Jump to content
IGNORED

Borac, Cacak, pranje ruku u Moravi


б1lme3

Recommended Posts

godinama se moze cuti kako su srpski kosarkaski centri mrtvi i uglavnom se to odnosi na klubove iz uze srbije, odnosno srbije juzno od save i dunava

istina je da u srbiji pored beograda i novog sada, postoji jos samo jedan znacajan kosarkaski grad, a u njemu kosarka ne da nije mrtva, nego je zivlja nego ikad

borac je od prosle godine napokon ponovo gde mu je mesto u najkvalitetnijoj ex yu ligi, a prvi put cacak ima jos dva kluba u drugoj ligi zeleznicar i cacak 94

 pored toga borac je aktuleni sampion srbije u kadetskoj konkurenciji

 

borac je osnovan odmah posle zavrsetka drugog svetskog rata, igra u legendarnoj, ali odavno za ozbiljna takmicenja prevazidjenoj hali pored morave

godinama se prizeljkuje izgradnja nove, vece i modernije hale ili makar rekonstrukcija postojece. delovalo je da je 2019 napokon krenulo sa realizacijom, hala je prebacena u vlasnistvo grada, izabran je projekat rekonstrukcije, najavljeni radovi za 2020 i na tome se (opet) stalo

gledajuci gde npr igra zadar (grad velicine cacka) ili klubovi iz manjih mesta mornar, igokea, ili sve one hale izgradjene poslednjih 15ak godina po litvaniji, pa cak i ono uradjeno u srbiji vrscu, zrenajninu, kraljevu, tuzno je kako izgleda hala u cacku

 

borac je prvi put u prvoj ligi sfrj zaigrao 1954 i do raspada drzave odigrao ukupno 23 sezone (od ukupno 46) u najjacem takmicenju, po tom osnovu je 9ti najuspesniji klub sfrj

svi drugi klubovi iz srbije, van beograda, zajedno su 32 nastupali u prvoj ligi, najvise proleter zrenjanin 14 puta, koji je poslednju sezonu odigrao pre gotovo 50 godina

ostali "kosarkaski centri" imaju novi sad 6 nastupa (4 vojvodina, 2esdjeg), metalac valjevo 6, sloga kraljevo 2, kragujevac, sabac, uzice, pancevo po 1

 

klub je najveci upseh ostvario 72/73 zavrsili su kao 4ti i izborili pravo nastupa u kupu radivoja koraca, glavni igrac je bio radmilo misovic, visestruki prvi strelac lige i mladi kicanovic

 

posle raspada sfrj, borac nekoliko sezona igra drug rang takmicenja

96/97 ulazi u prvu ligu i odmah ispada, jedino znacajno je da je radosevic bio prvi strelac lige, sto mu je donelo transfer u partizan i mesto u reprezentaciji

99 u klub dolaze stepandic  i grusanovic i naravno manjencic 

ekipa u sastavu  milosavljevic, ocokoljic, manjencic, markovic, gemaljevic, susic, grusanovic, djaletic je na polusezenoi bila 4ta, zavrsila kao 8 i u cetvrtfinalu PO ispala od tadasnjeg drim tima buducnosti

negde u to vreme je debitovao marinovic, a utakmice borca su bile interesantne i po tome sto je ekipa postizala nekoliko poena manje po utakmici u zavisnosti od toga koliko puta kapiten susic vrhom patike nagazi na liniju za 3 u korneru :) 

posle radosevica i drugi uzicanin u dresu borca, milisavljevic postaje prvi strelac lige

sledece sezone odlaze stepandic, grusanovic, milisavljevic i borac opet ispada iz lige

 

2001 se osniva jadranska liga, sledece godine borac postaje fmpova filijala i igra "krnju" prvu ligu srbije sa povremenim plasmanima u zavrsnu superligu

pored cacana marinovica i jorovica, kroz borac u prvim godinama seniorske karijere prolaze brojni kasniji igraci fmp i reprezentacije teodosic, raduljica, erceg, labovic, rasic, savanovic, cvetkovic...

