneprijatnijh filmova za gledanje, kakav horor, kakvi bakraci.

ma film je boza u odnosu na knjigu

 

ja nisam mogao baš dugo da je se rešim, a sad mi se vraća kroz flešbekove

 

pakao

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, pt 2.0 said:

Ako je reč o sociopati i ako postoji makar i teorijska mogućnost da ubija ponovo - ne vidim drugo rešenje osim izolacije.

Izolacija ili da bude pogubljen. Njemu popravke ni spasa nema. Nikakva resocijalizacija ne dolazi u obzir. 

 

U pitanju je jedan od najopasnijih i najsvirepijih masovnih ubica u istoriji Srbije. On je opasan po okolinu. Ubice opet. Ziv iz te institucije ne sme da izadje.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...