Jump to content
IGNORED

гласање Дија-Споре


srgjeef

Recommended Posts

Više glasača iz inostranstva 12. januar 2008. | 10:37 | Izvor: Beta Beograd -- Broj birača iz inostranstva uvećan je za 20 odsto od prošlih izbora održanih pre godinu dana, kažu u Ministarstvu za dijasporu.Državna sekretarka Ministarstva za dijasporu Neda Maletić kaže da je birački spisak uvećan za 5.800 glasača i sada se u posebnoj evidenciji birača u inostranstvu nalazi 37.172 ljudi koji će glasati na 65 mesta u 36 zemalja. "U dijaspori ima između 400.000 i 500.000 ljudi s pravom glasa. Njihov broj je teško precizirati i procenjuje se po broju apstinenata na izborima i po realnom opsegu posla u diplomatsko-konzularnim predstavništvima ", rekla je ona. Prema rečima Maletićeve, glasači koji žive u četiri zemlje - SAD, Kanadi, Velikoj Britaniji i Portugalu - svoj glas će dati nekom od predsedničkih kandidata dan ranije, 19. januara. U inostranstvu mogu da glasaju samo oni koji ispunjavaju svih pet uslova, a to je da su državljani Srbije, da su punoletni, da su upisani u birački spisak s prebivalištem u Srbiji i da im nije ukinuta poslovna sposobnost, kazala je Maletićeva. _______neću glasati pošto su mi istekli l.k. i soška krajem stare godine pa mi kažu u ambasadi da se ne zna da l' sam to stvarno ja.nego... wtf je "da im nije ukinuta poslovna sposobnost"?! neka pitanja u komentarima na sajtu su, kao, zašto ima samo 40 soma u biračkom spisku napolju, a navodno je 400 soma zapalilo od 1991. naovamo, kao i pitanje da li ди олди србз treba da se pitaju nešto il' ne, pošto s njima nas ima još plus četiri miliona? doduše, ja nisam za oldi srbz pošto mi se čini da oni kapiraju savremenu srbiju taman kol'ko nas i marsovci kapiraju. oni bi glasali u fazonu, "а ди је представник четника", i onda bi im veljaselja rekao da je on taj predstavnik, pa bi za njega svi glasali... no nije to toliko bitno. bitno je ovo šta znači ovo za "neukinutu poslovnu sposobnost"? je l' to znači da mama koja je zapalila sa mnom a internacionalni je penzos, ne sme da glasa?ako može gazda foruma ili neki ljubazni i učeni čovek da objasni u čemu je fora sa neukinutom poslovnom sposobnošću? fala, i pozdrav.

Link to comment
  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    35

  • Luc

    31

  • Indy

    30

  • Marvin (Paranoid Android)

