Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Just now, Moonwalker said:

Ima jos nesto sto meni zapada u oci, ali obzirom da mi nije struka ne bih da ispisem.

Forum je, napiši.

 

Mislim da nas sve zanima.

  • +1 1
Link to comment

malo je falilo, bio sam zauzet drugim poslovima, da postom odreagujem na pojavu one lažne fotke onih rumuna. bilo bi dobro da oni koji postavlaju nešto sa društvenih mreža ili daju link budu obazriviji.

 

moj post, da sam ga napisao sadržao bi, otprilike, nevericu da je taj momak traumiran izopštavanjem iz društva (videli smo ga zadovoljnog sa drugarima) i, s druge strane da je moguće da ga u školi nisu prihvatili zbog karktera koji bi mogao da bude pročitan u onoj šmekerskoj mačo pozi i flašama u rukama pajtosa. srećom, ne napisah.

Link to comment
2 minutes ago, Milošica said:

Forum je, napiši.

 

Mislim da nas sve zanima.


 

Bez obzira sto je forum, ne zelim i ne bih. 

Edited by Moonwalker
Link to comment

Hepi je objavio jutros nesto sto je navodno snimak sa nadzornih kamera iz ucionice koji prikazuje ubistva dece.

Ako je autenticno, jos jedan dobar razlog da se trazi smena Gasica i Vulina istog momenta i gasenje tih uzasa od televizija.

  • +1 6
  • Tužno 4
Link to comment
2 hours ago, Nikodije said:

 

Ja ga ne bih držao u duševnoj bolnici non stop, potražio bih neko kreativno rešenje. Tipa kad još malo stasa da se zaposli npr u gradskoj čistoći i da tamo radi, i vreme provodi između bolnice i rada, a da njegova zarada ide nekoj porodici lošeg imovinskog stanja. Na taj način ga učiniš korisnim za zajednicu, da ne sedi sad 70 godina u bolnici i gleda u plafon.


Najkorisniji za zajednicu bi bio da ga zauvek kompletno iskljuce iz iste, i bace kljuc.

 

 

 

  • +1 9
Link to comment
17 minutes ago, Orle Zmajević said:

Hepi je objavio jutros nesto sto je navodno snimak sa nadzornih kamera iz ucionice koji prikazuje ubistva dece.

Ako je autenticno, jos jedan dobar razlog da se trazi smena Gasica i Vulina istog momenta i gasenje tih uzasa od televizija.

 

To je u ovoj usranoj drzavi bilo samo pitanje vremena. A ako zaista to budu  objavili, to znaci da su izgubili svaki dodir sa realnoscu i da nece jos dugo potrajati.

 

Ne znam sta treba uraditi sa tabloidima i tim televizijama, plasim se da napisem. Ni petog oktobra nisam osecao ovakav gnev destruktivan nagon u sebi.

 

Edited by Caligula
  • +1 4
Link to comment
6 hours ago, Uskebasi said:

Ja lično ne verujem da će ga držati na prinudnom lečenju, jer je tako nešto u suprotnosti i sa pravom i sa medicinom. Poremećaji ličnosti se ne leče, ne postoje lekovi, ne postoji uspešna terapija.

Mislim da se svi slazemo da je on sve ovo detaljno planirao, svesno preduzeo i zeleo ovakve posledice, a to nisu odlike duševno obolele i neuracunljive osobe. 

Koliko god to bilo teško i nepravedno, trebalo bi odustati od bilo kakve pravne akrobacije da se nadje način da se fakticki kazni neko ko pravno nije odgovoran za delo. Jer ako se dozvoli da Vucic otvoreno komanduje pravosuđu ko sme da vidi svetlost dana, a ko ne sme, onda to otvara čitav niz problema u budućnosti (a nije da nemamo tih problema sa pravosudjem i sad). 

 

Imamo dva slucaja masovnog ubistva u kratkom vremenskom periodu. Po dosta toga ubice su slične. Ima li nekoga da smatra da bi ubica iz Mladenovca trebao da ide na lečenje umesto u zatvor? 

 

Drugi problem koji se javlja je to što maloletni ubica sasvim sigurno nece krivično odgovarati, pa njegovo prinudno lečenje ne može da bude u sklopu sankcije ili mere bezbednosti u vezi sa ovim delom. On bi teorijski mogao da bude na prinudnom lečenju ako je bolestan, a to ga u opštem smislu čini opasnim po okolinu (ima duševnih poremećaja koji su takvi da osoba nema kontrolu nad svojim postupcima, pa je to cini opasnom). Medjutim, to bi onda značilo da svaka osoba sa istim ili sličnim poremecajem ličnosti mora biti u bolnici na lečenju bez obzira na to da li je nesto učinila ili ne, jer sto se države tiče ni ovaj nije ucinio nikakvo krivicno delo. 

 

Nije lako naći pravo resenje, ali sasvim sigurno je pogrešno rešenje dozvoliti ekipi koja je na vlasti da svoju odgovornost za nepostojanje institucija pegla pravnom gimnastikom

 

 

Poremecaji licnosti se, naravno, donekle lece i bez ikakve sumnje mogu da kontrolisu. Pri tome, psihopatija je stanje a ne poremecaj licnosti, iako moze da se podvede pod antisocijalni poremecaj licnosti. Razliciti pacijenti pokazuju razlicite simptome razlicitih poremecaja licnosti, da li tu ima i kojih poremecaja licnosti tek treba da se utvrdi. @Svemir Zeka je to pokusala da ti objasni, u ovom trenutku je, sto se tice psihickog stanja Koste Kecmanovica, sve jos uvek na bazi spekulacije i nagadjanja.

 

Ova dva ubistva koja su se desila dan za danom nisu nimalo slicna sa stanovista licnosti pocinioca. Stavise, postoje fundamentalne razlike u uzrastu, ponasanju, nacinu zivota, socijalnom/porodicnom okruzenju, prethodnom dosijeu prekrsajnih i krivicnih dela i da ne nabrajam dalje jer nema potrebe. Da su se desila u nekom vecem vremenskom rasponu niko ih ne bi ni povezivao po tom osnovu. Da li ubica iz Mladenovca treba da ide na lecenje umesto u zatvor utvrdice njegova psihijatrijska procena koju jos uvek nemamo. I da, ja smatram da ako se bez sumnje, nezavisno, strucno, bez tipicnih srpskih podvala tipa korupcije, potplacivanja lekara da bi se majmun izvukao na neuracunljivost i slicno, utvrdi da je u pitanju osoba sa poremecajem, ta osoba treba da bude hospitalizovana.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...