Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

Ne idem na more inače, mrzim stajanje u redovima, tako da me Torlak svakako neće vidjeti, ali šta je problem stajati napolju s maskom na par metara od istih takvih ljudi ako ti je stalo da ideš. Ne vidim u tome neko posebno rizično ponašanje, rizik manji nego sjediti u bašti kafića bez maske.

  • +1 4
Link to comment

A autobus pun ljudi sa negativnim pcr testom je recimo mnogo manje rizičan od gspa sa ~0 ljudi sa negativnim pcr testom. A npr. ja bi čekanje da se ukine testiranje da bi se otišlo dole pre nazvao kretenizmom, jer je po meni rizicnije ponasanje. Al svako sebe pazi kako najbolje zna. Ne vidim da druge nešto posebno ugrožavaju soljenjem guzice. 

Link to comment
5 minutes ago, duma said:

Zašto isključuješ auto kaovarijantu?

Čekanje u redu za PCR, plaćanje 50€ po osobi, rizikovanje karantina u povratku, a i moguće drndanje na granici i u CG, po meni nije vredno ni 10 dana u Egiptu, a pogotovu ne u CG.

 

ma auto iskljucujem samo u mom slucaju jer ga nemam, a za masovni prevoz u cijem god kazem da je van pameti. dakle, rizikovanje boravkom u masi radi ljetovanja je glupost ili da se vratim izvornoj termimologiji, kretenizam. majkumu, pored svega ostalog, oboljevanje van sopstvenog zdravstvenog sistema je dodatni nivo rizika - kakvo god da je srpsko zdravstvo. niko ne moze da racuna na 'nece mene' a posto je bolest zarazna, ne cini mi se da je sklonost riziku samo individualna stvar.

Link to comment

Ništa gore nego meriti ljude svojim metrom. Imam i ja milion razloga da sednem u avion i odem u HNovi, ali neću da čekam u redu, jer ne volim da čekam u redu, ali mi ne pada na pamet da nazivam kretenima ljude koji misle suprotno. Pamet u glavu, maska na lice i gel na ruke.

Link to comment
3 minutes ago, Tsai said:

Nesto ste svi pojacano krenuli s hejtom mora kad se u jednacinu ukljucila CG. 

Simptomaticno :fantom:

 

Ajde tebi da odgovorim:

 

Da li neko uopšte na ovom jebenom forumu čita šta je napisano?

 

Kakav hejt prema moru i CG? Ja i Morgana? Ona je odande, ja nisam, ali tamo provodim ozbiljno vreme poslednjih 30 godina, poslednjih 15 po 4 meseca godišnje, imam u Novom prijatelja koliko i u Beogradu.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

 

Ajde tebi da odgovorim:

 

Da li neko uopšte na ovom jebenom forumu čita šta je napisano?

 

Kakav hejt prema moru i CG? Ja i Morgana? Ona je odande, ja nisam, ali tamo provodim ozbiljno vreme poslednjih 30 godina, poslednjih 15 po 4 meseca godišnje, imam u Novom prijatelja koliko i u Beogradu.

 

 

aj sad, sto bi se tsai udubljivao

Link to comment

cak ni u budvi ne mora da se slusa sako polumeno.

bas glupa prica. ima tamo par mesta gde nema takve muzike. 

meni najvece iznenadjenje letrika u kotoru ex fjaka. kakvo je to bilo mesto a sad uvece neka kretenska muzika i ona omladina sa podvaljkom ralf loren majicama.

 

Link to comment
11 minutes ago, yabadaba said:

A autobus pun ljudi sa negativnim pcr testom je recimo mnogo manje rizičan od gspa sa ~0 ljudi sa negativnim pcr testom. A npr. ja bi čekanje da se ukine testiranje da bi se otišlo dole pre nazvao kretenizmom, jer je po meni rizicnije ponasanje. Al svako sebe pazi kako najbolje zna. Ne vidim da druge nešto posebno ugrožavaju soljenjem guzice. 

 

OK, videćemo bilans po povratku.

Link to comment
3 minutes ago, Anonymous said:

 

OK, videćemo bilans po povratku.

 

 

ja idem dole kad se situacija znatno popravi, ni cg sad nije u nekoj zavidnoj poziciji sto se korone tice, naprotiv. koliko znam u eu zemljama je na crvenoj listi, mada bez zabrane putovanja vecinom.

 

i to sto iz hrvatske turisti eu posljednjih par dana preuranjeno idu kucama je valjda neki putokaz, lako se epidemija rasplamsa.

Edited by morgana
Link to comment

Da imam nešto dole, iscimao bih se sa nekim posebnim stepenom pažnje u pogledu testiranja, sjeo u auto i otišao, ako ništa drugo da izađem iz BG i da budem sam i da udišem morski vazduh. U tom slučaju bih gledao da ishendlujem taj rizik stajanja u redu par sati pod maskom napolju. To smo isto radili radi kupovine leba i mlijeka čitav mart i april. 

Ali pošto imam na drugu stranu vikendica varijantu, ne moram da se grbim ali kapiram i ljude koji su spremni da istrpe taj rizik zarad 15 dana na moru. Ionako svakih par dana isto to rizikujemo svi da bi ušli u banku zbog neke gluposti.

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, yabadaba said:

Ja sutra idem u Batut, pa se nadam prekosutra dole (kući). Ovo je više prove me wrong samoopravdavanje. 

 

Nemoj da me pogrešno shvatiš, uopšte nisam hteo da se poserem po ljudima koji dole moraju (žele) iz hiljadu razloga da odu i to sam bio i napisao. Nekretnine, razdvojene porodice, odlazak kući, svako tu kalkuliše rizik, ali ja sam pisao o onoj budali koja sina vodi u Budvu.

Link to comment
3 minutes ago, Anonymous said:

 

Nemoj da me pogrešno shvatiš, uopšte nisam hteo da se poserem po ljudima koji dole moraju (žele) iz hiljadu razloga da odu i to sam bio i napisao. Nekretnine, razdvojene porodice, odlazak kući, svako tu kalkuliše rizik, ali ja sam pisao o onoj budali koja sina vodi u Budvu.

 

ali je svako ucitao sta je htio

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...