Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

8 minutes ago, Tsai said:

pa bilo je jasno…

e pa to je problem koji me žulja


ništa nije bilo jasno, sad posle godinu i po možda i jeste malo više nego tada

al tada nije bilo jasno ništa

Link to comment
2 hours ago, vememah said:

@Sandradjer

 

U UAE trenutno je 1,6% pozitivnih među testiranima, u januaru su u jednom trenutku imali 2,4%, a u aprilu 0,8%.

 

Izrael je u ovogodišnjem februarskom piku imao 10,3% pozitivnih među testiranima, a sad su na 0,3%.

 

https://ourworldindata.org/grapher/positive-rate-daily-smoothed?tab=chart&time=2021-01-01..latest&country=ARE~ISR

 

@Aleksija

 

Da, biće da razlika delom potiče od ozbiljnijeg izraelskog lockdowna (dok je trajao), delom od veće efikasnosti vakcine koju Izraelci primenjuju, a delom i od većeg broja preležalih u Izraelu.

Zna li neko koliko se u UAE razlikuju rezultati među državljanima i stranim radnicima? Koliko mi je poznate tamo radi ogroman broj Indijaca i ostalih stranaca. Stranci generalno žive u mnogo lošijim uslovima od državljana UAE. To su dva sveta. Većina stranaca živi daleko ispod standarda života u Izraelu, pa bi i to moglo da utiče.  Da li je u UAE korišćen i Pfizer(za državljane)?

U Izraelu verovatno postoje velike razlike između Jevreja i Palestinaca. Ima li podataka o tome?

Kao što je neko primetio, ako je Pfizer efikasan 95%, a Sinopharm 80% to ne znači da je Pfizer smanjuje broj obolelih za 15% više, već 4 puta više. Ovih 80% za Sinopharm, ne deluje neuverljivije od 95% za Pfizer. Sinopharm verovatnoću obolevanje smanjuje "samo" oko 5 puta, ali po svemu sudeći poprilično smanjuje i siptome. 

S druge strane, Sinopharm odavno može da se nabavi u velikim količinama. Za Pfizer je čudo koliko je u Srbiji dosad nabavljeno. U tome smo stvarno lider u regionu. Izgleda da ni vlast nije očekivala da će ovoliko da ih nabavi, pa je preko raznih medija stvarala odbojnost prema njemu. To je stvorilo kolateralnu korist za one koji su hteli samo njega, pa može da se vakciniše s njim ko hoće. Oni koji nisu birali dobili su uglavnom kinesku. Niko nas nije bio po ušima.  

 

Link to comment

@kud u maglu Simoviću

jebiga, vec u aprilu/maju 2020 je, uz svu moju iracionalnu nadu da ce virus sprziti sunce preko leta, bilo manje vise jasno da je ovo duga borba, pre svega iz razloga sto je smrtnost daleko veca od gripa. kacili su ljudi i ovde prognoze i grafikone koji su ukazivali na zescu smaracinu u najavi. znam da sam se tad iskljucio sa svih drustvenih mreza na mesec i po, dva, dok se nisam pomirio sa sobom da ce ovo trajati u pm

Link to comment
14 minutes ago, Aleksija said:

dobro se secam da sam u martu/aprilu prosle godine videla nekoliko projekcija koje su pominjale 2023. kao neki realan rok. mozda zavrsimo i pre roka :D

 

meni se cini da se dogodine stonsi odrzati turneju povodom 60 godina postojanja, inshallah :heart:

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
Just now, Tsai said:

 

meni se cini da se dogodine stonsi odrzati turneju povodom 60 godina postojanja, inshallah :heart:

meni jos uvek stoji u events na fb :)

image.png.51e9b4c8b723ab0d166ed82a220fdd97.png
 

 

  • Hvala 1
Link to comment



– тешка нежељена реакција након претходне дозе вакцине;
– акутнa болест;
– фебрилно стање.
Мере опреза
– Код особа са тежим поремећајима коагулације, због интрамускуларнe примене, вакцину
треба применити само уколико се процени да је корист већа од ризика за примену вакцине.
[emoji3596]

– Код имунокомпромитованих особа, укључујући и оне на имуносупресивној терапији, интензитет имуног одговора на вакцину може бити смањен.
– Због ограничене ефeктивности, могуће је да се код неких особа након примене вакцинe не
обезбеди заштита.

Link to comment
8 hours ago, Jozef K. said:

Ja ne razumem zašto i ne donesu odluku da ko je preležao može da se cepi jednom dozom. Ako je najuspešnija zemlja Izrael tako odlučila, zašto ne bi i mi. 


