Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

2 hours ago, dùda said:

ipak, ako budem morala da primim u budućnosti opet neku vakcinu, debelo ću da razmislim koju i da li uopšte

pa jer već imam neku istoriju sa trombozom

jedno je sagledavati rizik iz nekog opšteg rakursatm a sasvim drugo iz male, lične perspektive

za mene je, ako nešto pođe po zlu, taj procenat 100%, a protiv vakcine , jer, vakcinu primam izvesno (dakle 100%) , a od bolesti imam neku šansu da se sačuvam, tako da to onda pravi malo drugačiju računicu u procentima.

 

Prvo da napišem da razumem tvoje strahove i žao mi je sto se ovako osjećaš.

 

Ali voleo bih da razumeš da se ne radi o nekom racionalno strahu i da ga prepoznaš kao iracionalni strah (koje svi imamo i protiv kojih se borimo). Da je strahovanje iole opravdano istraživanja bi prepoznala vaše stanje kao kontraindikaciju i ne biste mogli da primite vakcinu.

 

Ova konstatacija "od bolesti mogu da se sačuvam, od posledica vakcine ako je primim ne" je česta, ali nije istinita (jer će ova bolest, zahvatiti svakoga nezaštićenog pre ili kasnije). Pri tome ukazuje na prirodu straha - gubitak kontrole.

 

Npr. često je među onima koji se plaše aviona da kažu - "svestan sam da je statistički let daleko najsigurnije sredstvo prevoza,  ali ako vozim možda sudar mogu nekako da izbegnem, ako padam sa 10km ne mogu da uradim ništa".

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
21 minutes ago, gospa buba said:

nemojte raditi antitela osim ako vam neko ne trazi zvanichno za neshto, da morate. ali stvarno, to je tamni vilajet i svaki rezultat vodi u novu nevolju, ko nema ima da precrkne od nerviranja shto nema, ko ima opustice se nesvesno jer ima i pokupice sranje opet negde. ovo nije gotovo.



sent from bubamoto
 

 

Nit se nerviram niti sam opusten

 

Iz stana cim izadjem, maska mi je na licu a zgradu jos napustio nisam

 

Samo sam zeleo da vidim kakav sam i sta sam jer se svakih par dana tripujem

Cim kinem mislim da opet imam kovid

 

Cak me i ovaj rezultat frapirao

 

Iako su testovi negativni, ja se uhvatio za ovih 4.2AU/ml i ne smirujem se

 

Zato i pitah ovde.. pomislio sam da su i drugi mozda imali IgM != 0 a negativne testove i pozitivan IgG, te da ce me to smiriti

Link to comment
9 minutes ago, Spooky said:

Npr. često je među onima koji se plaše aviona da kažu - "svestan sam da je statistički let daleko najsigurnije sredstvo prevoza,  ali ako vozim možda sudar mogu nekako da izbegnem, ako padam sa 10km ne mogu da uradim ništa".

haha, to je moj rezon (to valjda kontrolfrikovi, šta li :D ) , ja imam strah od letenja ali ipak letim jbg

ali, svaki let je za mene stres, nikada nisam zaspala u avionu, to nešto govori

moj muž kaže da se plaši i on, a zaspe kao klada  kako uđe u avion , kaže, zaspe od straha :D

 

a ovo oko vakcina, pa na kraju su oni neki nemački naučnici konstatovali da vakcina (az) kod nekih može da izazove trombozu, ali eto, sada to znaju i imaju lek

ok, imaju nemci, ali za naše baš ne bih garantovala

tako  da, ne bih baš rekla da je sve to iracionalan strah

Link to comment
1 hour ago, Have_Fun said:

 

Nit se nerviram niti sam opusten

 

Iz stana cim izadjem, maska mi je na licu a zgradu jos napustio nisam

 

Samo sam zeleo da vidim kakav sam i sta sam jer se svakih par dana tripujem

Cim kinem mislim da opet imam kovid

 

Cak me i ovaj rezultat frapirao

 

