Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

On 06/11/2021 at 9:34, angelada said:

Hej cek Poljska, pozvali me sluzbeno - dakle mogu sa sino-fajzer miksom? Juce mi stigao poziv nisam ni gledlala uslove. 

 

Meni je ćale došao u posetu pre oko mesec dana s takvom kombinacijom, bustovan fajzerom.

U PL je stigao kopnenim putem, čim se pređe Mađarska, niko ništa ne gleda.

 

Što se letova tiče, ne znam kako bi bilo.

 

Ja sam za svaki slučaj roditeljima uradio pozivno pismo, ali kao što rekoh, čim su prošli Mađarsku granicu (bez ikakve frke) dalje do PL niko ništa ne pita

  • Hvala 1
Link to comment

DVA SATA na granici SMAK - SRB! Padao im sistem, a ja kreten usao u srednju, najsporiju traku!

Ukupna komunikacija sa carinicima 2 minuta.


Makedonac se salio, Srbin nadrkan, niko nije trazio dokaz o vakcinaciji.

Link to comment

preporuka za prelaze sa SMAK koja me do sada ni jednom nije izneverila je prelaz Prohor Pcinjski - nesto se malo duze vozi tim putem (u teoriji), ali se neuporedivo manje ceka; u najvecim peak-ovima me je uvek sacekivalo najvise 3 automobila ... hajlajt od letos je nas policajac koji nas sve cetvoro sluzi domacim vanilicama, insistira da deca ponesu jos, za kasnije :D

Link to comment
Išao neko za SLoveniju skoro kolima?
 
Potvrda o vakcinaciji rajfajzenom[emoji769] dovoljna i za SLovence i za Hrvate?
Bila moja koleginica, juce se vratila.

Dovoljna je potvrda o vakcini, ona ima Kineza, u Sloveniji bukvalno svuda traze potvrdu o vakcinaciji uz pasos kao dokaz o identitetu.

Uspela je i do Italije da ode, niko je nista nije pitao. Bila u shopingu :isuse:
Link to comment

Ja planiram iskušati američko p(r)opuštanje krajem sljedećeg mjeseca. Dva puta nafajzerisan, ako me samo ne pozove, probat ću banuti na free4all fajzer buster. I naravno, obavezan prije puta CRP test do 3 dana star, za koji se nadam da neće biti pozitivan, uzdaću se tu malo i u buster.

 

Jel se netko već probao probiti u Festung Amerika?

Link to comment
15 hours ago, Roger Sanchez said:

Ja planiram iskušati američko p(r)opuštanje krajem sljedećeg mjeseca. Dva puta nafajzerisan, ako me samo ne pozove, probat ću banuti na free4all fajzer buster. I naravno, obavezan prije puta CRP test do 3 dana star, za koji se nadam da neće biti pozitivan, uzdaću se tu malo i u buster.

 

Jel se netko već probao probiti u Festung Amerika?

Ja bio 2 puta ove godine. Poslednji put pre 2 sedmice. Pa amerika je otvorena za nas, bitno je samo da u poslednje 2 sedmice pre putovanja nisi bio u sengenu. I sve radi, naravno maske u lokalima i da sednes negde u nekim drzavama, npr. NYku treba ti potvrda o vakcinaciji + ID. Meni opusteno prolazila nasa potvrda sa mobilnog + srpska vozacka dozvola (pasos ostavljao u hotelu).

Predjes hadson do NJ i mozes u bar da pijes i bez potvrde i ID checka (sto je u NYku bilo obavezno i pre kovida).

Meni ova godina strava za posetiti USA. Nema standardnih guzvi od turista, svagde mozes bez rezervacija, listi cekanja i slicnih smaranja, smestaj je jos uvek znacajno nizi nego pre-covid (mada je malo poskupeo u odnosu na moj prvi boravak u februaru kada su me dvokrevetne sobe u hotelima na centru menhetna i francuske cetvrti u Nju Orleansu kostale 50 dolara.

  • +1 1
Link to comment

Hvala na info. Ja živim i radim u schengenu pa nemam te wild east [emoji14] slobode za [emoji562].

Cijene soba u NY, barem na bookingu, za period oko NY su viiiiiisoooko iznad ovih koje si naveo. Je li surge pricing ili bukiram na krivom mjestu?

Link to comment
On 19.11.2021. at 12:28, Roger Sanchez said:

Cijene soba u NY, barem na bookingu, za period oko NY su viiiiiisoooko iznad ovih koje si naveo. Je li surge pricing ili bukiram na krivom mjestu?

Za NYE jesu surge pricing, Jos koliko sam ispratio biće ono spuštanje kugle na Times Square ove godine. 

 

U pre covid dobu bi te novogodišnje sobe koštale 1000+ dolara, sada su koliko vidim mogu se naći za oko 300-350 što je bila pre covid cena za pristojne hotele na Menhetnu u pre covid eri za proleće-jesen period.

 

Generalno, bile su 6 puta jeftinije nego pre covid početkom godiney sada su oko 3x jeftinije.

Link to comment

Od nekog 8. ili 9.11. je za Ameriku pored dokaza o vakcini potreban i test ponovo, antigenski ili PCR. I odštampanih ~šest strana prijave u kojoj se potvrđuje kojoj grupi pripadas/da ćeš u karantin ako nemaš čip.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Kada citam o svim ovim slucajevima zarazavanja sa Omikronom ne mogu a da se ne zapitam, kud su svi ti Nemci i ostali zapucali bas u JAR sad dok pandemija jos traje? Odmori ili sluzbena putovanja - svejedno. :unsure:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...