    18

Državna sekretarka Ministarstva za dijasporu Neda Maletić kaže da je birački spisak uvećan za 5.800 glasača i sada se u posebnoj evidenciji birača u inostranstvu nalazi 37.172 ljudi koji će glasati na 65 mesta u 36 zemalja.
Hj. Hj. Hj. Kladio bih se da su među tim novim glasačima i moji mrtvi baba i deda i da će glasati za Našeg kandidata. :s_w:
Link to comment
neka pitanja u komentarima na sajtu su, kao, zašto ima samo 40 soma u biračkom spisku napolju, a navodno je 400 soma zapalilo od 1991. naovamo,
Znam da mi je mali uzorak*, ali ja se, recimo, nikada nisam registrovao u srpskom konzulatu jer mi je neopisivo išla na ganglije formulacija da treba da im se prijavim da mi "odobre boravak u inostranstvu". Mislim, oni će meni da odobravaju da boravim u sopstvenoj zemlji u kojoj su oni sami samo gosti. :blink: More mrš!...* Uzorak = Ja i jedina osoba iz Srbije s kojom sam u intenzivnom kontaktu.
Link to comment
Znam da mi je mali uzorak*, ali ja se, recimo, nikada nisam registrovao u srpskom konzulatu jer mi je neopisivo išla na ganglije formulacija da treba da im se prijavim da mi "odobre boravak u inostranstvu". Mislim, oni će meni da odobravaju da boravim u sopstvenoj zemlji u kojoj su oni sami samo gosti. :blink: More mrš!...* Uzorak = Ja i jedina osoba iz Srbije s kojom sam u intenzivnom kontaktu.
ne mogu da вјерујутм da su te tako pitali? kod nas u telavivu radi u administraciji neka ekipa koja je i u svojstvu državljanina matične zemlje i sasvim su korektni i ne postavljaju glupe predloge, mada dobro to za isteklu sošku i utvrđivanje da sam ja zaista ja, ali to je birokratija podjednako glupava kao i bilo gde na svetu.ja mislim da si ti nešto prečuo, pošto je preglupavo da neko može da postavi takvo pitanje... mada, znaš šta je moguće? moguće je da su to bila jul-sps vremena, a oni fakat jesu imali takve službenike. verovatno se to odobravanje odnosilo na to da te db i vojske registruju da si zapalio. to rade sada koštuničini ljudi, a verovatno će i nikolićevi još više insistirati na tim vrstama "odobrenja", ako grob dođe na vlast.nego, crveni autobuše, indiskretno pitanje... zbog čega si takva negativa prema srbiji i ljudima iz srbije? mislim, imam ovde nekoliko takvih ljudi, i neki od njih su baš dosta bliski, neki su uticali i prelomno u nekim bitnim za mene situacijama, a opet su u tom fazonu, kao "ne družim se ni sa kim iz srbije; ne pričam taj jezik; ne želim da imam ništa sa srbijom; srbija je smor, sivilo, nekultura...", itd, itd.mislim, kapiram je odlično takva shvatanja, ali meni je to malo self-denial. jebiga, to sam što sam, moja zemlja je sjebana načisto, ali ja sam okej i poznajem još barem stotinu ljudi koji su isto tako okej a iz proklete su srbadije. nemo' se ljutiš, samo ti iskreno kažem ono što sam osetio s tvojom rečenicom. ne želim da se ti menjaš, nego samo pitam zbog čega razmišljaš na način na koji razmišljaš.
Link to comment

poslovna sposobnost....to ti je ono....procitao prvih sto strana gradjanskog prava, pa ga batalio :D , to ti je ono kada si malouman (ne nuzno i maloletan) pa svom prijatelju hoces da prodas tatin auto koji ti ne pripada to begin with. mislim, to je poslovna 'nesposobnost'. dakle, mora klikeri da ti rade i da razumes o chemu se radi da bi sve to bilo validno.naravno, lojeri ce se smejati ovoj izjavi, ali zato su oni lojeri a ja nisam :P

Link to comment
nego, crveni autobuše, indiskretno pitanje... zbog čega si takva negativa prema srbiji i ljudima iz srbije? mislim, imam ovde nekoliko takvih ljudi... u tom fazonu, kao "ne družim se ni sa kim iz srbije; ne pričam taj jezik; ne želim da imam ništa sa srbijom; srbija je smor, sivilo, nekultura...", itd, itd.
Ajd sad mala ispoves', kad već pitaš. :D Nisam iznad rekao da se ne družim u Torontu sa ljudima iz Srbije zato što ih aktivno izbegavam. Jedino sam rekao da ovde postoji jedna osoba iz Srbije s kojom sam u redovnom kontaktu, što je prosto konstatovanje činjenica. Osobu o kojoj govorim sam upoznao ovde i ona mi je najbliži prijatelj na ovom kontinentu (ne računajući partnera mi, incidentally, Nesrba). Sa druge strane, ja ne tražim aktivno za druženje ljude iz bilo koje posebne zemlje (pa ni iz Srbije), već se družim s onima na koje naletim i s kojima se skapiram. Stoga me ni nećeš videti po monoetničkim žurkama, slavama, poselima, vašarima i ostalim događanjima te vrste. Nit me zanima, nit bih imao s kim da idem. Dodatno, kako sam introvertan po prirodi, ionako se zbližim s tri osobe svakog drugog veka, pa se uzorak dodatno iskrivljuje.
ali ja sam okej
Vjeruju.
i poznajem još barem stotinu ljudi koji su isto tako okej a iz proklete su srbadije.
Pazi kad i ja znam najmanje stotinu koji su okej. A verovatno nisu ni istih 100 koje ti znaš. :mellow: ...Srpskohrvatski, na žalost, govorim jako malo (kad se vidim ili čujem s osobom od gore ili s nekime iz Srbije i ostalih domicilnih zemalja, ali se trudim da svoj lepi jezik maksimalno održavam makar tako što visim na ovom forumu. I funkcioniše! Nalazim da što više piskaram i čitam ovde sve lakše pišem na SHom.EDIT: Izgleda ipak ne vežbam ovaj srpskopis koliko bi trebalo... Edited by crveni autobus
Link to comment
ne mogu da вјерујутм da su te tako pitali?
O da i o ne. To je bilo pre nekoliko godina, u vreme nove, revolucionarne diplomatske postavke. Mislim (al ne garantujem više) da se radilo o izdavanju pasoša, kad sam zvao da pitam kako bi to išlo, a oni su tu odmah pomenuli nekakvo odobravanje boravka meni u mojoj zemlji , što je meni jako pošlo na ud, te sam se lepo zahvalio i nejavio im se više, nego otišao u konzulat Druge Zemlje, gde su mi izdali putovnicu (nisu davali pasoše :rolleyes:, uzo bi' da jesu) i tako. Kolateralna posledica ovoga je da nisam ni na biračkom spisku. što me, ipak, je l', neće sprečiti da već na nekom biračkom mestu (možda u baš Srbiji? eyebrow.gif) glasam za našeg kandidataa da prstom mrdnuo nisam. Ah well.
Link to comment

