Jump to content
IGNORED

Champions League 20/21


renne

Recommended Posts

2 hours ago, čekmeže said:

Ovo pod 1 donekle i razumem jer zbog raspada u odbrani ne sme više toliko da pritiska i pomera zadnju liniju visoko. Tako su nam i šuknuli prvi gol. 

 

Pa i dalje je drži visoko, u tome je problem. Kad hoćeš da igraš sa visokom linijom, onda lopta prosto mora da se pritisne, inače će neki Kroos pre ili kasnije da pronađe trkača koji nije u ofsajdu. Ako nećeš ili ne možeš da pritiskaš, onda se ti majci povuci u šesnaest metara, pa tu povuci liniju i igraj lepo bunker.

 

Ne možeš da kombinuješ dva potpuno suprotna pristupa a da ti se igra ne raspadne. A nije ni prvi put da smo to videli ove sezone, Brajton ih je na taj način uništavao 90 minuta. Aston Vila im je zabila sedam golova neometano bunareći trkače u prostor. "Da se jebem a da mi ne uđe" prosto nije funkcionalna strategija.

 

2 hours ago, čekmeže said:

Pod 2 - kada se uzme lopta cilj je da se ne izgubi, tako mi zlgeda Klopova filozofija. Krenu na jednu stranu pa ako ne može idemo na drugu, pa nazad i tako u krug.

Ništa napred, nikakav rizik. Koliko puta krene nešto obaćavajuće, čim se naiđe na prvu prepreku u odbrani lopta se vrati od njihovih 30 metara do Alisona.

 

Pa da, to je Klopp na evropskim gostovanjima, bar kad je revanš kod kuće. One tamo sezone kad su igrali finale u Kijevu, sve je utakmice u gostima pogubio zbog tog bezidejnog držanja lopte za koje mu igrački kadar prosto nije koncipiran. Ne možeš da godinama sastavljaš tim koji će da trči i grize i fizikališe, a onda im kažeš "momci, večeras muljamo!" Probaće oni i to da odigraju, samo što će im retko poći za rukom.

 

Ali kao, nema veze ako nas odvale 3-0, ima da u revanšu kod kuće dobijemo 4-0 nošeni hukom sa... ovaj, hm, da. Ništa onda, vidimo se posle korone.

Link to comment
5 minutes ago, MiddleClass said:

 

Nadam se da si gledao prvi mec...

 

Gledao (i navijao za PSG). Samo navijam da osvoji bilo ko osim Reala, Liverpula i Bajerna, ne zanima me ko i kako.

Link to comment
2 minutes ago, Lancia said:

Meni je jedina dilema kad igraju Real - Bajern.

 

Da se razumemo, i Barsa je (kvazi)državni projekat, PSG i City isto.

 

 

Generalno navijam (sem u slučaju Mančestera) po lepoti, ali državne projekte baš nešto ne mirišem...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...