Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

Objektivno gledano Borjan je zaista pun pogodak što se tiče transfera, posle Stojkovića bez sumnje vaš najbolji golman u skorije vreme, ali realno gledano on je došao u zrelim godinama i kliknuo. Stanković je i bez trenerskog dela veća ličnost za klub od Borjana. Na kraju krajeva kada se nekom ozbiljnom stranom ljubitelju fudbala pomene Zvezda sigurno da će imati brdo drugih igrača na pameti koji nisu Borjan.

 

Na kraju krajeva da u nekom paralelnom univerzumu Stanković i Borjan startuju u istoj generaciji, sasvim je jasno ko bi bio veći igrač i legenda.

 

Link to comment

Moram priznati, čitajući ovu diskusiju, da objektivno, ima dosta stavki koje sada idu u prilog Borjanu kao "većoj" legendi kluba.

 

Nisam o tome nikada razmišljao, ali realno, pa možda i jeste... Ako uopšte ima smisla legendo-metrisati.

  • +1 2
Link to comment

Krasnodar, Salcburg, Kopenhagen >>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Kajzerslautern, Helsinki. 

Rekoste vec, Stankela je postao caca u Italiji, vise razloga imaju Inter i Lacio da ga volu nego mi. 

Iz cele ove neoradikalske ere Zvezde Borjan, Kanga i Ben su najvece face. 
 

  • +1 1
Link to comment

Kanga zbog prve evropske kampanje. Ali to je nedovoljno. Tako ako se gleda ispred je Radonjić.

Meni su simboli ovih pet godina u pozitivnom sportskom smislu Borjan, Degenek i Ben. Uz njih su razni drugi poput Pavkova, Radonjića, Kange, Ivanića, Rodića... ali ova trojka mi se izdvaja.

  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, Plajvi said:


Rekoste vec, Stankela je postao caca u Italiji, vise razloga imaju Inter i Lacio da ga volu nego mi. 

Iz cele ove neoradikalske ere Zvezde Borjan, Kanga i Ben su najvece face. 

 

Gledam sta me muci i to je, bravo :fantom:

 

Sportski gledano ovo visegodisnje bivstvovanje u evropi je delo timova(igraca i strucnog staba), vise ljudi je davalo znacajne golove, treneri nastimovani za cudesa, golman je bio nestvaran, onda i  reorganizacije takmicenja(ocigledno se neko u uefa dosetio da nije u redu eliminisati veliki deo evrope, u evropskim takmicenjima), neki lik dao dva gola Liverpulu. Borjan je kljucan igrac al je i golman. Ima vise velikih utakmica, veci doprinos pojedinacno, u devedesetim se velika utakmica cekala godinu dana, da su tada prosli Barsu bilo bi opako.

Ta se generacija naslanjala na najveci uspeh od pre samo nekoliko godina, jos je atmosfera bila epska, tu su Stankovicevi golovi ostali kao deo price o evropskom sampionu koji se vraca na tron plus, on jeste obelezio Inter i Lacio sa 6 titula i ne znam koliko kupova, Inter jos bio prvak Evrope posle mnogo godina. To se sve veze za pricu sto je napisao u Zvezdi. Nama su potrebni veliki igraci, sa velikim golovima, vidi se i po Piksiju koliko je to ubitacno.

Sada se postavljamo tamo gde nam je mesto ali nije isto, uspeh je vec iza nas, sa grupnom ls, to je taj osecaj kao u stara vremena. Ide se na polufinale, tu ko uradi golove taj ide u navijacku istoriju.

Nemam pojma inace o cemu se radi i zasto je sukob pred ovako veliko prolece.

Edited by villiem
Link to comment

To gde nam se voljeni klub nalazi, decenijama u nazad, odslikavaju i ove rekla kazala priče o svadjama, tučama, pretnjama, preotimanjima tudjih žena, ucenama...

 

Te stvari se počiste unutar kluba i o tome može da se sazna posle 50 godina. A čim toliko "curi" iz kluba, znači da neko ima interes da pušta te "informacije". Vrlo lako je, u ovom okruženju kad je ljudima pun kurac svega, zapaliti iskru zle krvi i za čas razjebati pobedničku atmosferu. Zakansele plate su na poslednjem mestu, kad do ovakvih stvari dodje (ako sam dobro video da je neko i plate pominjao, ako ne onda je moj previd).

 

 

  • +1 1
Link to comment

Valjda ti je jasno da u današnjem vremenu interneta i društvenih mreža i clickbaitova curenje informacija iz kluba se nikako ne može sprečiti, pogotovo u takvom klubu gde sigurno ima više rivalskih struja.

13 minutes ago, John Coltrane said:

 

Te stvari se počiste unutar kluba i o tome može da se sazna posle 50 godina

Ovo je možda moglo u prošlom  veku da se izvede, danas nema šanse.

  • +1 1
Link to comment

Statistički podaci su samo jedan (mali) deo kada se posegne za legendometrijom. Inače ni Piksi ne bi bio u širem krugu za zvezdinu zvezdu pored živih Dojčinovskog i Milijaša. Da ne govorim o Bori Kostiću.

 

Sve te razlike u broju utakmica i titula nisu izraz lojalnosti već isključiva posledica razlike u kvalitetu koji nije naveo Lacio da za Borjana baci kofer sa 5 godišnjih klupskih budzeta.

 

Borjan i Zvezda su svoj na svome. Deki, Vidić i slični su klupska referenca u širem smislu i biće večni ambasadori kluba po svim svetskim fudbalskim almanasima. Borjan je na žalost daleko od tog nivoa.

 

Naravno, to apsolutno ne treba da bude od presudne važnosti kad dođe do sukoba ovog tipa. Ja sam, ovako bez pouzdanih infoa oko toga šta se desilo, unapred team Borjan. Deki je postao tempirana bomba, na svakoj utakmici je na korak da se pobije sa 2 sudije i 3 protivnička igrača. Imao je on isti temperament i karakter i kao igrač, pa nije nikad nije ovako divljao.

 

 

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, kralj said:

 

Naravno, to apsolutno ne treba da bude od presudne važnosti kad dođe do sukoba ovog tipa. Ja sam, ovako bez pouzdanih infoa oko toga šta se desilo, unapred team Borjan. Deki je postao tempirana bomba, na svakoj utakmici je na korak da se pobije sa 2 sudije i 3 protivnička igrača. Imao je on isti temperament i karakter i kao igrač, pa nije nikad nije ovako divljao.

 

 

+1

 

Zapamtio sam ga kao radilicu, mozda je uvek bio zivac al se praznio na terenu, ovo je malo previse za nositi. 

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...