Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

2 hours ago, Anonymous said:

Ima dosta sveta odavde koji imaju kuće dole u Crnoj Gori, plus gomila koj se tu privali (uključujući mene) i niko nikad od njih nije plaćao putno osiguranje

To što je bilo do sad jednostavno neće da važi od sad, ne samo za putno osiguranje. 

Stvarno sam zatečena koliko ljudi* misli da je ova pandemija samo trenutni nuisance i čim sudija svira kraj nastavlja se život kao da ništa nije bilo. 

 

 

 

 

* - ne mislim na tebe, širim priču. 

Link to comment
4 minutes ago, Valkyrie said:

To što je bilo do sad jednostavno neće da važi od sad, ne samo za putno osiguranje. 

Stvarno sam zatečena koliko ljudi* misli da je ova pandemija samo trenutni nuisance i čim sudija svira kraj nastavlja se život kao da ništa nije bilo. 

 

 

 

 

* - ne mislim na tebe, širim priču. 

 

Ti ljudi (s obzirom da imaju kuće) ostaju po par meseci dole. Troškovi osiguranja bi ih izašli astonomski, međudržavni ugovor o zdravstvenom osiguranju ni na vidiku, na štetu oba naroda. Realno bi im najpametnije bilo da te kuće probaju da izdaju na duže, mada će se sad toga pojaviti k'o pleve.

Link to comment

Pričam bre uopšte za ljude, ne te tvoje. Valjda ti što su vlasnici nepokretnosti u CG imaju neka veća prava od običnih turistas vulgaris? U smislu makar da smeju granicu da pređu, za slučaj da budu zatvorene. 

Link to comment

ovi nesrecni over 65 sto imaju kuce u mne ce istrpeti i karantin i verovatno se vise nece vracati u zemlju koja ih tretira kao logorase. 

ovi zaposleni ce tesko imati vremena i za dva karantina po  dve nedelje  i +odmor. 

nema nista od toga osim da se dogovore 2 oka u glavu na rizik pa sta bude.

Link to comment
9 hours ago, Kampokei said:

Nama je prioritet zapravo da vidimo roditelje u Beogradu. Mozda i virus malo iskulira preko leta, ali ako se mora u karantin 28 dana, onda ne znam bas... Mozda bolje doci kasnije, pa ostati duze, mozda i par meseci. Meni je leto bez mora kao propala godina makar se u istoj popeo i na Himalaje. Mi se jos nesto nadamo, ali jutros citam gospodji naglas vase postove na ovu temu i smorili smo se za medalju.

 

Trebalo je da budemo sad u Beogradu, pomerili smo do daljneg. (Karte kupljene - Luftika kaze da mozemo do kraja avgusta da uradimo novu rezervaciju)

Moji bi trebalo da dodju do nas u maju, nista od toga biti nece. (Karte kupljene - nadam se da ce JAT biti i tu korektan, kao sto je do sad u slucaju oba putovanja mojih roditelja)

Mama je trebalo da ide krajem marta u London, ljubazno su joj pomerili karte, ona birala kraj maja. Ni od toga nista biti nece, ne znam da li ce joj jos jednom pomeriti karte, ali svejedno joj i viza istice uskoro tako da vidim da se pomirila sa tim da nista od tog putovanja ove godine.

 

U junu je trebalo da idemo u Grcku, samo smo ostavili depozit za smestaj i na srecu nisam uzela avio karte. Verujem da nista od mora biti nece. I meni je more kao i tebi. Olesim se od plivanja i to me regenerise za celu godinu. Kako je to izostalo prosle godine (bili na moru, ali sam bila 10 dana pre odlaska operisana tako da od plivanja nije bilo nista), bukvalno to sta me od prosle godine drzi da se psihicki ne raspadnem je to - da cu ove ici na more. :vesala2:

 

Ako se situacija popravi, voleli bismo da dodjemo na mesec-dva u Beograd, tipa septembar/oktobar. Za deo letnjeg odmora ovde u Svabiji nece biti neke razlike, jos pre ovog sranja smo smislili da ni ne planiramo bicikloture u drugim delovima zemlje, nego ostanemo kod kuce, jedan dan tamo, drugi vamo, jednom ovo jezero, drugog onaj bazen, i tako pojednostavljeno provedemo lepe dane. E sad ako otpadne to more, a otpasce, mozda odemo na to sivo more na severu, cisto malo radi joda.

