Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

1 hour ago, black mirror said:

 

imam klinca koji je godinu dana mladji od njega, ne zna dobro da veze pertle ili da cisti svoju guzu. da je uradio tako nesto on bi bio zadnji koga bi krivio, krivio bi prvo sebe i milijardu ostalih

A posto cale nije rekao: "Stavite mene na dozivotnu", vec se zvanicno izjasnio da nije kriv, ne ostaje nam nista drugo nego da okrivimo nekog drugog, npr. onog ko je pucao i ubio 9 ljudi, bez obzira koliko godina ima, te procenimo da je mali psihopata i opasan po okolinu, te strpamo ga u dusevnu bolnicu.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Mil@n said:

 

Trinaestogodišnjak koji je pucao U GLAVE, dodao bih.

 

 

Dete/osoba može biti zlo i u najboljem društvu koje postoji. Šta ćeš bolji primer od Brejvika koji živi u zemlji koja ima toliko para da ne zna šta će više sa njima i organizovana je koliko je to moguće. Neka deca su zla pa nekog maltretiraju drugu decu ili gurnu petardu psu u dupe, što je samo po sebi poremećeno, ali još niko nije uzeo pištolj i ubio osmoro jadne dece i čoveka čuvara usput. Zamisli kako ideš i rokaš ih u glavu i krv lipti na sve strane, a on ide dalje i dalje...

 

Ovaj mali govnar sumnjam da je uradio šta je uradio jer mu ide na kurac inflacija, loša situacija u zdravstvu ili jer je truo sistem. 

 

Pre mislim da je teško poremećeni psihopata bez grama empatije i saosećanja. Ubio je 9 ljudi, još jedno 100, 200 ljudi više ne vidi smisao u svom životu i pitanje je kako će ih uopšte i nastaviti. Ako mi nešto na ovom forumu ide na onu stvar po nekad, to su stvarno imbecilne relativizacije svega i svačega, svakakvih sranja i situacija koje su poprilično očigledno trule i zle u samom svom korenu pa na dalje, ali nekad, kao da forumaši misle da je cool tolerisati svako jebeno sranje, koliko god da je teško naći opravdanje za datu situaciju. Isto je u ovom slučaju. Nema tu mnogo filozofije, ovog idiota treba skloniti sa ulica na koliko je dugo to moguće, nije uopšte zaslužio da živi. Stvarno mi puca da li ima 13 ili 43 godine. Bio je pametan, načitan, išao na takmičenja, ali nekako nije bio na časovima kada se učilo da nije u redu ubijati decu pucajući mu u glavi. Što se mene tiče, želim mu sve najgore i najveće moguće muke, dokle god je na ovom svetu. 

 

auuu brate, uporedjujes ga sa ni manje ni vise nego sa jebenim brejvikom koji je shampion ovih masovnih ubica, ako je neki od njih bio 110% svestan sta radi onda je to bio brejvik, ako mi ne verujes citaj njegov manifesto

 

ja razumem da sve ovo sto pisete je zbog trenutnih frustracija ali i dalje neko dete ne moze da bude kriv zbog nasih gresaka i grehova, dete je dete i tacka

  • +1 2
  • -1 3
Link to comment
9 minutes ago, James Marshall said:

Lako brate, u rudnik ili čišćenje ulica do kraja života. Neka korist od one tjelesine.

 

slazem se i tu

ali pitao/trazio sam te da mi kazes da li su nase zelje motivirane samo prevencijom ili i satisfakcijom

jednostavno, odbacujes satisfakciju kao nesto lose/nazadno, a to je u osnovi pravda

ovde je parola demonstracija pre par godina bila: nema pravda nema mir

i opet, nema pravda

Edited by cedo
Link to comment
9 minutes ago, James Marshall said:

...skratimo ga za glavu po kratkom postupku. To je odlika nezrelih društava i osoba, te impulsivne radnje. Kao što bi Vučić za jedan dan da obrne nešto što je bilo predmet rasprava decenijama, da vrati smrtnu kaznu.

Ovo je sustina: svako idenje na ruku, ma koliko bilo ljudskitm razumljivo ostrim, sto ostrijim merama, sa javnim narativom koji je sve blizi javnom nabijanju na kolac, je u sustini teranje na vodu, povladjivanje вучићевштини i to u njenom najmalignijem i drustveno najneodgovornijem obliku.