Ja ću biti na Zlatiboru uz tekilu i teraću devojku da zavoli "Fox Confessor Brings the Flood" od Neko Case. Da li se i to računa u nekak'u Dija Sporu?

Link to comment
Hj. Hj. Hj. Kladio bih se da su među tim novim glasačima i moji mrtvi baba i deda i da će glasati za Našeg kandidata. :s_w:
ako su se registrovali u decembru 2007 onda jesu. ne znam cemu ironija. nije ni smesno.
Kolateralna posledica ovoga je da nisam ni na biračkom spisku. što me, ipak, je l', neće sprečiti da već na nekom biračkom mestu (možda u baš Srbiji? ) glasam za našeg kandidataa da prstom mrdnuo nisam. Ah well.
uzimanje ili ne uzimanje pasosa u konzulatu u kanadi nema bas nikakve veze sa birackim spiskom (osim ako nemas ni licnu ni pasos, onda ne znam kako ide). ne postoje biracki spiskovi u inostranstvu, vec izvodi iz centralnog birackog spiska, sa ljudima koji su se registrovali za glasanje u inostranstvu. da bi se registrovao/la, potrebno je popuniti formular i poslati kopiju boravisne dozvole ili nekog drugog dokumenta zemlje u kojoj zivis. za prosle izbore smo o ovome detaljno pricali.
Link to comment
...da bi se registrovao/la, potrebno je popuniti formular i poslati kopiju boravisne dozvole ili nekog drugog dokumenta zemlje u kojoj zivis. za prosle izbore smo o ovome detaljno pricali.
Nije li ovo malo u već poslovičnoj suprotnosti sa gorenavedenim uslovom
...da su upisani u birački spisak s prebivalištem u Srbiji...
?Tj. treba da imam prijavljeno prebivalište u srbiji i da priložim dokaz o boravišnoj dozvoli, tj. pružim dokaz o prebivalištu u inostranstvu?
Link to comment
Nije li ovo malo u već poslovičnoj suprotnosti sa gorenavedenim uslovom ?Tj. treba da imam prijavljeno prebivalište u srbiji i da priložim dokaz o boravišnoj dozvoli, tj. pružim dokaz o prebivalištu u inostranstvu?
mozes imati vise mesta boravka (hauptwohnsitz/erstwohnsitz + nebenwohnsitze, sto bi se reklo u nemackoj). Edited by paculla
Link to comment
ako su se registrovali u decembru 2007 onda jesu. ne znam cemu ironija. nije ni smesno.uzimanje ili ne uzimanje pasosa u konzulatu u kanadi nema bas nikakve veze sa birackim spiskom (osim ako nemas ni licnu ni pasos, onda ne znam kako ide). ne postoje biracki spiskovi u inostranstvu, vec izvodi iz centralnog birackog spiska, sa ljudima koji su se registrovali za glasanje u inostranstvu. da bi se registrovao/la, potrebno je popuniti formular i poslati kopiju boravisne dozvole ili nekog drugog dokumenta zemlje u kojoj zivis. za prosle izbore smo o ovome detaljno pricali.
Glasati za australijske izbore u Tokiju - pasos, glasacki list da se glasa, 10 minutes in/out.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...