Jump to content
IGNORED

Left vs Right


Ivo Petović

Politička pripadnost  

54 members have voted

  1. 1. Kako bi okarakterisali svoju političku pripadnost?

    • Socijaldemokrata
      27
    • Socijalista / Demokratski socijalista
      12
    • Komunista
      5
    • Anarhista / socijalista libertarijanac
      2
    • Klasični liberal
      7
    • Neoliberal
      0
    • Konzervativac / tradicionalista
      1
    • Desni libertarijanac / anarho-kapitalista
      0
    • Monarhista
      0
    • Neokonzervativac
      0
    • Fašista / alt right
      0


Recommended Posts

Ali ako se desi visa sila kao u Teksasu (sem obodnih delova) prekid u napajunju elektricnom energijom ugrozava i indivudu i kolektiv, svakako, pa i materijalno. A investiranje u infrastrukturu nema visok povracaj kapitala, tako da nekog ko ocekuje da brzo obrne pare ne zanima.

 

Mislim da se kod tih stvari ne uzima u obzir "priroda" proizvodnje i isporuke nekih dobara bez kojih savremni zivot ne moze (ne mislim na "igracke"), sto meni deluje pogresno.

Link to comment
15 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Šta će vam doomer Weenie na ovom forumu koji ideološki varira od socijalnog liberalizma do liberalnog socijalizma, a listom glasa za Đilasa?

 



Oh No GIF by The Maury Show
 

Znam ja da si ti prvo doomer pa sve ostalo. Ili je možda lepše reći antropološki pesimista :D

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Moonwalker said:

Ali ako se desi visa sila kao u Teksasu (sem obodnih delova) prekid u napajunju elektricnom energijom ugrozava i indivudu i kolektiv, svakako, pa i materijalno. A investiranje u infrastrukturu nema visok povracaj kapitala, tako da nekog ko ocekuje da brzo obrne pare ne zanima.

 

Mislim da se kod tih stvari ne uzima u obzir "priroda" proizvodnje i isporuke nekih dobara bez kojih savremni zivot ne moze (ne mislim na "igracke"), sto meni deluje pogresno.

 

Da, šta s tim?

 

Hoćeš da kažeš da bi Teksas lakše podneo oluju da im je elektroprivreda bila u privatnim rukama?

 

Link to comment
7 minutes ago, Weenie Pooh said:

Da, šta s tim?

 

Hoćeš da kažeš da bi Teksas lakše podneo oluju da im je elektroprivreda bila u privatnim rukama?

 

Ne, nego da je bila u interkonekciji, a upravljanje istim, ukljucujuci i investiranje je regulisano, izvukli bi se bez raspada sistema. Obodni delovi koji su vezani za susedne interkonkekcije su izbegli blackout i po svemu sudeci vise investirali.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Ja se izvinjavam, ali koji WASP bs teorijska podela... :D 

 

Odgovorite li na sva pitanja "strongly agree" - Centrist

Odgovorite li na sva pitanja "strongly disagree" - Centrist

Odgovorite li na sva pitanja "neutral/unsure" - Centrist 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
41 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

 

Za mene je bolja definicija levo = kolektivizam a desno = individualizam. Levičarske ideje zahtevaju kolektivna rešenja i istoriju tumače primarno kao materijalni splet okolnosti. Desničarske ideje se baziraju na direktnom delovanju, individualnu slobodu stavljaju ispred opšteg dobra a istoriju tumače kroz Great Man Theory.

 

Kako bi se istocnjaci, a pogotovo Japan, uklopio u ovo?

  • +1 1
Link to comment

Pratim politiku praktično ceo život, sa 17 sam hteo da bežim od kuće (krenuo da se oblačim :cool:) jer mi je keva sakrila otpor merchandise ali su za mene uvek te podele i grupisanje u bilo koji od tih tabora uvek bile nešto imaginarno, nepotrebno i nešto što nisam nikad uspeo baš u tančine da pohvatam, doduše, nisam se ni trudio. Levo, desno, komunista, socijalista, možda zato što od kada znam za sebe imali smo zlo koje postoji i koje moramo oterati ako želimo normalno da živimo, pa nisam nikad tim "finesama" davao važnost, meni je to uvek nekako bilo borba dobrog vs zla, isto je i dan danas.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...