Iako su testovi negativni, ja se uhvatio za ovih 4.2AU/ml i ne smirujem se

 

Zato i pitah ovde.. pomislio sam da su i drugi mozda imali IgM != 0 a negativne testove i pozitivan IgG, te da ce me to smiriti

Znam za slucaj kod jedne osobe koja je vise puta radila taj test,  IgM je uvek pokazivao neki broj >0, ali ukupno negativan.  Uvek isao kod starijih roditelja nakon toga i nije imao koronu,  niti je nekoga zarazio.  Kad je pitao nekog dr zasto nije nula,  objasnjenje nisam razumela,  taj metod Elisa lovi raznorazna druga antitela od silnih korona virusa, a da bi bio u infekciji broj mora biti veci od one granice sto su postavili 

Edited by Sandradjer
  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Sandradjer said:

Znam za slucaj kod jedne osobe koja je vise puta radila taj test,  IgM je uvek pokazivao neki broj >0, ali ukupno negativan.  Uvek isao kod starijih roditelja nakon toga i nije imao koronu,  niti je nekoga zarazio.  Kad je pitao nekog dr zasto nije nula,  objasnjenje nisam razumela,  taj metod Elisa lovi raznorazna druga antitela od silnih korona virusa, a da bi bio u infekciji broj mora biti veci od one granice sto su postavili 


hej
hvala puno na razjasnjenju! :)
Zvuci logicno :) 

Link to comment

ili je primio tajno ranije pa se sad paranoise da ne sme, ili ima neku bolestinu, ili je prelezao a nije prijavio ili je samo psiho i bolesnik. ima li jos neka opcija?

Link to comment
13 hours ago, Moracikus said:

Ne bih da trcim pred rudu ali brojke iz Izraela su super pozitivne.

1047/4 u posljednja 24 sata.

Da li konacno vidimo svjetlo na kraju tunela?

 

I dalje je nepoznato koliko dugo vakcina stiti, tako da bih bio vrlo oprezan sa ocenama.

 

Ako je krace od nekih godinu dana, onda je sve ovo samo krpljenje do neke trajnije vakcine.

 

Ako je imunitet kratkotrajan, pandemiju je moguce suzbiti samo jako brzom vakcinacijom na svetskom nivou, od cega nema nista.

Link to comment
Ne bih da trcim pred rudu ali brojke iz Izraela su super pozitivne.
1047/4 u posljednja 24 sata.
Da li konacno vidimo svjetlo na kraju tunela?


Svetlo je vidljivo u slučaju da je vakcinacija masovna na nivou cele populacije, kao u Izraelu. Vakcine imaju smisla kada su (gotovo) svi vakcinisani (beše pominjano 80% vakcinisanih je kritična granica ako se dobro sećam). U zemljama kao Srbija na vrhuncu vakcinisanosti sumnjam da će biti 50% 16+ populacije i to u najboljem slučaju, to samim tim umanjuje učinkovitost vakcine kod onih koji su vakcinisani jer su okruženi većinom koja nije. I dalje se ovde nedovoljno razmišlja o načinima da se ljudi motivišu/ohrabre/edukuju/“podstaknu” na vakcinaciju, hvalimo se nekim ciframa od par stotina hiljada revakcinisanih ali ta kriva rasta broja vakcinisanih polako se ispravlja, doći ćemo brzo do momenta da su svi koji su želeli vakcinisani i šta onda? O tome mora unapred da se razmišlja inače sve ovo do sad je za džabe.
Link to comment
51 minutes ago, Tsai said:

ili je primio tajno ranije pa se sad paranoise da ne sme, ili ima neku bolestinu, ili je prelezao a nije prijavio ili je samo psiho i bolesnik. ima li jos neka opcija?

Planira potomstvo. :dry:

Edited by mraki
  • Haha 5
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

ili je primio tajno ranije pa se sad paranoise da ne sme, ili ima neku bolestinu, ili je prelezao a nije prijavio ili je samo psiho i bolesnik. ima li jos neka opcija?

e) all of the above? :)

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...