saradnja sa fmpom se zavrsava 2009 (fmp nanjusio novu filijalu :rolleyes:), borac sledece sezone prvi put zavrsava krnji deo kls kao prvi na tabeli, vratio se jorovic

narednih godina borac uglavnom tavori u donjem delu kls, bez plasmana u superligu

od sezone 2015/16 krece rezultatski uspon, 2 godine za redom drugo mesto u kls, redovni plasmani u superligu

u toj sezoni najbolji igrac je mladi aleksa avramovic, ujedno mvp prvenstva

2017 se osniva druga jadranska liga, ujedno u klub se vraca marinovic, kostur ekipe narednih godina cine cacani, mahom generacija 96 carapic, kocevic, gavrilovic, popovic

borac sledece tri sezone "osvaja" kls, u prvoj godini druge aba lige, zavrsava kao prvi, zavrsni turnir se igra u cacku, ali borac u polufinalu gubi od krke, koja potom pobedjuje i u finalu i ostvaruje plasmana u aba1, mvp je ko drugi nego cacanin, josilo :violina:

i naredne sezone borac je u PO aba2, ovaj put u polufinalnom dvomecu je bolja primorska, koja potom u finalu pobedjuje mzt 

 

malina san o plasmanu u aba1 ligu nije ostvario kao igrac, pa se u sezoni 2019/20 okusao kao trener

i kako to obicno biva kad cacanski plej reprezentativnog kalibra iz patika uskoci u "trenerske vode" :fantom: :

borac je imao izvanrednu sezonu, ubedljivo prvi i u kls i i u aba2, sa svega 5 poraza u 48 utakmica, kao domacin 23 pobede i 1 poraz

sezona je zbog kovida prekinuta, ali borac apsolutno zasluzeno dobija promociju u aba1 ligu i posle 30 godina povratak u eltino ex yu drustvo

 

prosla sezona nam je svima u dobrom secanju

neobicna i teska za sve, a posebno za borac, debitanta u aba 1 u periodu kad na tribinama nema navijaca

rezultatski solidna, ostvaren je glavni cilj opstanak

igra je cesto bila na visem nivou od rezultata, pamte se pobede nad partizanom, demoliranje splita, krke u gostima , ali i brojne utakmice izgubljene na malu razliku, pre svega zbog neiskustva igranja u ovom rangu i pritiska

igracki borac se u velikoj meri oslonio na svoju skolu, ali i po prvi put u istoriji na strance, pored dzonsa koji je debitovao sezonu ranije, tu su bili i smit, torton, sanadze nakon povrede djokovica i lopez u zavrsnici kls

u pomenutom kls, kao nagradu za prethodno osvojeno kadetsko prvenstvo srbije, sansu u prvom timu su dobili curcic stariji i mladji, nikolic, andric i jankovic

to se pokazalo kao pun pogodak, pobejden je fmp, a klinci, pogotovo obojica curcica su pokazali da se na njih u sezonama koje dolaze mora najozbiljnije racunati

trojke mladjeg curcica za overu pobede nad fmpom i plasman u polufinale su jedna od lepsih stvari za pamcenje u protekloj kosarkaskoj sezoni

 

kratak :) uvod o borcu, sutra malo o ostalim cacanskim klubovima, igracima, trenerima, potom o igrackom sastavu, ambicijama u novoj sezoni, pre svega borca, ali i zela, cacka 94, mladosti, morave

 

 

borac svakako zasluzuje svoju temu, ako nista da @J.R. Cash imamo gde da delimo utiske i jebemo mater sudijama :D

po sastavu tima i uvodnim mecevima deluje da ce borac ove sezone biti itekako zanimljiv za gledanje, pa se nadam da ce biti i drugih zaludjenika raspolozenih za ucestvovanje na temi

 

 

Edited by pbg12345
  • +1 6
  • Hvala 2
Link to comment

Simpa mi je Borac i zbog slavne tradicije, a naravno i ubog brata Maline. Nadam se da će imati uspješnu sezonu, oformili su interesantan sastav, te da će i oni klinci što su igrali u kls nastaviti dobijati minute. 

