Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

19 minutes ago, dùda said:

jooj, najlepše letovanje u životu, mala uvala na korčuli , rasoha

 

ove godine, ako stignem na svoju hercegovačku planinu, ima da se šutiram u stražnjicu :wacko:

nikako ne bih išla bilo gde, ako bi me po povratku sačekao neki ovdašnji karantin :ph34r:

rasohatica? super plazica

da, i uvala, ima i 1-2 kucice

Edited by InvisibleLight
Link to comment
13 minutes ago, jms_uk said:

 

Sorry to be a bearer of bad news, ali videh danas da su Irci produzili kod njih do nekog maja.

Da, videla sam to, maj i ne racunam, ali nadam se barem junu😔

Link to comment
7 minutes ago, fargo said:

Da, videla sam to, maj i ne racunam, ali nadam se barem junu😔

Batali nadu, bice ti lakse ako ne mislis na to. Koncentrisi se na vreme sa klincima,  smisli i sebi neku zanimaciju da usmeris misli na nesto drugo, skajpujte sa calcem.

Zelim da vam sto pre prodje ovo.

Link to comment
2 hours ago, maheem said:

Batali nadu, bice ti lakse ako ne mislis na to. Koncentrisi se na vreme sa klincima,  smisli i sebi neku zanimaciju da usmeris misli na nesto drugo, skajpujte sa calcem.

Zelim da vam sto pre prodje ovo.

Hvala. Da, naravno, kako sam ono napisala ispada da po ceo dan placemo😁 igramo se mi puno, smejemo i pronalazimo razne zanimacije, vidjamo se sa tatom preko skajpa, nekad veceramo zajedno, juce odgledali Kralja lavova sa njim, on nas vodi u setnju irskim gradicem...

Ali...tuga je tu, nikad se nismo razdvojili na duze od par dana, i ona prva dva meseca nam je bilo puno, ovo sad je vec way too much. Ipak, klinci se baas dobro drze s obzirom na okolnosti, bas sam ponosna na njih. 

 

Hvala @maharaja

 

 

 

 

 

Link to comment
On 10.4.2020. at 16:41, *edited by mod said:

Inače iskustva dve bliske osobe. Jedni uplatili Istanbul oko prvog maja, otkazano naravno u agenciji im je rekli nema para nazad mogu sam da biraju drugu destinaciju i/ili drugi termin.

 

Drugi prošli još gore. Preko agencije uplatili Bali za početak aprila, iz agencije im rekli da avio kompanije ne vraća pare i da će im dati ili vaučer kada sve ovo prođe u vrednosti karte. za smeštaj rekli da im duguju pare ali da sad nemaju odakle da vrate.

 

Ja još nikako da se naviknem na tu ideju da ću morati da uzimam odmor bez da igde putujem , što je nažalost sve izvesnija opcija.

 

Hm, sta ce biti sa ljudima koji su platili smjestaj preko booking ili airbnb? Sumnjam da ce im izdavaoci smjestaja svojevoljno vratiti novac...

Link to comment

Ukoliko ne naprave neke mini testove za virus koji ce za pola sata na aerodromu / granicnom prelazu da ti izbace pouzdan rezultat pozitivan/negativan, ne vidim kako bi se moglo putovati bez ozbiljnog cimanja s karantinom

Link to comment
27 minutes ago, MiddleClass said:

 

Hm, sta ce biti sa ljudima koji su platili smjestaj preko booking ili airbnb? Sumnjam da ce im izdavaoci smjestaja svojevoljno vratiti novac...

Racuna se kao Force Majeure. Npr booking.com

 

For reservations under FM, we expect partners to respect the inability of guests to stay as intended. We ask that you—to the satisfaction of the guest—arrange

A) new dates for a future stay through Booking.com (different rates may apply), or

B) a voucher issued by the property for a future stay, for the value paid by the guest or a higher amount at your discretion, or

C) a full refund of any prepayments/deposits.

In cases where the reservation is canceled, all commission will be waived.

 

Meni je otkazano sve do avgusta. Ja sam svima vratio sve. Ako gost svakako ima pravo na C onda i nemas bas poziciju za bilo kakvo pregovaranje oko A ili B

Edited by yabadaba
Link to comment

Istekao mi edit

Force majeure je za sad kod bookinga do oko 20 aprila, kako za koju teritoriju, ali ce to verovatno produzavati. Kod airbnba do 31 maja. Za nove rezervacije (booking od 6.4 airbnb od14.3) smatra se da si bio upoznat  i ne vazi fm

Link to comment
55 minutes ago, MiddleClass said:

 

Hm, sta ce biti sa ljudima koji su platili smjestaj preko booking ili airbnb? Sumnjam da ce im izdavaoci smjestaja svojevoljno vratiti novac...

Airbnb vraća uredno novac. Meni su vratili za neki smeštaj u Italiji u trenutku kad Italija nije ni prema njihovim zvaničnim propisima bila kritična regija (ali u praksi je bila, kraj februara je u pitanju). Na moje sveopšte iznenađenje, bilo je rešeno korektno i brzo; tražili su mi neki dokaz o opasnosti pa poslah bukvalno neku random vest i prihvatili su. Pun iznos su mi vratili uključujući sve fee-ove.

 

Edit: da pojasnim, nisu mi vratili izdavaoci (oni su isprva odbili), nego je bilo rešeno preko customer support-a.

 

Edit 2: a vidim i da je ovo već semi-outdated info na osn posta iznad...

Edited by Shitgenstein
Link to comment
3 hours ago, MiddleClass said:

 

Hm, sta ce biti sa ljudima koji su platili smjestaj preko booking ili airbnb? Sumnjam da ce im izdavaoci smjestaja svojevoljno vratiti novac...

Ko je bukirao pre 15.3 vracaju pare ili izdaju vaucer u iznosu koji su uplatili. Za vlasnike daju 25% od onoga sto bi zaradio od rezervacija od 14.3 do 31.05 ali u skladu sa cancelation policy tj kao da je otkazao dolazak ne kao da je gost zaista dosao.

Ko je SuperHost bar godinu dana ima priliku da se prijavi za pomoc do 5,000$, vazi za one  koji izdaju sopstveni stan ili sobu (ne vise od dve gajbe na profilu) i one koji rade Experiences.

Link to comment

France told EU leaders over the weekend that it would maintain strict border controls up until the end of October at the very least, with president Macron also calling for external borders in the EU region to remain closed up until September.

 
Macron's argument is that the coronavirus pandemic is evolving at a different pace all over the world as it is "not affecting all countries at the same time".
 
Adding that the US is several weeks behind so a peak there will come later, with Africa also just only starting out and the possibility of a second wave of infections in Asia.
 
Meanwhile, European Commission president Ursula von der Leyen also warned against travel to the region in the summer considering the current situation.
 
"I'd advise everyone to wait before making holiday plans. At the moment, no one can make reliable forecasts for July and August. We will need to learn to live with the virus for many months, probably until next year."
Link to comment



Ima ideja da se na plaže postave ovi plexiglas boxovi... dobili su prilično kreativna rešenja, da se zatamne zbog karantinskog celulita, u vodu da se ulazi u onim balonima, da ne pričamo o kuvanju u njima i npr. potrebi da se smanji upotreba plastike.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...