Jump to content
IGNORED

Post-covid


Svemir Zeka

Recommended Posts

dobijala je urbazon kao terapiju u bolnici.

Nego me zanima da li se i kako taj proces opadanja zaustavlja?

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Spolja - Allin šampon i losion 

Iznutra - kompleks vitamina za kosu, kožu i nokte

Pomaže, nije svemoćno i treba vremena. To je svakako prolaznog karaktera, porašće nova. 

  • Hvala 1
Link to comment

Uh, meni dalo minoxidil 2%, to je baš hemija™, ali pomoglo mi je jedino to. Ovo ostalo mi sve tako stoji, skuplja prašinu. 

Doduše, kod mene je lokalizivano opadala kosa, samo na jednom mestu, nije difuzno, nisam mogla da čekam dugo....

Vitamini da, imaju Rigenforte (uopšte je cela ta linija za kosu dobra), ali ima mnogo vitamina B, pa izaziva glad, zato ne preferiram. Čula sam da u DM imaju neki njihovi vitamini za kosu, prilično jeftini, oko 400 din, a efikasni, koleginice se kunu u to.

Link to comment

Moja tetka takođe gubi kosu drastično posle kovida.

Ne znam šta zaustavlja opadanje, ali za rast kose nove je bitan kolagen, to ti u hrani ima u supi od kostiju, piletini, jajima...

Link to comment

E ja sam izgubio pre mozda mesec daba iznenada na dva mesta deo brade, desni donji deo vilice, jedno do drugog onako, samo primetio prilikom jednog brijanja da tu nemam nista od dlaka[emoji16] Do sad mi nije palo na pamet da je mozda posledica kovida, ovi moji nesto kao od stresa, omatorio si, tek ces da ocelavis, blabla... A mozda je ipak povezano s ovim cudom, ko zna.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Moj cale ocelavio i prilicno osedeo na brzaka tokom i posle kovida, u bolnicu otisao tek tek nesto celav na temenu i prosed, 2 nedelje kasnije se vratio kao Zidan u igrackim danima. 

  • +1 1
Link to comment

Ja imam brejn fog jedino kad spremam ispite i kad odem u apoteku, zaboravim po sta sam dosao i blokiram.

 

Jednom sam tako cekao sat vremena kad su bile guzve pre 2 godine i kupio na kraju kafetin i zvake. :isuse:

Link to comment
15 minutes ago, gospa buba said:

ok, brejn fog. doshla sam do baletske shkole i ne mogu da se setim nichega vishe. znam, na osnovu prethodnog iskustva, da sam sigurno ispratila dete i motala se okolo, znam gde sam bila, to sam vec radila. sigurno pola minuta - minut nisam mogla da se setim zashto sam tu, da li treba da budem tu, ne znam da li je dobra zgrada, moram da proverim u rasporedu, ne secam se da je dete bilo samnom, ne secam se da smo doshle, ne secam se kada smo se rastale. nishta. sve prazno. uspela da se rekonstruishem na osnovu neke priche o gledanju shire slike na tik toku, shto sam je smarala putem, jedino to je izlazilo iz rutine. koje nisam mogla da se setim. uzasan, uzasan osecaj :ph34r:

tu je dete. dobra sam :isuse:

mozda i vama da malo olabavim sa ditektnim prenosima iz mozga :blink:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

ne bih ja da ti nesto popujem buba, al da l si razmisljala o nekim pregledima, konsultacije sa doktorom il nesto tako. za svaki slucaj

Link to comment

Mnogo zajebano to zvuči, Gospa Bubo, kao neki blag oblik demencije, sećam se da me poplašilo i kad sam čitao  šta je Drako pisao, nadam se da je prolazno i da će vam biti bolje.       

Link to comment
28 minutes ago, gospa buba said:

ok, brejn fog. doshla sam do baletske shkole i ne mogu da se setim nichega vishe. znam, na osnovu prethodnog iskustva, da sam sigurno ispratila dete i motala se okolo, znam gde sam bila, to sam vec radila. sigurno pola minuta - minut nisam mogla da se setim zashto sam tu, da li treba da budem tu, ne znam da li je dobra zgrada, moram da proverim u rasporedu, ne secam se da je dete bilo samnom, ne secam se da smo doshle, ne secam se kada smo se rastale. nishta. sve prazno. uspela da se rekonstruishem na osnovu neke priche o gledanju shire slike na tik toku, shto sam je smarala putem, jedino to je izlazilo iz rutine. koje nisam mogla da se setim. uzasan, uzasan osecaj :ph34r:

tu je dete. dobra sam :isuse:

mozda i vama da malo olabavim sa ditektnim prenosima iz mozga :blink:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

Joj bre, Bubi :heart:

Link to comment

bubo, bice sve ok, mozda neka mala disocijacija (nagadjam naravno, nisam strucna), dogadja se ljudima i znam za par takvih slucajeva i svi su sad dobro. znace dr.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...