Jump to content
IGNORED

Kvalitet ugradnih rerni


Miki_belavista

Recommended Posts

37 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ja gledam ugradne ali se dvoumim između Electrolux i Boš...
Tako da ti nisam od pomoći...



....shiit has hit the fan.

mislim electrolux je skoro duplo skuplji.

Link to comment
26 minutes ago, LaLinea said:

Postojao je ranije Gorenje set: ugradna rerna plus ploca, cenovno je bio prihvatljiv, mozda mozes to da pogledas.
Ne znam kakav je Vox.

Inace Gorenje je izgubio na kvalitetu mnogoh uredjaja i pre nego sto su ih Kinezi kupili.

Link to comment

Rabim već 20ak godina jedan Whirpoolov model i baš sam zadovoljan, doduše bio je iz tadašnje špic klase. Nedavno počeli da zezaju programski dugmići koji u zameni koštaju pola cene nove rerne te odustah od popravke i krenuo da istražujem po radnjama. Većina je samo bleda kopija tadašnjeg kvaliteta bez obzira na marku...ali bih suzio izbor na Miele, Bosch, Electrolux i naravno Whirpool ali je on trenutno slab sa izborom modela. Upoređivao sam kvalitet izrade i naravno teh karakteristike. Različite serije istog brenda su i različitog kvaliteta izrade pa treba dobro obratiti pažnju i na to.

 

p.s. Gorenje je po meni jedan od "no no" brendova mada će neko sigurno tvrditi suprotno.

Link to comment

Miele je verovatno najbolji izbor trenutno. 
Gorenje sam pomenula u kontekstu jeftinijih proizvoda za koje znam da rade dobro.

Edited by LaLinea
Link to comment

Miele je preskup i za nabavku i (nedajboze) održavanje

 

Pre pet godina uzeo najjeftiniju bošovu ugradnu rernu i indukcionu ploču koje sam mogao da nađem, zasad rade savršeno 

Link to comment

Siemens i Neff su isto što i Bosch što se kućnih uređaja tiče, da znate ako naletite. To nikakve veze nema više sa Bošom i Simensom, oni samo iznajmljuju ime i logo kompaniji BSH. Neff je možda malo jeftinija varijanta, ali i to je sve isto u principu, a Boš i Simens su skroz isti kvalitet, nisu ni brendovi različitog nivoa iste kompanije nego skroz isti. Sva tri se prave u istim fabrikama i razvijaju ih isti ljudi. 

 

Ja imam sve njihovo jer dobijam neki popust. Nešto Siemens, nešto Bosch. Odlično, nemam nijednu zamerku. Miele je bolji, ali i dosta skuplji. 

 

Samsung je đubre teško, imao sam njihov frižider od 2k evra koji se pokvario posle dve godine i mesec dana, pogađate garancija je bila na 2 godine. Nije moglo da se popravi, ali mi je ovlašćeni servis naplatio 250 evra izlazak majstora na teren. 

Edited by Heaviside
  • +1 3
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Siemens i Neff su isto što i Bosch što se kućnih uređaja tiče, da znate ako naletite. To nikakve veze nema više sa Bošom i Simensom, oni samo iznajmljuju ime i logo kompaniji BSH. Neff je možda malo jeftinija varijanta, ali i to je sve isto u principu, a Boš i Simens su skroz isti kvalitet, nisu ni brendovi različitog nivoa iste kompanije nego skroz isti. Sva tri se prave u istim fabrikama i razvijaju ih isti ljudi. 

 

Ja imam sve njihovo jer dobijam neki popust. Nešto Siemens, nešto Bosch. Odlično, nemam nijednu zamerku. Miele je bolji, ali i dosta skuplji. 

 

Samsung je đubre teško, imao sam njihov frižider od 2k evra koji se pokvario posle dve godine i mesec dana, pogađate garancija je bila na 2 godine. Nije moglo da se popravi, ali mi je ovlašćeni servis naplatio 250 evra izlazak majstora na teren. 

ok, a Beko? kakvi su oni?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...