 

Link to comment
3 hours ago, Anonymous said:

 

Ti ljudi (s obzirom da imaju kuće) ostaju po par meseci dole. Troškovi osiguranja bi ih izašli astonomski, međudržavni ugovor o zdravstvenom osiguranju ni na vidiku, na štetu oba naroda. Realno bi im najpametnije bilo da te kuće probaju da izdaju na duže, mada će se sad toga pojaviti k'o pleve.

Šta državljani Srbije imaju pokriveno od zdravstvenog u CG? Hitnu pomoć?

Znam da klepaju za sve dolje pa naplaćuju 50-100e vađenje krpelja.

A kakva je situacija u Srbiji? Šta ako stranca zadesi Konrad kod nas?

Videh neku listu od 20 zemalja sa kojima imamo ugovor o zdravstvenom osiguranju.

U DK smo imali jedno ušivanje i jedan gips, uzeli pasoš, poglesali i rekli da je sve u redu jer države imaju saradnju.

Ja Dansku ne nalazim na tom spisku iz prošle godine...

Link to comment

ja ove godine moram na more, makar tajno prelazila granice i dobila kovid i sl... ja i tako zivim od lekarske kontrole do kontrole, pola godine mi je neki rok  za koji znam da sam ok i ziva, sve sledece ne znam sta ce se desiti.... a sada hocu na more i bole me K za sve. to mi je zelja, makar prozivela i do 95 (i pored svih mojih sranja sa zdravljem ja sam negde zamislila da zivim do 95te - polupuna :kralj:). sin mi je odrastao, ko zna da li cu ga ove godine videti zaistinski, i boli me dupe  za sve ostalo. na more moram ici, pa kud puklo. na korculu, na peljesac, hvar, soltu, paklenjake...mindedj mi... u HN cu zavrsiti, svakako. i u trebinju. vi koji imate malu decu, razumem vas sasvim. ali ja sam zaista jos pre sedam godina otpisana, pa nek me korona dokosuri, bolje i to nego da mesecima crvljam u nekoj terminalnoj fazi.... 

 

dakle,  

https://www.housegita.com/?page_id=151&fbclid=IwAR1Ks2HC_SuUbs0esaZbspzqIZIks4v8kFPCRvdtF1rYT7-wv5AGEO0hY3I

here i come.... 

:D

 

 

Edited by nezvanova
  • Tužno 1
Link to comment

Ma nisu putna osiguranja uopšte toliko skupa, samo treba istražiti malo, imaju oni sajtovi za poređenje cena, jer se cene razlikuju i po 10 puta... Ja kupio godišnju polisu koja pokriva celi svet (i USA i Japan - koje obično stavljaju u najskuplju kategoriju).

5500 dinara godinu dana (Grawe) - putovanja do 45 dana u kontinuitetu, al bez ogranicenja ukupnog broja dana. Pokriće 32000 evra.
Uz mnoge kreditne kartice i slicne proizvode dobijes i besplatno - mada obicno manje pokrice i ukupno dana putovanja bude npr 30. (bas sad gledam pokrice svoje kreditne)

Link to comment
1 hour ago, maheem said:

Šta državljani Srbije imaju pokriveno od zdravstvenog u CG? Hitnu pomoć?

Znam da klepaju za sve dolje pa naplaćuju 50-100e vađenje krpelja.

A kakva je situacija u Srbiji? Šta ako stranca zadesi Konrad kod nas?

Videh neku listu od 20 zemalja sa kojima imamo ugovor o zdravstvenom osiguranju.

U DK smo imali jedno ušivanje i jedan gips, uzeli pasoš, poglesali i rekli da je sve u redu jer države imaju saradnju.

Ja Dansku ne nalazim na tom spisku iz prošle godine...

 

Nemaju ništa, hitnu pomoć moguće. Dobiješ račun pa posle pokušaš da refundiraš.

 

Kod nas isto, moja bivša gazdarica iz Novog se bila unesrećila u Beogradu, hitna pomoć je skrpila, ali je posle tako sjebana morala da se vraća u Crnu Goru za medicinsku pomoć.

