Jump to content
IGNORED

Premier League 2020-21


ArleKino

Recommended Posts

1 minute ago, Weenie Pooh said:

 

Pokušao sam da pojasnim u prvom odgovoru, verovatno nisi video edit.

 

Uopšte ne tvrdim da Vučićev Srbenda nema pravo da spočitava nešto Arapinu ili Englezu jer UK >>> RS ili nešto slično. Samo kažem da je bizarno svrstavati se na stranu ljudi koji će sutra po istim kulturno-rasnim osnovama dezavuisati tebe samog.

 

Onaj rad kad je neki mladi majmun i Sloven i Neonacista, valjda računa da bi za njega ipak moglo da se nađe mesta u sistemu a ne kapira da bi mogao samo da im truplom nađubri Lebensraum.

 

 

 

 

Cak i dva suprotstavljena tabora mogu da dele istu predrasudu ili stav prema necemu. Sloven neonacista se po definiciji svrstava na stranu neonacista, to je skroz drugaciji slucaj (od toga nema gluplje, slazem se). 

 

Ne delim tvoj stav da nema kvalitativne razlike izmedju drustava. Drustva mogu biti vise ili manje uredjena, socijalno pravedna, napredna, slobodna, kriminalizovana, korumpirana - sve su to kvalitativne razlike.

  • +1 2
Link to comment
45 minutes ago, Meazza said:

Ne delim tvoj stav da nema kvalitativne razlike izmedju drustava. Drustva mogu biti vise ili manje uredjena, socijalno pravedna, napredna, slobodna, kriminalizovana, korumpirana - sve su to kvalitativne razlike.

 

Apsolutno nisu. "Više ili manje" uređenja, pravde, kriminala - to su kvantitativne razlike. One postoje, naravno, niko ne bi tvrdio da su sva društva bukvalno identična. Ali te razlike koje opisuješ ne služe svrsi - ne možeš da opišeš stranca kao gnusnog orka koji iz dubine duše želi tvoju propast tako što istakneš da kod njega ima... šta ja znam, 34% više korupcije

 

Moraš da iskonstruišeš kvalitativnu razliku. Kad se to uspešno uradi, onda imaš situaciju gde neko pita "Po čemu je to Mansur gori od Abramoviča", a odgovor ne bude "ima duplo više para" nego "Arapi zlostavljaju decu radi zabave". Kad čovek ima tu fantomsku kvalitativnu razliku u glavi, latiće se nje šta god da pokušava - bilo da prodaje tabloide, pravda ratove, ili filozofira o vlasničkim strukturama u engleskom fudbalu.

 

Englezi su po toj praksi čuveni zbog duge imperijalne tradicije, imaju jedan lep drevni izraz: "beyond the pale". U modernom kontekstu se to prevodi nešto kao "ispod svakog nivoa", kad hoćeš da kažeš da su nečiji postupci za svaku osudu... ali bukvalno znači "sa one strane ograde" (palus = kolac na latinskom). Dakle, ono što se dešava preko granice - to je sačuvaj bože, to je nama normalnima strano, znate, mi tako ne bismo nikad, to su bukvalno dva sveta, kvalitativne razlike all around!

 

us-vs-them-160658.jpg

Link to comment
9 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Kvalitativno ne, kvantitativno nisam kompetentan da procenim (a realno me i ne zanima).

 

Nijedan od tih bizarnih mehanizama za mlevenje ljudskog mesa & duha u kojima smo se rodili, nijedan ne postoji sam za sebe, u vakuumu. Praktično sva društva su neraskidivo povezana, sva seru jedna drugom po glavi. Nijedna članica ove bizarne konstrukcije nema pravo da digne nos i kaže, "Molim lepo, mi smo iznad tog sistema! Mi najstrožije osuđujemo vaše kršenje elementarnih ljudskih bla bla truć." 

 

A bedno je, vidi dole, zato što Jingo Brits neće ceniti copijevo podražavanje. Za njih će on uvek biti untermensch negde između Abramoviča i poljskog vodoinstalatera na kulturno-rasnoj lestvici kojom gradiraju svoju ksenofobiju. 

