Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts


Ovo mi je takodje kriminalno, da nema mesta za parking za svaki stan. Mozda u tom delu Zrenjanina nije problem parkirati, ali svejedno. (Uzgred, nema li nekog zakona po kom se mora obezbediti parking mesto za svaki stan u novogradnji, sa kojim je jedino problem to sto se ne praktikuje?)




 




Gledam bas gde je, tu kod mosta na suvom


Link to comment

Postoji, određuje se planskim dokumentima. Suviše sam lenj da bih sada tražio koliko iznosi za ovu lokaciju. 54 stana a 29+14 parking mesta je komedija, odnosno sramota investitora.

 

 

Edited by napadaj
Link to comment

Evo mene nije mrzelo da im nađem lokacijske uslove i građevinsku dozvolu.

U lokacijskim uslovima im kažu da moraju "regulusati usmeravanje parkiranja na postojeća ili planirana parkirališta, za nedostajuća parking mesta" do podnošenja zahteva za građ.dozvolu.

 

A onda, u građevinskoj dozvoli, u spisku dostavljene dokumentacije nema ničeg što se bavi parkiranjem, nego tek na kraju u pasusu gde im se navodi rešenje za plaćanje naknade za gradsko građevinsko zemljište pominje se da je naknada za stambeno poslovni objekat i "12 parking mesta za koje nije obezbeđeno mesto na predmetnoj lokaciji".

 

Znači daju malo više para gradu i onda nema veze, kola će se parkirati u nekoj svetloj budućnosti kada grad napravi dovoljan broj javnih parkirališta, znači nikad.

 

Inače u građ.dozvoli nema navedenog broja parking mesta u garaži, samo bruto površina podruma. Ovih 12 nedostajućih su izračunali ovi što su videli projekat, mi ostali moramo da im verujemo.

Edited by Tihajeza
  • +1 1
Link to comment

prijateljica koja ima kuću u krćevcu rešila je da je proda. ne znam da li je u skladu sa pravilima foruma da ovde dam link ka njenom oglasu pa, ako neko razmišlja na tu temu, PM je opcija.

20 ari placa, kuća na sprat 130 m2, nameštena,  bunar, etažno grejanje, 200 m do asfalta, moj drugar je prvi komšija. ceni je na 31000 ali, ima prostora za priču.

Link to comment

Zna li iko zasto u nekim listovima nepokretnosti stoji povrsina 0? Zgrada je prastara od pre hrista, ne znam koja je procedura da se to upise?

 

Drugo pitanje, komsija mi nudi nadzemnu montaznu garazu koju poseduje 30 i kusur godina, ali nije legalizovana niti ima izgleda da ce biti. Koliko je pametno akati se sa tim? Da li je moguce da se jednog dana pojavi neko pametan sa idejom da je rusi?

Link to comment

Znači da iz nekog razloga nije utvrđena površina kada je upisivana zgrada. Uzme se potvrda od grada/ opštine/ gradske opštine zavisi gde je stan.

 

Tu garažu ne možeš da kupiš legalno. Notar ti to neće overiti. Nisu velike šanse da se sruši, ali treba pogledati da ne stoji na nekoj javnoj površini ili na tuđem zemljištu. Onda šanse za rušenje rastu. 

  • Hvala 1
Link to comment
8 hours ago, El Guapo said:

Kako se gleda na tzv. galeriju u smislu cene, jer lokal sa galerijom ima i dvostruku kvadraturu od uknjižene?

ima možda veću kvadraturu, ali to ne znači i duplo veću cenu

a koliko % će se dodati na tu galeriju, zavisi od raznih faktora

 

ja sem za neke slučajeve dodavala oko 50%, što ne znači da to može da važi za sve, može da bude i više, pa možda i 100% površina da se uzme, ali to zbilja zavisi od konkretne galerije, delatnosti, kako se galeriji pristupa ( da li komotnim stepeništem ili nekim slomivratom recimo), onda zavisi i od ukupne visine lokala, tj. da li je ta galerija smanjila visinu lokala ispod nekog minimuma, kolika je visina iznad galerije i sl.

ukratko, nema univerzalnog odgovora

Link to comment
Znači da iz nekog razloga nije utvrđena površina kada je upisivana zgrada. Uzme se potvrda od grada/ opštine/ gradske opštine zavisi gde je stan.
 
Tu garažu ne možeš da kupiš legalno. Notar ti to neće overiti. Nisu velike šanse da se sruši, ali treba pogledati da ne stoji na nekoj javnoj površini ili na tuđem zemljištu. Onda šanse za rušenje rastu. 
Koja je procedura za legalizaciju(ozakonjenje) stana koji se vodi kao niz ostava, a u realnosti je stan za koji se placa struja, komunalije I sl.?

Zgrada je uknjizena, dosta stanova je vec uknjizeno, a ovo je nesto sto investitor nije prijavio da je adaptirao u stan.

U pitanju je zgrada na opstini Palilula u BG.
Link to comment

Ako se ne varam, treba ti upotrebna dozola 51% stanova, overena kod notara i treba ti gradjevinska dozvola sa kojom bi formirao stan od tih zajednickih prostorija. Sad, posto je stan vec izgradjen valjda treba samo formalizovati sta je uradjeno.

Link to comment

Mislim da nije tako jednostavno. Svako bi onda izvrdavao lokacijske uslove, koji se izdaju za tačan broj stanova.

Ovo gore pomenuto rade mnogi, ali mislim da je pooštren način kako se radi. Mnogo je lakše prisajedinjenje površina ostava legalnom stanu (ostaje isti broj brojila), nego formiranje novog stana.

Mislim da onda mnogi teraju tako nelegalno, uživajući u statusu quo.

Link to comment
14 minutes ago, goofs said:

Ako se ne varam, treba ti upotrebna dozola 51% stanova, overena kod notara i treba ti gradjevinska dozvola sa kojom bi formirao stan od tih zajednickih prostorija. Sad, posto je stan vec izgradjen valjda treba samo formalizovati sta je uradjeno.

 

 

Zgrada je sagradjena 2001 cini mi se, ima 18 ili 19 stanova... nije novogradnja. Dok je bila korona, gospoja iz poreskog Palilula mi rece nesto tipa "treba ti izvestaj (nekako je nazvala isti) geodetskog biroa,. pa popunis jedan papir, pa drugi, pa taksa..." tako nekako, zaboravio sam nije bilo skoro. Cenim da advokati imaju vise informacija o tome.

Edited by Milosh76
Link to comment

A moguce, ne znam, mi smo ovako resavali, doduse bas stara zgrada je u pitanju i bilo je to davno, moguce da se nesto izmenilo. 

 

Inace ne znam ko je gospoja iz poreskog, ali naslusao sam se svakakvih prica od raznoraznih cinovnika, ne znaju ljudi sta pricaju niti svi poznaju sve regulative. Tako da - da, najbolje kod advokata koji se time bavi, ili ako ces licno onda katastar i opstina. 

Link to comment

Moglo bi da se proba pretvaranje, ako ima urbanističkih uslova ili pripajanje kao sto kaže Tihajeza. Sada treba 2/3 vlasnika stanova da donese odluku. Može i da se proba sa legalizacijom. Ako je objekat vidljiv na satelitskom snimku iz 2014, možeš i sam sebe da prijaviš inspekciji i onda se automatski pokreće legalizacija. To bi trebalo proveriti u građevinskoj inspekciji. Ona je sada gradska, opstine je više nemaju. Imaj na umu samo da su ovi iz odseka za Palilulu ekstremno plašljivi sada zbog slučaja Jovičić i pare od svadbe…

Link to comment
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...