Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

11 minutes ago, Leia said:

Meanwhile, taj neki kvalifikovani kadar :fantom:

 

 


 

Nacelnik cega? Kakva njuska! 
 

Edited by Moonwalker
Link to comment
11 minutes ago, Moonwalker said:


 

Nacelnik cega? Kakva njuska!


Ladno postoji, taj takav i bas na toj poziciji, bila sam skoro pa potpuno sigurna da je opet neka nesmesna glupost sa Twittera

 

Dr Tojaga, nomen est omen :fantom:

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, ToniAdams said:

kurac moj odbrambeni mehanizam, mala je prosto degenerik

 

Napisao sam šta sam napisao da ne bih napisao to što si napisao ti..

Link to comment
10 hours ago, Leia said:


Najkorisniji za zajednicu bi bio da ga zauvek kompletno iskljuce iz iste, i bace kljuc.

 

 

 

 

Tjah, ja mislim da zajednica (ili "društvo" što bi rekli forumski komunisti) ne treba odustane od bilo koga, koliko god bili besni na njega. Ako može da postane radnik čistoće ili da mota kablove, da radi i zarađuje, mislim da je to bolje nego da gleda u plafon dok ne crkne.

Ali to je utopija, društvo™ samo voli da se sveti, pa neka bude tako.

  • -1 1
Link to comment
3 minutes ago, SNARC said:

 

Ajde da ga zaposlimo da radi pored tebe..sta mislis o tome ? 

 

On je odustao od sebe pre nego sto je i skapirao sta je zivot..Usput je mnoge zanavek unesrecio. Kakvi qrac kablovi i cistoca..i njemu zelim dug zivot u maksimalno osiguranom i ogranicenom okruzenju.

 

da ima 30 ili 40 godina onda bi rekao da se slazem sa tobom ali ovde govorimo o klincu koji nema ni 14. znam da je lako soliti pameti kada nisi u kozi roditelja ubijenih ali verujem da kada bi moje dete bila zrtva zadnji od kojih bi trazio da mi "plate" je ovaj klinac. ne mogu biti pametan, ne znam koje je resenje za njega ali znam sigurno da "baciti kljuc" nije fer resenje

  • -1 1
Link to comment
3 minutes ago, pt 2.0 said:

Ako je reč o sociopati i ako postoji makar i teorijska mogućnost da ubija ponovo - ne vidim drugo rešenje osim izolacije.

 

pa to ne znamo za sigurno, moze biti ili moze biti da je mislio da je to sto uradio kul (i to nije njegova krivica), mislim zivimo u ludom svetu. bilokako, za mene neko njegove godiste je dete i ne treba da se tretira kao odrasla osoba

  • -1 1
Link to comment
18 minutes ago, black mirror said:

 

da ima 30 ili 40 godina onda bi rekao da se slazem sa tobom ali ovde govorimo o klincu koji nema ni 14. znam da je lako soliti pameti kada nisi u kozi roditelja ubijenih ali verujem da kada bi moje dete bila zrtva zadnji od kojih bi trazio da mi "plate" je ovaj klinac. ne mogu biti pametan, ne znam koje je resenje za njega ali znam sigurno da "baciti kljuc" nije fer resenje

 

devet ljudi je zverski ubijeno na najgori moguci nacin, planski i podmuklo. ko ce da odgovara za to?

  • +1 4
Link to comment
4 minutes ago, black mirror said:

pa to ne znamo za sigurno

 

Nije problem u terminologiji. 

Ono što zasigurno znamo je da niko nije bezbjedan u njegovoj blizini osim ako se radi o kontrolisanim uslovima. 

Drugačija pretpostavka mi je travestija teme. 

  • +1 5
Link to comment
11 minutes ago, black mirror said:

moze biti da je mislio da je to sto uradio kul (i to nije njegova krivica)

 

Ovde je reč o masovnom ubistvu, a ne o nekakvom tipičnom huliganstvu ili sitnom kriminalu. I prosečan 7-godišnjak zna da se u ljude ne puca, a kamoli 13-godišnjak.

Edited by Locust
  • +1 8
Link to comment
16 minutes ago, pt 2.0 said:

ti misliš da prosečno dete od 13 godina i 10 meseci ne zna šta je dobro a šta zlo?

misliš da ne oseća bol drugih, da nije saosećajno i empatično?

 

misliš da može da ubija “zato što je to kul” a da pritom ne bude sociopata, onaj ko je emotivno sposoban da ubije opet?


ja u to ne verujem.

 

 

imam klinca koji je godinu dana mladji od njega, ne zna dobro da veze pertle ili da cisti svoju guzu. da je uradio tako nesto on bi bio zadnji koga bi krivio, krivio bi prvo sebe i milijardu ostalih

 

 

 

15 minutes ago, Tsai said:

 

devet ljudi je zverski ubijeno na najgori moguci nacin, planski i podmuklo. ko ce da odgovara za to?

 

ne znam, znam da to dete najmanje treba da odgovara. kriv smo mi, kriv je svet, danasnje drustvo...

 

meni nije jasno kako niko od roditelja ubijenih u stotinama masakra u usa nije zavrsio kao bombas samoubica u sedistu nra. da sam jedan od njih verovatno bi to uradio, da sam jedan od ovih u srbiji verovatno bi zavrsio kod vucica...mislim ako neko vec mora da plati/odgovara

Edited by black mirror
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
8 minutes ago, Locust said:

 

Ovde je reč o masovnom ubistvu, a ne o nekakvom tipičnom huliganstvu ili sitnom kriminalu. I prosečan 7-godišnjak zna da se u ljude ne puca, a kamoli 13-godišnjak.

 

deca rade ono sto misle da je kul, ako se ubede da je kul pritisnuti crveno dugme ima da urade to

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...