Nemacka radi tako
S tim sto se oni koji su prelezali koronu vakcinisu tek 6 meseci nakon ozdravljenja

  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, ToniAdams said:

kako je mazanje dupeta maslom ako neko nije razvio antitela?

pa pročitaj moj post ponovo

to za dupe-maslo sam rekla za sve one koji imaju antitela, baš sam naglasila da je sa onima koji nemaju, sasvim druga stvar

e sad, što kod nas državi ne pada na pamet da obezbedi besplatno testiranje ljudima, da se vidi ko je u kojoj grupi, to je drugi par rukava

 

9 hours ago, Aleksija said:

 "Adenovirusne vakcine (Sputnik, AstraZeneca, J&J) i iRNK vakcine (Pfizer, Moderna) teraju tvoje ćelije da prave spike protein. Time se podižu obe grane imuniteta. Sinofarm samo ubacuje mrtav virus u organizam, što podiže samo antitela, ali ne i T-ćelije (pošto taj virus nikada ne ulazi u tvoje ćelije)."

 

dr milos babic, neurobiolog i molekularni biolog

ok, ali ja ne mislim ni da je mb jedini kompetentan u ovoj stvari

naime, ima imunologa koji to ne tvrde tako decidno

recimo, kažu da je su ljudi, koji su primili vakcinu za hepatitis b razvili višegodišnji celularni imunitet, a to je isto vakcina sa inaktivisanim virusom

Link to comment

pa ja i pricam sve vreme o onima koji nemaju antitela a na koje se navodna treca doza sinofarma odnosi. ne razumem zasto mi stalno odgovaras iz pozicije osobe koja antitela ima.

sigurno niko nije lud da se bode bez potrebe.

Link to comment
Quote

U poznatoj kragujevačkoj kafani "Biblioteka kod Milutina" sutra od 9 časova biće održana tradicionalna velika akcija dobrovoljnog davanja krvi, a takođe i imunizacija za sve koji žele da se vakcinišu protiv COVID-a 19.

Ovogodišnja akcija dobrovoljnog davalaštva je sedma po redu. 

Promoter akcije i inicijator je čuveni srpski glumac Petar Božović. 

Akciju su podržali Grad Kragujevac, Univerzitetski klinički centar i Dom zdravlja Kragujevac.

https://www.infokg.rs/info/u-biblioteci-kod-milutina-dobrovoljno-davanje-krvi-i-vakcinacija.html

 

Моле се гости кафане да не ватају вакцине с'масни прсти.  :s_d:

 

 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, ToniAdams said:

pa ja i pricam sve vreme o onima koji nemaju antitela a na koje se navodna treca doza sinofarma odnosi. ne razumem zasto mi stalno odgovaras iz pozicije osobe koja antitela ima.

sigurno niko nije lud da se bode bez potrebe.

pa ok, onda se nismo razumeli

 

ali neko je negde pisao da ako se vakcinišu (trećom) samo oni koji imaju novca da proveravaju antitela, da je to onda moralno upitno

i naravno da jeste

nisam pametna kako bi se to rešilo

mislim da zbog toga i ne dozvoljavaju treću dozu, digla bi se velika halabuka onda, to dakle mora da se uradi sistemski, ali kako, to je moje pitanje

Link to comment
8 minutes ago, dùda said:

pa pročitaj moj post ponovo

to za dupe-maslo sam rekla za sve one koji imaju antitela, baš sam naglasila da je sa onima koji nemaju, sasvim druga stvar

e sad, što kod nas državi ne pada na pamet da obezbedi besplatno testiranje ljudima, da se vidi ko je u kojoj grupi, to je drugi par rukava

 

ok, ali ja ne mislim ni da je mb jedini kompetentan u ovoj stvari

naime, ima imunologa koji to ne tvrde tako decidno

recimo, kažu da je su ljudi, koji su primili vakcinu za hepatitis b razvili višegodišnji celularni imunitet, a to je isto vakcina sa inaktivisanim virusom

slazem se, ima razlicitih misljenja, u ranijim postovima sam rekla da celularni imunitet nije siguran - ne da ne postoji.

samo mislim da smo do sada shvatili da zakljucivanje po analogiji kod korona virusa nije bezbedno, dok ne vidimo studije koje ce biti sigurnije u jedan ili drugi ishod, ne mozemo bez trunke sumnje reci da je nivo at potpuno nebitan.

svakako da ovo sto radimo po nasim laboratorijama ne daje garanciju, ali ga ocigledno vec u nekim zemljama koriste za neku vrstu trijaze. 

kada imamo masovnu vakcinaciju, efikasnost kineza je dosta dobra vest. u situaciji kakva je trenutno kod nas, sa nedovoljnim procentom vakcinisanih,  osim sto neke ljude ostavljamo nepotrebno u riziku i dalje, potencijalno jos vise smanjujemo velicinu imunizovane populacije - znaci, i individualno i kolektivno ne radimo posao. 

iz nekog razloga se ovo vise predstavlja kao individualni, nego kolektivni problem.

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...