 

Ne znam da se nešto u međuvremenu promenilo.

Link to comment

Našao sad ovo:


 

Spoiler

 

Osiguranici iz Republike Srbije u toku privremenog boravka u Crnoj Gori imaju pravo na hitnu zdravstvenu zaštitu. Da bi ostvarili navedeno pravo, osiguranici R.Srbije moraju od nadležnih filijala Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje R.Srbije, u mestu prebivališta, dobiti obrazac RS/RCG–111 (potvrda o pravu na davanja u naturi za vreme privremenog boravka u CG).


Za dobijanje potvrde RS/RCG-111, neophodno je da se obrate Filijali Zavoda R.Srbije sa neophodnom medicinskom dokumentacijom. Nakon neposrednog pregleda i uvida u dostavljenu medicinsku dokumentaciju, lekarska komisija Zavoda daje svoj nalaz i mišljenje. Na osnovu pozitivnog nalaza i mišljenja komisije, Filijala Zavoda R.Srbije izdaje potvrdu RS/RCG-111. Po pravilu, navedena potvrda se izdaje na vremenski period od tri meseca. Kada se tokom privremenog boravka u CG ukaže potreba za hitnom zdravstvenom zaštitom, osiguranik R.Srbije je dužan da se sa navedenom potvrdom obrati Područnoj jedinici – kancelariji Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje CG, u mestu gde mu je potrebna hitna zdravstvena zaštita. Područna jedinica Fonda će mu nakon toga izdati drugu potvrdu (tzv. bolesnički list), na osnovu koje će neposredno koristiti hitnu zdravstvenu zaštitu u javnim zdravstvenim ustanovama u CG.

 

 

Hvala, mogu misliti kako to u praksi izgleda.

Link to comment
8 minutes ago, Anonymous said:

Našao sad ovo:


 

  Hide contents

 

Osiguranici iz Republike Srbije u toku privremenog boravka u Crnoj Gori imaju pravo na hitnu zdravstvenu zaštitu. Da bi ostvarili navedeno pravo, osiguranici R.Srbije moraju od nadležnih filijala Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje R.Srbije, u mestu prebivališta, dobiti obrazac RS/RCG–111 (potvrda o pravu na davanja u naturi za vreme privremenog boravka u CG).


Za dobijanje potvrde RS/RCG-111, neophodno je da se obrate Filijali Zavoda R.Srbije sa neophodnom medicinskom dokumentacijom. Nakon neposrednog pregleda i uvida u dostavljenu medicinsku dokumentaciju, lekarska komisija Zavoda daje svoj nalaz i mišljenje. Na osnovu pozitivnog nalaza i mišljenja komisije, Filijala Zavoda R.Srbije izdaje potvrdu RS/RCG-111. Po pravilu, navedena potvrda se izdaje na vremenski period od tri meseca. Kada se tokom privremenog boravka u CG ukaže potreba za hitnom zdravstvenom zaštitom, osiguranik R.Srbije je dužan da se sa navedenom potvrdom obrati Područnoj jedinici – kancelariji Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje CG, u mestu gde mu je potrebna hitna zdravstvena zaštita. Područna jedinica Fonda će mu nakon toga izdati drugu potvrdu (tzv. bolesnički list), na osnovu koje će neposredno koristiti hitnu zdravstvenu zaštitu u javnim zdravstvenim ustanovama u CG.

 

 

Hvala, mogu misliti kako to u praksi izgleda.

Tako kao što izgleda i na papiru, tako da je ljudima lakse da izdvoje novac za privatno osiguranje iako im ono zapravo ne treba al do potrebnog papira nikad stići. Govnari to opravdavaju sa zloupotrebom osiguranja od hroničnih bolesnika. Ajde?! Nije moglo to da se reši na jednostavniji način? 

Link to comment

ja letos proveo 5 dana u bolnici u risnu. platio samo 37evra transport od kotora jer mi nisu dali sam da vozim, iako sam se sam dovezao +40km do istog.

u bolnici dao zdravstvenu knizicu i izasao sa 0 troskva

 

edit

verovatno da za krpelje, jezeve i slicno deru

Edited by foto
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...