Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Sinopharm ima 86% uspešnost kako su pisali ali posle druge doze . Ko zna kolika je zaštita posle prve doze . Nije sad toliko mala verovatnoća da se zakači covid . Bitno je da nema nekih ozbiljnijih simptoma ,to je mislim i najbitnije .

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
On 8.2.2021. at 22:39, Valkyrie said:

@Caligula

 ja sam osim intravenozne ab terapije, probiotika i vitamina C, alfa d3, cinka i selena, uzimala još i Omega 3 velike kapsule kao "uljane". Nisu mi branili ali opet, bila sam daleko bolje od tvoje mame.

Dobro je što joj daju bromiku kad se uzruja, njenom organizmu treba mir i odmor. Držimo pesnice, javljaj nam se. 

 

 

Koje Omega 3 kapsule uzimas? Imas firmu u Ilije Garasanina koja uvozi norveski Omega 3, znam pouzdano da su originalni jer sam uzimao iste u Norveskoj.

 

Naravno, mozes i sama da proveris koliko su dobre te koje uzimas, dovoljno je da zagrizes. Ako nemas nista protiv ukusa uzeglog ulja.:D

Link to comment

Kupila sam neke Mivolis, u DM-u. Nji'ovo, švapsko. 

spacer.png

 

Šta znam, valjda su dovoljne, ionako sam lenja za uredno suplementisanje.

E jedino ću sad ubaciti Koenzim Q10, zbog srca, za svaki slučaj. 

Link to comment

Ali ljudi pazite malo sa tim suplementima, dugoročno predoziranje moze biti opasno, npr proguglajte selenium ili zink toxicity. Normalna, raznovrsna ishrana je dovoljna za većinu ljudi.

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, djili said:

Ali ljudi pazite malo sa tim suplementima, dugoročno predoziranje moze biti opasno, npr proguglajte selenium ili zink toxicity. Normalna, raznovrsna ishrana je dovoljna za većinu ljudi.

 

Omega 3 je najobicnije riblje ulje. U Srbiji ga ne bi valjalo uzimati vise od jedne kapsule dnevno, narocito leti kad ima dosta sunca pa samim tim i dosta mogucnosti da se preko kozhe uzme vitamin D, ali jedna kapsula dnevno je OK. U Norveskoj obicno uzimaju po dve kapsule dnevno, s tim sto tamo ima manje sunca nego kod nas a zimi ga prakticno nema uopste.

 

Za ove druge preparate ne znam da li necemu vrede.

Link to comment

Da, i ne mislim na omega 3 ulje (zbog ishrane životinja meso i mlijeko danas mahom nema omega 3 kao nekada). 

Ali selen, cink i neki drugi mogu biti opasni ako se predozira ili ako se uzimaju kao suplementi umjesto kroz hranu (kalcijum npr).

Link to comment

ekomer je bacanje para, kljukala sam dete time svojevremeno u zimskom periodu - nit je pomoglo nit odmoglo. cenovno pristupačan a okej omega 3 ima NOW, to stvarno kad pijem primetim efekat (sad doduše ne pijem jer pijem onaj kadiopirin pa da se ne razredim skroz, valjda isto razređuje krv). ljudi koji su preležali kovid a pili ortomol svi se kunu da ih je preporodilo. ja kupila za majku, međutim kad je čula kolko košta nije htela da pije :) pa ga sad ja svako jutro razmućkam, ima baš lep ukus, ko oni vitamini što smo pili ko deca (jedino što pri svakom gutljaju pomislim kako pijem deo jedne čizme na sniženju). iz mog iskustva, najbolji suplement protivu kovida je pola ksanaksa :) 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
32 minutes ago, djili said:

Ali ljudi pazite malo sa tim suplementima, dugoročno predoziranje moze biti opasno, npr proguglajte selenium ili zink toxicity. Normalna, raznovrsna ishrana je dovoljna za većinu ljudi.

Da pojasnim, ono pobrojano sam pila dok sam bila na bolničkom lečenju korone, i malo po izlasku pa prestala. 

Sad ne pijem više ništa od toga ali planiram Q10 kao što rekoh 

Link to comment

i solgar antioksidansi su super. to sam isto pila. NAC (N-acetylcysteine) tkđ pomaže (o tome ima dosta objavljenih istraživanja; najjetinija varijanta za unošenje su propomucil kesice). al bolje da ne da ne pišem šta sve pijem il šta sam tokom ovih 10 meseci pila (jer me je strah od kovida odveo u suplementomaniju). da l su mi ti suplementi išta pomogli (pisala sam već da imam grobol i nisku temp), videćemo sutra - idem da radim IgM (partner ima virusnu upalu pluća, al je antigenski i pcr negativan). 

Link to comment

ne znam jesmo li mi jedna od redjih kuca u kojoj se ne trose bas nikakvi suplementi? doduse, tek u poslednjih nekoliko meseci, imali smo negde do jeseni faze dnevnog unosenja cinka, mada simbolicne kolicine.

ja sam prihvatila stanoviste da suplementi nemaju preventivni efekat na imunitet - a cak i ako ga imaju, skoro da nema nacina da se to utvrdi u praksi (previse faktora ima uticaj, tako da ne mozemo znati koji je imao kakvu ulogu - i da li ju je uopste imao).

naravno, za utvrdjeni deficit i prepisane terapije ovo ne vazi.

Edited by Aleksija
  • +1 2
Link to comment
10 hours ago, Jumanji said:

Kada smo vec kod omega3, uljanih perlica i sl za imunitet, ima li neko iskustva sa Ecomerom ili jos skupljim Orthomol immuno preparatom?

Evo i@Barti66 se zanima za isto emoji846.png
 

 

 

pio sam Orthomol dok sam imao kovid i neko vreme nakon toga. ne umem da ti kažem da li mi je pomoglo, jer sam se raspadao ai uzimao sam d3, cink, selen, C vitamin i sve što su mi rekli. da li bih se raspadao više bez njega, ne znam. par ljudi oko mene ga je isto uzimalo, oni tvrde da im je pomagalo da se brže oporave i bolje osećaju.

 

inače, i ja pijem Mivolis omega 3 riblje ulje, po jednu svako jutro. za to sam empirijski utvrdio da mi pomaže, oborio sam holesterol (vadio krv pre uzimanja, i posle mesec i po). ne pijem stalno, spucam jednu kutiju početkom jeseni, pa drugu posle praznika. dakle, dva meseca uzimam, pa pauza, pa opet. evo, sad baš pijem.

uzimam ponekad i pančićeve kapi od belog luka. nemam ideju imalju li bilo kakav stvarni efekat, ali eto, ne škode sigurno, jeftine su, i nekako, verujem pančićevoj apoteci kao insitituciji.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...