Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Just now, Frank Pembleton said:

Jel moguće da je do testova? To je baš mali vremenski raspon.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

nije, lose mu je i hospitalizovan je. A sad meni krece novi ciklus od ekspozicije, a taman mi je isteklo dve nedelje od prethodnog... 

Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

 

ja sam se za stari grad prijavila prvog dana ali me ignorisu. mozda zato sto sam strankinja (sa boravkom u bgd), mada, ako je to, glupo je, jednako mogu da prenosim virus kao i domicilno stanovnistvo. doduse ni godinama ni zdravstvenim stanjem nisam prioritet i to je u redu.

Ja se tu ne bi uopšte čudila, mislim imajući u vidu tvoje godine.

Jedino zbun unosi ta jedna forumašica koja je prijavila da su je zvali a ona je 40-.

Ali postoji i mogućnost da je tada, kada su nju zvali, bilo malo prijavljenih za Kineza. Naknadno su se mnogi predomislili, pa je verovatno red postao duži.

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

hoću da kažem, da možda razmislite da se prijavite (koga nisu zvali), na neku drugu opštinu

e sad mi nije jasno, kada se menja ona prijava, da li oni to vode kao ponovno prijavljivanje (tako deluje), pa da se ''ne izgubi red'', mada ne deluje da stvari tako funkcionišu

 

Ja sam to uradio s kevom koja zivi na Cukarici, bilo mi je lakse da organizujem na svojoj opstini jer sam dva puta prosao dril u "mom" domu zdravlja i lakse mi je da se organizujem.

 

Ne verujem da se "gubi red" ponovnom prijavom. Supruga i ja smo se ponovo prijavili i dobili poruku posle nekoliko dana, kevu sam prijavio prvi put i dobila je poruku otprilike u istom vremenskom rasponu. Ovi koji nisu jos dobili termin a zuri im se mozda bi trebalo da se prijave ponovo. Ne tvrdim da ce nesto da promeni ali ne mislim da moze da skodi.

Link to comment
28 minutes ago, Aleksija said:

racunam da cemo ipak imati malo vecu prirodnu prokuzenost - ali i vakcinalnu - nego sto smo imali u julu prosle godine, recimo. a primetili smo da boravak na otvorenom ipak pomaze.

a ako situacija sa novim varijantama bude napredovala , verujem da ce i vakcinacija ici sa vise motivacije. videcemo kako ce biti, jos uvek ne dominira ni britanac, ni daleko bilo juznoafrikanac. ako budu masovniji, verovatno ce biti mnogo ociglednije zasto se moraju postovati mere. nazalost.

mislim da trenutno mnogo parametara nije moguce predvideti. osim sigurno tog umora od izolacije, koji je vec siroko prisutan.

u sustini, malo svetla i vazduha ce nam biti mnogo vaznije za mentalno zdravlje, s obzirom da ce ovo trajati sigurno jos neko vreme.

 

a ovako citajuci, izgleda da cemo mi obicni smrtnici videti fajzera u drugom ili trecem krugu vakcinisanja, za koju godinu. ili ako mozda puste nekad privatnu vakcinaciju, kad se 'elita' izvakcinise za dz.

 

 

image.thumb.png.8f587d1c73caad06603476ea36ec9b6e.png

 

ovo zabrinjava, zašto vlada kraljice babe, naručuje 100 miliona doza koje će biti isporučene krajem ove, odn početkom naredne godine, kada su već ugrabili za sebe duplo više vakcina nego što imaju stanovnika, fajzer i az, šta će im sad i ovi francuzi sa svojom vakcinom, da bi mogli da ih dele po svetu?

- nadajmo se da je to a ne da će pelcvanje biti potrebno na svakih 6 meseci...

Link to comment
24 minutes ago, Aleksija said:

problem ce biti i sa vakcinalnom prokuzenoscu, svakako, bar za neke vakcine za koje u startu znamo da imaju skromniji procenat - a mozda i za neke za koje cemo tek videti kako se pokazuju u realnim uslovima. ali moramo racunati da ce nesto ostati, bar malo vise nego posle prvog talasa.

inace ce biti prilicno strasno. a nije da ne moze da se zamisli.

u istraživanju novavax vakcine je nađeno da ljudi koji su preležali korolu, nemaju puni imunitet na južno afrički soj, a efikasnost ove vakcine je:

 

image.thumb.png.c193114aeb1356d9879e168204b130b1.png

Link to comment
1 hour ago, Spooky said:

Jbt, ja ne mogu da skontam sta je ljudima da pisu ovakve hvalospevne tekstove kao Vedrana. Da se u hrvatskoj desilo nesto takvo, da je neki srpski pisac, mislilac dosao u hrvatsku na turisticku vakcinaciju u uslovima kada ocigledno nema vakcina ni za sve hrvate prioritetne hrvate (naravno mislim gradjane hrvatske) - kontam da bi ona prva napravila clanak gde bi to najostrije osudila...

Ali ovde se ljudi prodaju za sendvic i vakcinu. Jeste provalili da ni nezavisni mediji uopste vise ne ispituju prioritete u vakcinaciji - prestali su sa dodavanjem novinara u listu... A prije je bilo pa zasto vojska, zasto policajci, ovi, oni...

