Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Sestra mog kuma, inace radiolog, na pitanje "zasto hemomicin?", kaze "On je i imunomodulator i daje se preventivno kod viroza"
I kaze da ona uzima probiotik 12h pre antibiotika, a najmanje 3h da ne ponisti dejstvo. Ili na 6h, ako uzima dva antibiotika dnevno.

Tako da ima smisla zasto se daje hemomicin, bar meni laiku.

  • +1 1
Link to comment
On 24.11.2020. at 15:03, mraki said:

Šta bi ti preporučio od suplemenata ja jačanje imuniteta zdravih osoba?

Ubijaju sa reklamama i ponudama, ne zna čovek odakle bi krenuo, i koliko zapravo uzimanje tako nečega ima smisla...

 

Examine je verovatno najbolji internet izvor informacija u vezi suplemenata.

Link to comment
4 hours ago, Milosh76 said:

U 5 nova doza... Odoh da jedem grasak, sutra brokoli cry.gif

Da me ne shvatiš pogrešno, želim ti da što pre ozdraviš i prođeš kroz koronu što bezazlenije, ali samo zbog onog posta na Italiji s početka pandemije si zaslužio malo seksi dijareje.

Cijenim da će grašak i brokoli da dospešuju™ 

Link to comment

Kod moje zene je bas cudna situacija:

  • nema temperaturu, nema probleme sa disanjem
  • nos curi kao lud
  • grlo golica nenormalno
  • proliv
  • glavobolja
  • nije imala nijedan kontakt osim sa mnom i decom (oboje radimo od kuce, deca idu 2 dana u vrtic i jedno je imalo proliv pre par dana, bukvalno nije imala kontakt sa bilo kim u zadnjih 20 dana )
  • vakcinisana protiv gripe pre 30 dana

Sutra cemo oboje raditi onaj test sa grgutanjem pa cemo videti. Njena doktorica nije iskljucila koronu.

 

PS.

Bec.

Edited by bags
Link to comment
8 hours ago, FPLS said:

Ima li neko ideju koji od ovih seroloskih testova ima smisla raditi sad da bih proverio da li mogu bezbedno izaci iz izolacije, 14 dana nakon pozitivnog pcr-a? Simptoma odavno nemam nikakvih, a ne bih opet da dajem 6000 za pcr ako ne moram.

Tri dana posle prestanka temperature se smatra da je virus savladan. U suštini 15. dana si siguran pogotovo što nemaš simptome. Svakako je preporuka da te neko posluša još jednom za svaki slučaj. 

  • +1 1
Link to comment



ali samo zbog onog posta na Italiji s početka pandemije si zaslužio malo seksi dijareje.
Cijenim da će grašak i brokoli da dospešuju[emoji769] 


Mislis na ono "korona je prenaduvana glupost"? Morao sam da trazim post :D


Da u to vreme mi je izgledalo tako, sad mi je misljenje suprotno :D

Naravno da znam da ne mislis lose :D
  • +1 2
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
6 hours ago, Milosh76 said:

Sestra mog kuma, inace radiolog, na pitanje "zasto hemomicin?", kaze "On je i imunomodulator i daje se preventivno kod viroza"
I kaze da ona uzima probiotik 12h pre antibiotika, a najmanje 3h da ne ponisti dejstvo. Ili na 6h, ako uzima dva antibiotika dnevno.

Tako da ima smisla zasto se daje hemomicin, bar meni laiku.
 

 

Preskoči tekme danas jer će ti temperatura otići na 40.

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, Milosh76 said:

Danas u toku dana, temp je bila 36.8, sad izmereno 37.8.
Malo grebucka grlo I retko se zakasljem. Imam miris I ukus

Ceracemo se jos :D

 

Biće ti još gore včrs od 19h...:fantom:

Ali zato oko 21h...

Link to comment

Bio na pregledu u NS u covid ambulanti i uradise mi analizu krvi i brzi test i to je to. Test pokazao da sam pozitivan. Koliko sam mogao da primetim vecina je isla samo na brzi test, retko ko je radio i pcr. Nisam znao da se rezultati brzog testa prihvataju bez pcr potvrde.

Link to comment

Ako je u pitanju brzi test iz brisa, on ima visoku specifičnost, recimo oko 98-99%. Sa druge strane senzitivnost je dosta slabija, negde kažu 50 negde 80-90 ali svakako dosta niža od pcr testa. 

To znači da ako je test pozitivan on je gotovo sigurno tačno pozitivan (retki su lažno pozitivni), ali ako je negativan postoji šansa da je lažno negativan. Tako da ukoliko se i radi potvrdni pcr on treba da se radi kod negativnih koji su i dalje sumnjivi. Takođe je i tačniji ukoliko ima više virusa u uzorku pa se zato i radi u prvoj fazi bolesti. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...