 

 

Ne. Sorry, ali to o čemu ti pišeš nema veze sa parama. Ti pišeš o tome ko krši ljudska prava a ko jebe malu decu. 

 

Ta “beyond the pale" argumentacija ne služi da se akcentuju kvantitativne razlike već da se impliciraju kvalitativne. Da se sugeriše kako je mrski bogatun nešto Drugo, nešto Strano, nešto nehumano i necivilizivano za šta ne bi smelo da bude mesta među Nama, poštenim & pristojnim svetom.

 

 

Nije stvar u tome da si se usudio da komentarišeš tuđu usranost, nego direktno kanališeš najgluplje komentare gordih albionđana. Nekad ih prevedeš, nekad ne, ali inspiraciju može lako da uoči svako ko ih redovno čita.

 

Ja ti samo ističem da ti lično po definiciji nisi deo tog "normalnog sveta" o kom oni trućaju, i nikad nećeš biti. Možda će te tolerisati, ali samo kad i ako im se isplati. Zato je svrstavanje na britansku stranu dok morališu o karakteru mrskog Arapina ili Rusa potpuno debilno sa tvoje strane.

 

 

Pa jeste bedno. Vidi gore odgovor Meaci. 

 

 

Sve ovo što si napisao može lepo da se ilustruje jednim kratkim snimkom:

 

 

Link to comment
8 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Apsolutno nisu. "Više ili manje" uređenja, pravde, kriminala - to su kvantitativne razlike. One postoje, naravno, niko ne bi tvrdio da su sva društva bukvalno identična. Ali te razlike koje opisuješ ne služe svrsi - ne možeš da opišeš stranca kao gnusnog orka koji iz dubine duše želi tvoju propast tako što istakneš da kod njega ima... šta ja znam, 34% više korupcije

 

 

Marx himself seems to have made only limited use of the explanatory power of the transition from quantity to quality. For example, in Capital, he noted “the correctness of the law discovered by Hegel … that merely quantitative differences beyond a certain point pass into qualitative changes,” and illustrated this process in the economic sphere by speaking of “the minimum of the sum of value that the individual possessor of money … must command to metamorphose himself into a capitalist …” 

Link to comment

Smorili ste do bola, ajte splitujte zadnjih par strana na onu temu o SuperLigi ili negde na Deponiju, još bolje.

  • +1 5
Link to comment

@Meazza

Marks je bio čuven po svom insajtu u vlasničke strukture engleskog fudbala i tabloidnu ksenofobiju yawn2.gif

To što kvantitativna razlika može da preraste u kvalitativnu (na primeru radnog čoveka koji se bogaćenjem postepeno pretvara u vlasnika kapitala) je deplasirano u kontekstu Arapa, Abramoviča, i "domaćih" vlasnika.

Raspolagati dva, pet, ili deset puta većim sredstvima ne menja ovde ništa suštinski. Nije nijedan šeik prošao kroz kapitalističku metamorfozu na putu od 1 Majka Ešlija do svog današnjeg, višestruko bogatijeg statusa. Bio je monstruozni gmaz sa milijardu funti, ostao je isto to i sa deset milijardi.

Kao što rekoh, te kvantitativne razlike javnosti nisu dovoljne. Potrebno je nacrtati kvalitativne, pa se zato ide na društveni plan gde kreću svi oni fantazmi u poređenju blessed homeland sa barbarous wastes. A onda glupi Sloven to sve lepo internalizuje...

Link to comment

S obzirom na raspored MU i nemogućnost da se meč uglavi bilo gde a da postoji bilo kakav razuman razmak između dve utakmice, možda će MU morati da pošalje decu da igraju :fantom:

Link to comment

Ne vidim kako drugačije to može da se reši, jer npr postoji mogućnost da se igra sad u sredu, iako MU igra u četvrtak LE. 

Link to comment
11 minutes ago, dragance said:

Igrače danas na tajnom mestu? 

 

... i javiće nam rezultat tek posle utakmice? :D

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
  • Hamlet Strašni unlocked and pinned this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...