Link to comment

lopez, djokovic , curcic st     bumbic?

hejl, sanadze, curcic ml

carapic, novakovic, andric

tomasevic, todorovic, nikolic

pecarski, marinkovic, jankovic, maricic

 

ovo je verovatno roster sa kojim borac ulazi u sezonu

10 seniora od kojih je djokovic jos uvek u fazi oporavka

pokidao je prednje ukrstene ligamente u januaru i ocekuje se da uskoro bude spreman

ne znam kakav je status bumbica, on je prosle godine bio deo ekipe, ali je na dvojnu igrao za zeleznicar

ostalo su klinci curcic st, andric i jankovic 2004, curcic ml i nikolic 2005

na pripremama je u ekipi bio i maricic 2003, ali on gotovo izvesno nece biti deo seniorske ekipe

nazalost mladji curcic i nikolic su se povredili na pripremama u16 reprezentacije pa nisu ni otisli na turnir i nema ih u ovim pripremnim utakmicama

stariji curcic je igrao za u18, bio drugi strelac i prvi asistent te ekipe, ali i on je trenutno povredjen

tako da su na pripremama od klinaca jedino jankovic (takodje igrao za u18) i andric, te maricic, ali on je tu bio da popuni broj u nedostatku visokih, pre dolaska marinkovica

 

iako su otisli nosioci, pre svega dzons i nerandzic u fmp, kocovic u megu, mislim da ovogodisnja ekipa nije nista slabija kvalitetom, a definitivno je potentnija, odnosno ima veci plafon

otisli su jos torton koji se nije nikakao snasao, smit za kog sam se ja nadao da ce ostati jer je donosio solidno u skoku, odbrani i energiji ekipe, miletic se vratio u partizan, karapandzic u slogu i gavrilovic koji je valjda jos bez kluba

kao zamene su stigli sve sami (ex) mvpijevi :D 

hejl 192cm, 1997, kombo bek kao najbolji igrac, strelac i kradljivac egzoticnog novozelandskog prvenstva

lopez 188,1999 plej kao drugi asistent, treci kradljivac i peti strelac tek nesto manje egzoticne slovacke lige

zanimljivo imao je preko 7 skokova u proseku. prosao sve mladje kategorije argetinske reprezentacije i uspeo upisati i 3 minuta u evroligi za baskoniju

pecarski 208, 2000, (krilni) centar, kao najbolji igrac, strelac i skakac u18 ep 2018te

tomasevic 204, 2001, krilni centar kao clan idealnih 5 sa evropskog u16 2017 i najbolji strelac u18 2019

marinkovic 207, 1993 centar kao najbolji strelac aba lige 2017 

kako god, malina je i ranije pricao da je ideja da se borac u nedostatku finansija za nesto vise osloni na razvoj igraca iz svoje skole i na pokusaj podizanja karijera igraca koji na prelasku iz junirske u seniorsku kosarku nisu dostigli pun potencijal

u slucaju tomasevica i pecarskog ta praksa je ocigledno nastavljena, ali radi se o igracima koji su vazili za vrhunske talente

zanimljivo za njih dvojicu, iako visoki igraci, obojica sutiraju mnogo za 3 i jos vaznije u nestvarno visokim procentima, prosle sezone tomasevic 42, pecarski 46,5

 

borac se i prosle godine sto zbog kompozicije ekipe, sto zbog problema u pozicionom napadu mnogo oslanjao na sut za 3, samo je cedevita vise sutirala u aba ligi, ta praksa ce gotovo sigurno biti nastavljena, posto u ovogodisnjoj ekipi samo marinkovic nije prangijas

igrace se na veliki broj poseda i poena, odbrana ce izvesno biti problem, a verujem da ce ova dvojica i marinkovic doprineti da se popravi defanzivni skok, koji je prosle sezone bio veliki problem