 

Naravno da ne bi "najostrije osudila". Vucic se kockao sa Sinofarmom i nasim zdravljem, za sada mu se isplacuje i ako se ta vakcina pokaze bezbednom i efikasnom ispasce pametan i sposoban u ocima citave Evrope. Prosto cemo morati da naucimo da zivimo s tim.:D Poklonio je onolike vakcine Makedoniji da bi ispao dzek, jedna Vedrana Rudan i dve doze Sinofarma za nju ne menjaju nista. Ukoliko se ne desi nesto narocito nepredvidjeno do leta ce se u Srbiji ovim tempom vakcinisati svi koji to budu zeleli a cenim da ce se ritam vakcinacije samo ubrzavati jer ce sve vise vakcina biti u opticaju. Nezavisni mediji su ocigledno provalili da bi ispali grbavi ako budu cepali dlaku nacetvoro oko vakcinacije u Srbiji u vreme kad nikome u Evropi nije jasno kako smo tako brzo vakcinisali toliki broj ljudi i zato cute, a ne zato sto su se prodali za vakcinu li sendvic.

 

Odigrali smo ulogu zamorca za Sinofarm i to je to, na nasim rezultatima ce ta vakcina biti procenjivana u Evropi. Ukoliko kod nas brojke pocnu ozbiljno da padaju za par nedelja to ce biti zasluga uspesnosti kineske vakcine jer su Fajzer i Sputnjik u malom procentu ucestvovali u dosadasnjem vakcinisanju. Nema tu neke velike misterije, radi se o jednom kontigentu od milion vakcina koji je kod nas napravio veliku razliku a za Sinofarm je kap u moru u odnosu na to sta ce moci da prodaju ako se njihova vakcina pokaze kod nas. Ako se pokaze onda ce svima biti dobro, ako ne,... well, Vucic je rizikovao s nama, njegovi pajtasi su se uglavnom vakcinisali Fajzerom.

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, harper said:

 

Zvali su i mene, vakcinisao se prosle srede. Moju bolju polovinu isto, vakcinisala se dan iza mene. Moju kevu isto, sutra zavrsavamo s prvom vakcinom. Isti scenario kao kod Nikodija, prva prijava bez Kineza, druga s Kinezima. Isto Stari Grad, mozda ima veze s time koja je opstina u pitanju.

 

Nisam imao dve prijave, samo jednu, obeležio sam da hoću bilo koju vakcinu jer je glupo insistirati na fajzeru pošto ga neće biti ko zna do kada. A i raspitavši se kod nekih ljudi kojima verujem čuo sam čak da je kinez™ bolji jer ima širi obuhvat zaštite i veću dužinu trajanja nego fajzer. Druga je stvar što mi imamo negativan stav spram svega što nam Vučić servira kroz svoje kombine.

Edited by Nikodije
Link to comment

Suma sumarum Kinezi navijaju da mi preživimo jer ako bude dobro prošlo ovo prodavaće po svetu njihovu vakcinu samo tako, a zapadne firme baš i ne pošto će ih kinezi sa njihovom masovnom proizvodnjom prepišati prešišati. A predsedniku svakako dobro, i ako ne valja tu je 2x30 eurića i bog da te vidi.

Samo da za godinu dana u ovo vreme ne bude sličan sadržaj na ovom topicu, to bi bilo mnogo loše.

  • +1 2
Link to comment

Nismo još poslali Severnoj Makedoniji vakcine, jer čekamo saglasnost Fajzera - izjavila je predsednica Vlade Srbije, Ana Brnabić, gostujući u Jutarnjem programu TV Pink, besmisleno pravdajući lažno obećanje predsednika Aleksandra Vučića, koji je nedavno kazao da će Severnoj Makedoniji poslati 8.000 doza pomenutih vakcina protiv koronavirusa, od čega na kraju nije bilo ništa.

Srbija čeka odobrenje Fajzera da Severnoj Makedoniji isporuči vakcine?!

Aleksandar Vučić je definitivno želeo da sebe prikaže kao velikog dobrotvora i humanistu, najpre kod svog biračkog tela, a onda i kod Makedonaca, svesno ih slagavši o isporuci vakcina.

Prošlo je skoro dve nedelje od tog obećanja, građani Severne Makedonije na čelu sa premijerom Zoranom Zaevim su se zahvalili, a Vučić se tek sada setio da je prekršio obećanje, pravdajući se preko Brnabićke da je potrebna dozvola Fajzera, što je krajnje besmisleno.

Istina je, međutim, da je kompanija Fajzer smanjila isporuke vakcina, a da je prvi čovek države Srbije iskazao lažno obećanje.

Izjava predsednice Vlade je izazvala reakcije na društvenim mrežama:

- On da odradi posao pošteno do kraja, teško! Milion puta je pogazio zadatu reč. To ozbiljan, odgovoran političar ne sme sebi da dozvoli - smatra Amerisukrivizasve.

- U glavama njegovih glasača je spasio Makedonce - napisao je 5nalog.

Podsetimo, premijer Severne Makedonije, Zoran Zaev, saopštio je 18. januara, da je razgovarao sa Aleksandrom Vučićem, koji je prihvatio da pomogne Severnoj Makedoniji.

- Imamo lepu, srećnu vest. Dobijamo od Srbije 8.000 Fajzer vakcina. Predsednik Vučić mi je danas potvrdio da će nam Srbija pomoći sa vakcinama iz svoje nabavke, koje ćemo platiti po nabavnoj ceni - napisao je premijer Severne Makedonije na Fejsbuku.


  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...