Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

Pa ne javno pogubljenje, ali recimo javno ponižavanje. 
 
Što se očekuje da su Cigani, zar beli ovo ne rade?
da, ali bele morash da izazovesh, da im narushish finu ravnotezu u kojoj su navikli da obitavaju, i onda, kad ih se izazove, onda se razjare i moraju. za cigane se ta pitanja pak nikada ne postavljaju, oni sve tek tako. to je osnovna postavka kod nas, nema tu neka misterija. ne zna se shta je lepshe :dry:

mislim, kad vec o tome. mada nam nije josh moranje da idemo na tu stranu

sent from my nije bubamoto



  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, gospa buba said:

da, ali bele morash da izazovesh, da im narushish finu ravnotezu u kojoj su navikli da obitavaju, i onda, kad ih se izazove, onda se razjare i moraju. za cigane se ta pitanja pak nikada ne postavljaju, oni sve tek tako. to je osnovna postavka kod nas, nema tu neka misterija. ne zna se shta je lepshe :dry:

mislim, kad vec o tome. mada nam nije josh moranje da idemo na tu stranu

sent from my nije bubamoto


 

Pa ne znam, prilično sam uverena da muškarci Romi imaju manje društvene moći od recimo mene, e da bi im ređe palo na pamet da budu nasilnici tog tipa. 

  • +1 2
Link to comment

A mozete da svedete celu pricu i na socijalno ekonomsko drogerantski problem, dal su beli ili braonkastiji je nebitno, bitno je da ce svakako ovakav nivo zlocina raditi ljudi koji spadaju u par grupa - ovi sitno kriminalno iz horor socijalnog bekgraunda i oni gradki krimosi sto umeju i da pojedu protivnika.
Drzava nema neki odgovor (drzava ha ha ha) ni na jednu grupu, ovi likovi su slobodni da terorisu, bas kad ovako nesto urade pa ih jos i uhvate sklonice ih na neko vreme.

Meni u celoj prici bas smeta sto je krenulo prepucavanje na temu kako ih niko ne bi osudio da nisu jos i Romi na ovo (mozda to i jeste realnost, ali sta reci tek onda) a uzasna komponenta je da imas 68, da si ostala bez oba deteta i muza jos, i da ti se onda jos ovako nesto desi... eto sta znam ja sam potpuno neocekivano sa detetom (bebom) bila zrtva vrlo brutalnog fizickog napada i strasno me trigeruju ovakve price. Ne bih morala da vidim obesene nijedne, ima i drugih kazni, ali svakako bi ih trebalo na neku dozivotnu to da.

 

  • +1 7
Link to comment

kad sam pročitala vest nisu mi romi bili na kraj pameti, svako manje mesto ima grupu vaspitno zapuštenih mladih ljudi, dece apsolutnih gubitnika tranzicije koje je raspad društva sačekao bez ikakvog socijalnog kapitala, oni svoj život privode kraju na nekoj socijali, više gladni nego siti, alkohol im je ventil. njihova deca su veliki problem jer im društvo nije pružilo nikakvu šansu, neobrazovani su, vaspitno i moralno zapušteni. takva ekipa je najčešći vinovnik ovakvih zločina.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, svashtabezneshto said:

kad sam pročitala vest nisu mi romi bili na kraj pameti, svako manje mesto ima grupu vaspitno zapuštenih mladih ljudi, dece apsolutnih gubitnika tranzicije koje je raspad društva sačekao bez ikakvog socijalnog kapitala, oni svoj život privode kraju na nekoj socijali, više gladni nego siti, alkohol im je ventil. njihova deca su veliki problem jer im društvo nije pružilo nikakvu šansu, neobrazovani su, vaspitno i moralno zapušteni. takva ekipa je najčešći vinovnik ovakvih zločina.

 

Mislim da su to potpuni mentalni raspadi sto od droge sto od nasilja kome su sigurno izlozeni citavog zivota.

  • +1 5
Link to comment

Mi smo imali lokalnog bulija u banatskom selu, maltretirao sve redom još osamdesetih, bez rata, bez ičega. Neka slična priča. Robijao. Poginuo, mlad.

 

Bio je još jedan, blizak mi rođak, lud bio i nasilan i kad sam bila klinka, celo ga se selo plašilo. Hapšen tu i tamo. Roditelji na mestu ljudi, otac nikad blaže stvorenje. Poginuo. 

 

Nekad nurture, nekad blme the society...u ovim slučajevima nature

  • +1 1
Link to comment

"Selo kod Zrenjaina" se nalazi 40km od Zrenjanina :lolol:

 

Btw lik je pitao da li imbecile koji vrše takve zločine treba javno pogubiti, a onda se javi tviter levica i napadne ga da to piše zato što su učinioci Cigani, sa sve postom koji je preskočio u kojem Lezilebovich jasno kaže da nisu. Etiketiranje/učitavanje 1/1

Edited by napadaj
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, napadaj said:

" kojem Lezilebovich jasno kaže da nisu. 

Samo da pojasnim, ne znam da li su cigani, odgovorio sam na prvo pitanje da ih ne treba javno pogubiti ...

Link to comment

ne treba nikoga javno pogubiti, pobogu :blink:

 

mada ne sumnjam da bi to bio skoro pa prirodan nastavak ovog drushtvenog poremecaja koji zivimo :unsure:

 

samo uvedu rijaliti direktan prenos za one koji ne mogu da izadju :ph34r:

  • +1 2
Link to comment
16 hours ago, Svemir Zeka said:

Mi smo imali lokalnog bulija u banatskom selu, maltretirao sve redom još osamdesetih, bez rata, bez ičega. Neka slična priča. Robijao. Poginuo, mlad.

 

Bio je još jedan, blizak mi rođak, lud bio i nasilan i kad sam bila klinka, celo ga se selo plašilo. Hapšen tu i tamo. Roditelji na mestu ljudi, otac nikad blaže stvorenje. Poginuo. 

 

Nekad nurture, nekad blme the society...u ovim slučajevima nature

u tome i jeste bio problem

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...