 

pecarski ce izvesno biti prva opcija u napadu, na 5 odigranih pripremnih utakmica gotovo po pravilu je bio prvi strelac ekipe sa 22 poena u proseku

nesto manje su ubacivali hejl i tomasevic

 

pripremne utakmice nisu zvanicne, ali opet svih 5 pobeda, 3 protiv kls ekipa i 2 protiv aba konkurenata fmpa i derbija, uz 100 postignutih poena u proseku govori da je borac na dobrom putu

malina i ostatak strucnog staba isticu da su prezadovoljni igracima koji su dosli i onim kako ekipa izgleda u ovoj fazi priprema

 

videcemo kako ce to izgledati kad pocne sezona, ali realnost je da borac, pogotovo ako bude publike u hali, sa ovakvim rosterom, ne bi trebao strepiti za opstanak do poslednjeg kola. od 14 ekipa, deluje da su kvalitetniji bar od 3 ili 4

 

meni, potpuno navijacki doduse :) , nece biti preterano iznenadjenje ni ako zavrse peti na kraju, iza nedodirljivih zvezde i partizana, te buducnosti i cedevite

 

Edited by pbg12345
Link to comment

Kad pomenu Radosevica i sezonu u Borcu, imao sam desetak godina tada, gledao u Šumicama Radnički-Borac. Ćale je oduvek navijao za Radnički pa sam tu malo povukao na njega.

 

Gledamo utakmicu, muče se i jedni i drugi, Sladjan Stojkovic i Predrag Parezanin drze nase u igri, prvi 20-22p, drugi 19p na kraju, svaki kos kad daju kao gol da je pao. I dobije Radnicki na guzove. Pratio sam dosta ligu tada i znao sam da je Mire prvi strelac, ali mi na toj utakmici nije delovao nista posebno, po koja trojka, neki ulazi, jedan zajeban na drugi obruc itd. Sutra u novinama citam - dao 36p :lolol:

  • Haha 1
Link to comment

mire, jbt

 

taj je trpao kao pomahnitao, mislim da nam je surduknuo 100 komada na dve utakmice

 

dovedemo mi mireta, i ja ga gledam na prvoj utakmici u el, mislim cska. zagrevanje, i on ubacuje trojke 10/10 sa svih pozicija. ja pričam ekipi do mene da smo potpisali lari birda, potpuno nestvarno. počinje tekma i on ne može vola da ubode, drama je da se do obruča dobaci sa slobodnjaka

 

parafraziraću narodnog umotvornika, džaba puter ruka kad su muda malena

 

 

greota za onakvu praćku

 

 

gde si bre @pbg12345 


žoc se rodi!

Link to comment

vaistinu vaskrse :D

 

eve kumsaro, spremam se polako za sezonu, nestprljiv kao da cekam finale OI protivu amera

nesto mi govori da ce biti em dobrog basketa, em zanimljiva

 

vidimo se u svecacanskom finalu :fantom:

Link to comment

Pecarski 20+ prosek na pripremama, skoro u svakoj prvi strelac. Baš me zanima da li nešto slično može da prenese u sezonu ili mu samo prija ova letnja rekreacija. I ovaj Amer što ga je Malina iskopao negde na Tasmaniji izgleda dobar trpač.

Link to comment

Mogao je on to i u FMP-u ali tamo se izdrkavao  Covic, Pecarski poseduje odlican ofanzivni talenat, moze on da trpa   na ovom nivou i na visem od ovoga ali ce u odbrani uvek da skripi kod njega, ali sa tim ofanzivnim talentom nema razloga da ne napravi karijeru slicnu Macvanovoj na primer. On je u napadu mnogo jaci igrac od Smailagica , ima mnogo siri repertoar , ono gde je on  limitiran su fizikalije, ima veoma kratke ruke , spore noge u odbrani a nije ni preterano visok za centra , 208 cm.

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...