Takozvano resenje :isuse: problema koje ce da zadovolji trenutnu potraznjutm, a koje ce utoliko efikasnije da zabasuri sustinu problema.

 

 

Edit: videh negde na ovom topiku poruku/e nekih klinaca, otprilike Kosta, cekamo te: oni su drustveno daleko opasniji od klinki i klinceza koje privode na informativne razgovore zbog tviterovanja...

Koga bre vi cekate, ko ste vi i ko ce - sto je najvaznije - da vam objasni da to nikako, ali bas nikako ne moze i ne sme tako.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, JohnnyD said:

A posto cale nije rekao: "Stavite mene na dozivotnu", vec se zvanicno izjasnio da nije kriv, ne ostaje nam nista drugo nego da okrivimo nekog drugog, npr. onog ko je pucao i ubio 9 ljudi, bez obzira koliko godina ima, te procenimo da je mali psihopata i opasan po okolinu, te strpamo ga u dusevnu bolnicu.

 

da li je psihopata to jos ne znamo. nego poenta je da ako ga i strpate u dusevnu bolnicu to treba uraditi sa ciljem da se leci a ne da se baci kljuc

Link to comment
3 minutes ago, namenski said:

Edit: videh negde na ovom topiku poruku/e nekih klinaca, otprilike Kosta, cekamo te: oni su drustveno daleko opasniji od klinki i klinceza koje privode na informativne razgovore zbog tviterovanja...

Koga bre vi cekate, ko ste vi i ko ce - sto je najvaznije - da vam objasni da to nikako, ali bas nikako ne moze i ne sme tako.

 

Ocigledno moze ako imaju 13 godina

Link to comment
1 minute ago, black mirror said:

...strpate u dusevnu bolnicu to treba uraditi sa ciljem da se leci a ne da se baci kljuc

U drustvu u kome je boravak u ludnici dusevnoj bolnici veca kazna, sramota i zig od zatvora... 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, black mirror said:

 

da li je psihopata to jos ne znamo. nego poenta je da ako ga i strpate u dusevnu bolnicu to treba uraditi sa ciljem da se leci a ne da se baci kljuc

 

Nije psihopata, nema šanse, već koji mu je kurac dala keca iz istorije. Svako normalan bi odlepio. 

 

Druže, evo drugarski, idi spavaj jbt kasno je. Ovo što pišeš su nebuloze samo takve. 

  • +1 6
  • Hvala 2
Link to comment
12 minutes ago, black mirror said:

 

da li je psihopata to jos ne znamo. nego poenta je da ako ga i strpate u dusevnu bolnicu to treba uraditi sa ciljem da se leci a ne da se baci kljuc

Pricas kao da si u nekom taboru drugom... kao da dolazis iz Kirgistana ili tako nesto. Naravno da je psihopata, napisao je "primary targets" na papiru, ubio je cuvara sa kojim je uvek bio u super odnosima, pucao u uciteljicu, i ubio 8 dece. Smesno je da moram da ti objasnjavam, kao da si pao sa Marsa na ovu temu, i da nisi ispratio detalje. "Vrhunac vica", rekao je policajcima, "Ja sam psihopata".

Edited by JohnnyD
  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

Ocigledno moze ako imaju 13 godina

Da moze, znam i bez tebe, kao sto rekoh - video sam.

A da si pazljivije citao zapazio bi da sam naglasio potrebu da im se objasni da ne moze...

I ne samo njima.

Obaska sto stvarno ne vidim motiv za ovakvu upadicu :) 

I obaska sto namtm samo jos fale mali osvetnici, delitelji pravdetm...

Koji ce, s obzirom na trenutnu atmosferu i kolicinu medijskog lupetanja i izivljavanja ukljucujuci i strukutm - koliko sutra poceti da deluju preventivno prema sopstvenom nahodjenju i proceni prema nekom ko se izdvaja ili im nije po ukusu.

Ma daj bre...

Link to comment
5 minutes ago, JohnnyD said:

"Vrhunac vica", rekao je policajcima, "Ja sam psihopata".

:isuse: 

Naravno: od davnina je poznato da se trinaestogodisnjaci razumeju u psihopatijutm...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...