Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Ako je srBskog roda i poroda može.
Samo neka se pojavi sa putovnicom
pa jeste, ima i jmbg, ali jel to tebi deluje logichno i normalno?

kako znaju ko je srpskog roda i poroda? lichi im? po imenu? ko meri?

sent from bubamoto


Link to comment
Pa niko iz Hilandara nije spomenut u vesti a i obrati pažnju na disclaimer na kraju. Sve su šanse da su među srpskim monasima na Svetoj Gori samo pandani svetovnog Mileta. 

Ako postoji mig odozgo, vest se lagano upakuje u sjajan papir i prosledi na Pink i RTS i to je to, većina neće ulaziti dublje u detalje. Bar su u tome dobri da prodaju šta god hoće svojim gledaocima, nije mi jasna ova inertnost i propagiranje principa svako nek radi kako mu volja. Prosečan Srbin volju nema, niti mišljenje, već čeka da ga neko uputi, vrlo je jednostavno.
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Pa ako ima JMBG Srbije onda mu/joj ni ne treba pasoš. Meni na vakcinaciji nisu tražili nikakav dokument ali možda i jeste drugačije za nerezidente. 
ne znam kako ce da znaju da je nerezident, ali ako pitaju, nema vazeci domaci dokument da pokaze. mislim, izvode iz knjiga moze da ima, to nije problem
ni nama nisu trazili nishta, ali kevi i caletu recimo jesu zdravstvenu. a sad da poteze neko iz preko, pa sa mu se navali neka izivljavatorka sa idejom da tumachi pravila, to se ne isplati.

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Valkyrie said:

Pa ako ima JMBG Srbije onda mu/joj ni ne treba pasoš. Meni na vakcinaciji nisu tražili nikakav dokument ali možda i jeste drugačije za nerezidente. 

JMBG je izdavan u celoj SFRJ do nekog momenta, prva cifra nakon godine rodjenja oznacava republiku ali cisto sumnjam da se to proverava.

  • +1 1
Link to comment

Moja majka ozbiljno razmišlja, da poseti rodnu grudu zbog vakcinacije, pošto u Sloveniji to ide brzinom ranjenog puža, nisu odradili još ni sve 80+. Ona ima SR pasport, pa računam, da ne bi bio neki problem, a ćaća ima samo podalpske papire. Pošto je krajiške gore list, srpskog roda 15 generacija unazad, ima li neka opcija, da bi i njega cepnuli? Zahvalan na informacijama!

Link to comment

 

U vezi ovog posta sa druge teme, kako trenutno ide vakcinacija u zemljama glavnim proizvođačima vakcina (plus Izrael), pri čemu su zemlje EU prikazane zajedno:

 

daily-covid-19-vaccination-doses.thumb.png.2489784ecd47d70d06a9fad22559903e.png

SaE

Link to comment
24 minutes ago, EvilMile said:

Moja majka ozbiljno razmišlja, da poseti rodnu grudu zbog vakcinacije, pošto u Sloveniji to ide brzinom ranjenog puža, nisu odradili još ni sve 80+. Ona ima SR pasport, pa računam, da ne bi bio neki problem, a ćaća ima samo podalpske papire. Pošto je krajiške gore list, srpskog roda 15 generacija unazad, ima li neka opcija, da bi i njega cepnuli? Zahvalan na informacijama!

Po onome sto cujem, njemu bi, uz nju, bez problema, 99% dali vakcinu.

Problem bi, nedajboze, nastao u slucaju nekih komplikacija: em bi bio administrativno :isuse: poprilicno nezasticen, em prepusten srpskom zdravstvenom sistemu...

Ne bih se ja tu zaletao...

Link to comment
43 minutes ago, Sammael said:

JMBG je izdavan u celoj SFRJ do nekog momenta, prva cifra naaoa mkon godine rodjenja oznacava republiku ali cisto sumnjam da se to proverava.

Znam bre, nego sam sugerisala da verovatno ne proveravaju, posebno jer je krenulo savatavanje samo da se šprica narod. Ali da, ako naiđu na nekog revnosnog kao oni Dudini rođaci - jbg. 

Link to comment

Bolje da ste umesto glasanja koju vakcinu BI primili, napravili pul, koju vakcinu STE primili. Tako bi pratili koliko se ljudi kojom vakcinom imunizovalo.
Nesto ne vidim u poslednje vreme da ima vakcinisanih pfizerom na ovom threadu, a thread je bas velik. Jesam u pravu ili?

I da vam resim to, stranci mogu da se vakcinisu u Srbiji, bespltatno koliko znam. Zasto je to dozvoljeno, nemam pojma. Pritom mislim na totalne strance, ljude koji enmaju ni boraviste. Dovljno je da popune prijavu. prema istrazivnanju BIRNa mnogo makedonaca ide u Srbiju po vakcinu, a ko zna, Mozda odu po vakcinu i u Lidl u shopping.

Edited by Neutrino
Link to comment
17 minutes ago, Valkyrie said:

Znam bre, nego sam sugerisala da verovatno ne proveravaju, posebno jer je krenulo savatavanje samo da se šprica narod. Ali da, ako naiđu na nekog revnosnog kao oni Dudini rođaci - jbg. 

dudini rođaci su pri tom državljani srbije i najurednije bili pozvani na vakcinaciju, mailom i sms-om

još uvek sam u čudu od te budale iz batuta

  • Tužno 2
Link to comment
5 minutes ago, Neutrino said:

Bolje da ste umesto glasanja koju vakcinu BI primili, napravili pul, koju vakcinu STE primili. Tako bi pratili koliko se ljudi kojom vakcinom imunizovalo.
Nesto ne vidim u poslednje vreme da ima vakcinisanih pfizerom na ovom threadu, a thread je bas velik. Jesam u pravu ili?

I da vam resim to, stranci mogu da se vakcinisu u Srbiji, bespltatno koliko znam. Zasto je to dozvoljeno, nemam pojma. Pritom mislim na totalne strance, ljude koji enmaju ni boraviste. Dovljno je da popune prijavu. prema istrazivnanju BIRNa mnogo makedonaca ide u Srbiju po vakcinu, a ko zna, Mozda odu po vakcinu i u Lidl u shopping.

pa imaš bazen za čipovanje

 

 

Link to comment
dudini rođaci su pri tom državljani srbije i najurednije bili pozvani na vakcinaciju, mailom i sms-om
još uvek sam u čudu od te budale iz batuta
pa to. i ovaj drzavljanin isto moze biti pozvan, ima jmbg (i bore da to i dokaze :hihi: ), ali ako dodje do pokazivanja papira, ima samo tudji pasosh. mislim, ono, moze da isuche drzavljanstvo iz opshtine sa hologramom [emoji38]ol:

sent from bubamoto

Link to comment

ja bih popunila na e upravi zahtev kao državljanin a od dokumenata ponela izvod iz državljanstva i hrvatski pasoš samo zbog slike, ako budu hteli identitet lica da utvrde.

ne znam za lk, možda da preda zahtev za izdavanje u MUP pa da ponese i potvrdu da je “u proceduri”. jeste jebada ali iglica boga ne moli.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...